Przejdź do treści
Strona główna » Czy warto kupić damskie klapki Birkenstock Arizona?

Czy warto kupić damskie klapki Birkenstock Arizona?

klapki birkenstock czy warto kupic

Wszyscy tak chwalą i chwalą te birkenstocki, ja już miałam dość rozczłapanych klapków, w których bolała mnie pięta, więc w końcu postanowiłam zainwestować w komfort i wygodę. Zanim zdecydujesz się na zakup butów marki Birkenstock, to przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czy warto.

dlaczego birkenstocki sa popularne

W czym tkwi fenomen klapków Birkenstock?

Nie wiem, czy też to zauważyliście, że w okresie letnim na social mediach królują głównie dwa tematy: zrób formę na lato i klapki Birkenstock. Kiedy tylko zrobi się ciepło wszyscy, jak na zawołanie, od razu wkładają birkeny. I nie mogą przestać się nimi zachwycać – bardziej niż tymi fit przepisami! Ponieważ placki z ciecierzycy jakoś mało mnie interesują, to skupiłam się na pewnym aspekcie dotyczącym butów Birkenstock – co jest w nich takiego wyjątkowego? To pytanie nurtowało mnie niesamowicie i ostatecznie ciekawość wzięła górę. Znalazłam artykuł Klapki i sandały Birkenstock – w czym tkwi ich fenomen?, który rozjaśnił mi nieco sytuacje. Potrzebowałam jednak jeszcze żywych dowodów. Postanowiłam zaopatrzyć się w jedną parę i sprawdzić na własnych stopach, czy ci ludzie z Instagrama nie zachwycają się nimi na wyrost. Na butyjana.pl znalazłam ogromny wybór birkenów, ostatecznie zaopatrzyłam się we flagowy model Birkenstock Arizona i rozpoczęłam testy!

dlaczego buty birkenstock sa popularne

Czy klapki Birkenstock są wygodne?

Klapki Arizona są przede wszystkim bardzo lekkie, dlatego można całkowicie zapomnieć, że ma się je na nogach. Kiedy założyłam je po raz pierwszy, miałam trochę dziwne uczucie. A przyczyną okazało się wybrzuszenie na środku wkładki, które sprawia, że łuk stopy dostosowuje się do niej. Cały fenomen obuwia Birkenstock opiera się głównie na wkładce. Dzięki temu, że jest anatomicznie wyprofilowana, utrzymuje stopę w odpowiednim ułożeniu lub nakierowuje ją z powrotem na właściwe miejsce, jeżeli się przesuwa. Nigdy wcześniej nie miałam butów skonstruowanych w ten sposób, stąd moje zaskoczenie. Ale to dziwne uczucie zniknęło dosyć szybko, a zastąpił je całkowity zachwyt. Dlaczego?

czy klapki birkenstock sa wygodne

Dzięki temu, że wkładka dopasowuje się do anatomicznej budowy stopy, jest ona wspierana w odpowiednich miejscach, a co za tym idzie jest całkowicie zrelaksowana. Dodatkowo umiejscowiono ją nieco niżej niż podeszwa, więc stopa nie wysila każdego mięśnia, aby utrzymać się w bucie za wszelką cenę, a palce nie szurają dramatycznie po podłożu. Swoją drogą rozpaczliwy widok.

Jak dopasować klapki Birkenstock do szerokości stóp?

Oprócz wkładki, klapki Birkenstock mają inną ważną zaletę. Dzięki paskom z regulacją obuwie można idealnie dopasować do szerokości stóp. Tęgość moich stóp nieco się różni, więc jest to dla mnie superrozwiązanie. Latem szerokość stopy może się zmieniać w ciągu dnia, dlatego buty mogę dowolnie regulować. Całość świetnie trzyma stopy w ryzach, dzięki czemu nie latają luźno po bucie. Paski mogą przylegać do stóp cały dzień, a skóra i tak się nie spoci. Wykonane są z materiału Birko-Flor, który jest miękki i miły w dotyku. Nie gryzie i nie obciera delikatnej skóry na stopach.

jak dopasowac klapki birkenstock do szerokosci stopy

Pamiętajcie, że w kwestii wygodny klapek Birkenstock duże znaczenie ma odpowiednio dobrany rozmiar, ponieważ wyprofilowana wkładka musi właściwie dopasować się do stopy. Z artykułu, jak dobrać odpowiedni rozmiar klapek Birkenstock? dowiecie się, jak to zrobić i na co zwrócić uwagę.

Z czym nosić klapki Birkenstock?

Klapki Birkenstock to również niekwestionowany hit letniego obuwia od kilku dobrych sezonów. Można połączyć je nie tylko ze sportowymi zestawami, ale też z letnimi sukienkami, spódnicami czy szortami, co doda stylizacjom wakacyjnego luzu. Możesz je również nosić z przymrużeniem oka do bardziej eleganckich ubrań, jak Frances McDormand na czerwonym dywanie w 2019. W chłodniejsze dni możesz założyć klapki także do skarpetek. Tak, dobrze przeczytałeś: klapki do skarpetek. Taki duet to trend zaczerpnięty ze streetwearu i przeniesiony na wybiegi najpopularniejszych projektantów. Więc to, co kiedyś postrzegane było jako niewybaczalną wpadkę, a nawet znak rozpoznawczy obywateli pewnych krajów europejskich, obecnie przełamuje sztywne modowe ramy. Pandemia i lockdown pokazały, że jeśli ubierzemy się w to, co nam najbardziej odpowiada, nabierzemy większego dystansu, to pobudzeni kreatywnością stworzymy modną stylizację bez większego wysiłku.

do czego zalozyc klapki birkenstock

Jak dobrać odpowiedni rozmiar klapek Birkenstock?

Czy jest tu ktoś, kto nie kojarzy marki Birkenstock? To jedne z najbardziej rozpoznawalnych, najwygodniejszych i najzdrowszych dla stopy butów letnich. Niemniej jednak wybór odpowiedniej wkładki wcale nie jest taki oczywisty. Jak odczytać symbol na wkładce butów Birkenstock? W pierwszej czytaj....

Jak czyścić klapki Birkenstock?

Klapki Birkenstock cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat i choć nie należą do najtańszych, wszyscy którzy je kupili zgodnie potwierdzają, że to buty na lata więc inwestycja się opłaca. Mimo bardzo solidnego wykonania, każde buty, nawet Birkenstocki, wymagają odrobiny czytaj....