Przejdź do treści

9. PKO Bieg Niepodległości 2021 – relacja i wyniki

11 listopada 2021 świętowaliśmy 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Święta narodowe można celebrować na różne sposoby. My najbardziej lubimy, kiedy jest rodzinnie i na świeżym powietrzu. I tak właśnie było 11.11.2021 na Rzeszowskim Rynku, gdzie odbył się 9. PKO Bieg Niepodległości. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć Butyjana, który kibicował wszystkim biegaczom. Na naszym stanowisku przygotowaliśmy dla wszystkich świetne oferty butów biegowych.

9. PKO Bieg Niepodległości – relacja

Relację z 9. PKO Biegu Niepodległości przygotował nasz zawodnik, Sebastian Knapik:

Bieg Niepodległości to dla mnie każdego roku wielkie święto biegowe. Z wielką ochotą biorę udział w tym klimatycznym biegu i świętuje tego dnia w biało czerwonych barwach, tworząc żywą flagę na starcie. W tym roku start zlokalizowany był na rynku, co zdecydowanie upiększyło klimat zawodów. W centrum miasta zgromadziło się mnóstwo znajomych biegaczy i wspólnie wyruszyliśmy na rzeszowskie ulice oraz bulwary. Już na starcie ustawiliśmy się w jednej grupie by wspólnie narzucać sobie tempo, bo przecież znamy się jak łyse konie. Pierwsza część trasy poszła łatwo i gładko w tempie 3:30-3:40. Następnie wbiegliśmy na bulwary i niestety ten odcinek wyszedł pod wiatr i tam pomimo współpracy z kolegami tempo spadło. Po nawrocie postanowiłem przyspieszyć i spróbować powalczyć o jak najlepszy wynik. Do 8. kilometra walczyłem, żeby podkręcić tempo i częściowo się udało. Najtrudniejsza część trasy jednak dopiero czekała na mnie i dobrze o tym wiedziałem. Gdy skręciliśmy z bulwarów w stronę Kasztanowej to nogi miałem jak zabetonowane, ale walka trwała do końca, bo wiedziałem, że Personal Best będzie w tym roku poprawiony. Finish ulicą 3 Maja i zgromadzony tam tłum poniósł do mety i na tablicy czas zatrzymał się na 38:31. Jestem zadowolony z wyniku bo trasa wbrew pozorom nie należała do łatwych. Śmiało mogę powiedzieć do zobaczenia za rok!

9. PKO Bieg Niepodległości – wyniki

Wszyscy zawodniczy spisali się i osiągnęli niesamowite wyniki, zarówno Ci bardziej jak i mniej zaawansowani. Bowiem w głównej mierze chodziło o dobrą zabawę i miło wspólnie spędzony czas. Jednak najlepszych z najlepszych należało nagrodzić! Na metę pierwszy dotarł Kamil Walczyk w czasie 30 min. i 58 sek. Natomiast w kategorii Kobiety pierwsze miejsce na podium zajęła Monika Kaczmarek z Łodzi z czasem 34 min. i 49 sek. Szczegółowe wyniki biegu możecie sprawdzić na runrzeszow.pl.

Zdjęcia zrobione przez runrzeszow.pl.

Jakie buty do biegania w zimie sprawdzą się najlepiej?

Czym się charakteryzują zimowe buty do biegania? Przygoda z bieganiem nie musi kończyć się wraz nadejściem zimy. Tak, jest to dobry okres na początek roztrenowania, ale budowanie bazy pod nasze bieganie na kolejny sezon musi rozpocząć się jeszcze w zimie. czytaj....

Buty do biegania Brooks – opinie

Zastanawiacie się nad kupnem butów do biegania Brooks, ale najpierw chcecie poznać opinie na ich temat? Świetny pomysł! Przeczytanie opinii na temat produktu, to jeden z pierwszych kroków i zasad świadomych zakupów. Dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie opisy i recenzje czytaj....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *