Przejdź do treści

Czy Nike Air Max 90 nadają się do biegania?

nike air max 90 czy da się w nich biegać

Są takie modele, które wyprodukowano w dalekiej przeszłości, ale nadal jest o nich głośno. Naszym zdaniem na miano takiego właśnie klasyka zasługuje flagowiec od Nike – Air Max 90! Dla wielu niezastąpiony na co dzień, nawet na treningach sportowych. Jednak czy nadaje się do biegania?

Czym różni się klasyczny model Air Max 90 od zwykłych biegówek?

Po pierwsze ceną – za modele biegowe trzeba niekiedy zapłacić nawet 1200zł, gdzie ceny Air Max 90 zaczynają się już od 300zł w zależności od rozmiarówki i kolekcji. To właśnie wysoka cena sprawia, że typowe biegówki z systemem Air Max nie są zbyt popularne, ale trzeba przyznać, że wysoką cenę rekompensuje maksymalna amortyzacja i jakość wykonania.

Po drugie wagą – modele typowo biegowe, takie jak Nike Air Max Zoom Pegasus 33, Flyknit czy też Air Max Sequent 2 są lżejsze od dziewięćdziesiątek nawet o połowę! Wszystko za sprawą użytych komponentów i niekiedy bezszwowej konstrukcji. Wszystkie te zabiegi mają na celu zmniejszenie wagi do minimum, ale za to zwiększenie dopasowania do maksimum. Buty biegowe muszą odciążać stopy i zapewniać maksymalne wsparcie podczas biegu, dając poczucie komfortu, lekkości i bezpieczeństwa. Buty Air Max 90 świetnie sprawdzą się do chodzenia, nawet na dłuższych dystansach, ale do biegania zdecydowanie nie. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się, jak profesjonalnie dobrać buty biegowe, przeczytaj nasz artykuł, czym jest analiza ASICS Running Analyzer.

Jeśli jesteś fanem Nike Air Max 90 lub rozważasz ich kupno to świetny wybór, ale pamiętaj, że do biegania warto wybrać modele wspomniane wyżej: Air Max 2017, Air Zoom Pegasus 33, Flyknit Air Max lub Air Max Sequent. Jest to dobra inwestycja przede wszystkim w swoje zdrowie, ale też w efektywność i dynamikę treningów.

technologie w nike air max 90

W czym tkwi sekret Nike Air Max?

Cały sekret tkwi w rewolucyjnym systemie Air Max, który zaprojektował ponad 30 lat temu czołowy projektant Nike – Tinker Hatfield. Takie rozwiązanie technologiczne było naprawdę rewolucyjne jak na tamte czasy i do dziś buty z poduszką powietrzną w podeszwie są uznawane za jedne z najwygodniejszych. Jednak bardzo często pojawiają się pytania, czy w Maksach można biegać? Oczywiście, że tak, ale w wybranych modelach i z całą pewnością nie należy tego robić w Air Max 90. Oferta butów biegowych z kolekcji Nike jest na tyle bogata, że naprawdę każdy może wybrać model odpowiedni dla siebie, nie rezygnując wcale z systemu Air Max. Najbardziej rozpoznawalne biegówki z dużą amortyzacją to Air Max 2016 i ich nowsze modele.

różnica między air max 90 a zwykłymi biegówkami

Jak rozpoznać oryginalne buty Nike Air Max?
Jak rozpoznać oryginalne buty air max?

To już nie te czasy, kiedy gołym okiem można było zauważyć, że buty sprzedawane na rynku są podrabiane. Obecnie fałszerze obuwia nie są już amatorami, w swoim fachu stają się coraz lepsi! Dlatego teraz nie jest tak łatwo odróżnić podróbkę czytaj....

Historia Nike Air Max

Wszystko zaczęło się w 1987 roku gdy Tinker Hatfield zaprojektował pierwszy model kultowych jedynek. Od tamtej pory buty z kolekcji Nike Air Max zdobyły wielomilionowe rzesze fanów. Buty sprzedają się jak przysłowiowe świeże bułeczki a koncern Nike Inc. systematycznie raczy nas nowymi czytaj....