Wysyłka w 24 h
Darmowa dostawa dla towarów powyżej 99,95 zł
sklep@butyjana.pl
172000812
MĘSKIE DAMSKIE DZIECIĘCE

Asics Gel-Cumulus Asics Gel-Kayano Asics Gel-Fuji Trabuco

Buty do biegania Buty miejskie Buty do siatkówki

ASICS jest producentem najbardziej zaawansowanego technologicznie obuwia sportowego na świecie i jednocześnie trzecią największą firmą zajmującą się produkcją butów i odzieży dla sportowców. Nie bez przyczyny marka zawędrowała tak daleko - od początku swojego istnienia, czyli od 1949 roku, przyświeca jej jeden cel - inspirować i zachęcać ludzi do zdrowego stylu życia, dostarczając im profesjonalne obuwie i odzież sportową.

ASICS słynie z tworzenia i stosowania w swoich produktach najnowocześniejszych technologii. Jest nią choćby GEL, czyli niezawodny system amortyzacji butów sportowych, który powstał poprzez wprowadzenie do podeszew obuwia specjalnych żelowych kapsułek.

W naszej ofercie butów ASICS znajdziesz kultowe modele dla biegaczy i koszykarzy oraz profesjonalną odzież dla sportowców zawodowych i wszystkich tych, którzy właśnie zostali zarażeni sportowym duchem i chcą rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną.

Asics buty, odzież, akcesoria

Ustaw kierunek malejący
Strona:
  1. 2

Dla wymagających graczy

Buty do siatkówki, podobnie jak do innych dyscyplin sportu wymagających dynamizmu i doskonałej zwrotności, zostały stworzone z myślą o pokonywaniu własnych ograniczeń i osiąganiu coraz lepszych wyników przez najbardziej wymagających zawodników. Dlatego też muszą być niezawodne, współgrać z fizjonomią sportowca i zapewniać mu bezpieczeństwo w każdym ruchu. Jedną z najpopularniejszych marek, produkującą profesjonalne obuwie siatkarskie kierowane zarówno do zawodowych graczy, jak i amatorów jest firma Asics, znana z wnikliwego studiowania motoryki ciała i stosowania w swoich produktach najnowszych osiągnięć technologicznych.


Niezawodna konstrukcja

Wybór odpowiedniego modelu to indywidualna kwestia dla każdego atlety, niezależnie jednak czy będzie to fason z niską, czy podwyższoną cholewką, istnieją elementy wspólne, na których opiera się konstrukcja każdego z nich. Jego podstawę stanowi lekka struktura, która nie obciąża nogi, pozwalając na swobodny, naturalny ruch i lepszą precyzję stawianych kroków oraz zapobiega szybkiemu zmęczeniu mięśni. O jej wadze decyduje materiał wierzchni, głównie skóra, łączony mocnymi szwami z materiałami syntetycznymi, zazwyczaj siateczką, która pełni rolę wentylacji. Prawidłowy obieg powietrza zapobiega zbytniej potliwości i bolesnym otarciom naskórka, a także chroni przed niekontrolowanym przesuwaniem się nóg. Sucha i miękka wyściółka to idealne środowisko dla stóp stale poddawanych ponadprzeciętnemu, wyczerpującemu wysiłkowi, która daje uczucie komfortu przez wiele godzin. Kolejnym elementem jest trwała, gumowa podeszwa, która przylega do podłoża niczym plaster i gwarantuje stabilność oraz bezpieczeństwo, chroniąc przez poślizgiem i jego konsekwencjami, np. skręceniem kostki, uszkodzeniem stawu skokowego, szczególnie podczas wyskoków i energicznych zwrotów. Te elementy stanowią fundament dobrych butów siatkarskich, czy to męskich, czy damskich i decydują o prędkości oraz precyzji zawodnika – może on szybko reagować na przebieg rozgrywanej na boisku akcji i płynnie przemieszczać się w dowolnym kierunku.


Stabilność i precyzja ruchów

W produktach japońskiego brandu wykorzystuje się wiele nowatorskich systemów, które dbają o zdrowie zawodnika, np. system Rearfoot and Forfoot GEL Cushioning równomiernie rozkładający drgania na całej powierzchni podeszwy w momencie kontaktu z podłożem lub tzw. Propulsion Plate. Jest to utwardzona płytka umiejscawiana w przedniej części, imitująca tkankę łączną, która napina się, przekazując stopom impuls do ruchu. Znajdziemy ją np. w damskim modelu Asics Gel-Sensei. Wiele godzin spędzonych na parkiecie wymaga przyjaznego skórze wnętrza obuwia, o które dbają m.in. Magic Sole, czyli wkładka zwiększająca poziom wentylacji lub Califonia Lasted oparta na zespoleniu górnej części materiału z wstawką z bardzo miękkiej pianki poliuretanowej EVA, a następnie połączeniu z podeszwą środkową, by zwiększyć jej elastyczność i komfort użytkowania. Guma Wet Grip zapewni natomiast lepszą przyczepność do śliskich nawierzchni i poprawi trakcję, gwarantując jedną z najcenniejszych dla siatkarza właściwości – stabilność niezbędną dla bezpiecznej gry. Dzięki tak zaprojektowanemu modelowi, zawodnik zwiększa prędkość i bez obawy o kontuzje może podejmować błyskawiczne decyzje, rozstrzygając o przebiegu meczu. Buty sportowe Asics cieszą się doskonałą sławą, ponieważ zapewniają najlepszą skuteczność, o czym przekonali się już: Valentina Arrighetti, Kerri Walsh-Jennings, Paweł Zagumny, Erik Shoji i wielu innych profesjonalnych siatkarzy.