Dołącz do akcji #UntiedYetUnited i pokaż swoją solidarność z innymi biegaczami

buty do treningu do domu

Pandemia koronawiusa pokrzyżowała plany chyba wszystkich mieszkańców naszego globu, w tym również sportowców. W czasach społecznej izolacji dbanie o formę jest utrudnione, zwłaszcza w przypadu osób, które uprawiały sporty na powietrzu. Jednak biegacze z całego świata pokazali, że są dla siebie wsparciem i wspólnie wzięli udział w akcji #UntiedYetUnited, do której dołączenia serdecznie Cię zachęcamy.

Akcja #UntiedYetUnited

Czołowy producent butów dedykowanych biegaczom, firma ASICS, wspierając akcję #zostanwdomu, stworzyła inicjatywę #UntiedYetUnited, w ramach której biegacze z całego świata publikują zdjęcia swoich treningowych butów z rozwiązanymi sznurowadłami. Ich ułożenie wzdłuż kadru pozwala na tworzenie kolaży będących symbolem jedności i wsparcia – “Choć fizycznie jesteśmy od siebie oddzieleni, mentalnie ciągle jesteśmy biegaczami”. Do akcji dołączyła już włoska drużyna ASICS FrontRunner.

#UntiedYetUnited

#UntiedYetUnited

Jest to napawająca optymizmem i rozgrzewająca serca inicjatywa, która pokazuje wsparcie i solidarność między ludźmi, którzy w trosce o własne i cudze zdrowie zostają w domach. Zdjęcia, które tłumnie zalewają sieć, podnoszą na duchu i pomagają poczuć więź z osobami mającymi podobne pasje.

Zobacz: Wywiad z Pawłem Zagumnym

#UntiedYetUnited

#UntiedYetUnited

#UntiedYetUnited

Buty do treningu w domu

Jednocześnie społeczna izolacja nie powinna zwalniać z aktywności fizycznej. Wpisane w DNA firmy ASICS hasło “w zdrowym ciele, zdrowy duch” jeszcze nigdy nie było tak na czasie jak dzisiaj, kiedy mimo zamknięcia należy dbać o swoją formę, która bezpośrednio przekłada się na dobre samopoczucie.

Jak zatem zatroszczyć się o swoje ciało i zdrowie w czasie pandemii? Z pomocą wychodzą wszystkie treningi w domu. Jeśli nie jesteś wyposażony w fachową wiedzę pozwalającą na bezpieczne przeprowadzenie ćwiczeń w domu, odpal tutorial na YouTube. W sieci nie brakuje trenerek, które układają specjalne plany treningowe umożliwiające spalanie kalorii i modelowanie sylwetki we własnym mieszkaniu.

Choć trening w zaciszu własnego domu nie jest wyzwaniem tak wielkim, jak maraton, nieodpowiednio dobrane buty, mogą pogorszyć, a nie polepszyć samopoczucie. Dlatego jego podstawą jest dobrze dopasowane obuwie. Jakie modele sprawdzą się do ćwiczenia w domu?

#UntiedYetUnited

ASICS Patriot 11

Model Patriot 11 od ASICS składa się z wysokiej jakości klasy podeszwy wyprodukowanej z pianki AMPLIFOAM oraz siateczkowej cholewki. Takie połączenia zapewnia bezpieczeństwo stawom i kościom śródstopia, stabilną pozycję stopy, doskonałe czucie podłoża i komfortowe dopasowanie. To doskonała propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami w domu.

buty do treningu w domu

GEL-Noosa Tri 12

GEL-Noosa Tri 12 to model dla osób, które mimo zamknięcia w czterech ścianach wykonują wymagające treningi. Dzięki sztywniejszej i sprężystej konstrukcji można w nich bezpiecznie wykonywać dynamiczne i intensywne ćwiczenia. W modelu zostały zastosowane zaawansowane technologie ASICS jak GEL i FLYFOAM. Model ten sprawdzi się również po “powrocie do normalności”, bowiem nadaje się do biegania.

Zobacz: Spotkanie z siatkarzem Pawłem Zagumnym w Rzeszowie

buty do treningu w domu

GEL-Nimbus 22

Propozycja dla osób ceniących komfort z najwyższej półki. GEL-Nimbus 22 to model luksusowy, który zapewnia najwyższy poziom amortyzacji. Do jego stworzenia wykorzystano materiały najlepszej jakości oraz technologie jak GEL, FLYTEFOAM czy ADAPTIVE FIT. Takie połączenie sprawia, że użytkownik czuje niesamowitą miękkość, a jego stopa idealnie dopasowuje się do cholewki. Właśnie z tego powodu po GEL-Nimbus 22 sięgają najbardziej wymagający odbiorcy. Choć proponujemy Ci ten model do domowych treningów, w przyszłości będziesz mógł pokonać w nim najdłuższe dystanse.

buty do treningu w domu