Przejdź do treści

Dlaczego chińskie buty śmierdzą?

buty z chińskiego marketu śmierdzą

Nie możesz oprzeć się pokusie kupienia nowej, ślicznej pary butów w chińskim supermarkecie? Jednak te zakupy niosą za sobą pewne zapachowe konsekwencje. Dlaczego – mówiąc wprost – chińskie obuwie śmierdzi i co można z tym zrobić?
Oferta tzw. chińczyków jest bardzo szeroka – można w nich dostać dosłownie wszystko, począwszy od wątpliwej jakości sprzętu AGD, poprzez ubrania po buty. Jednak mimo że mogą one zachwycać wyglądem, zniechęcają jakością, a ilość zrażonych ich zapachem osób świadczy o tym, że faktycznie coś jest na rzeczy.

Nieprzyjemny zapach chińskich butów

Dlaczego chińskie buty śmierdzą? Odpowiedzią są oczywiście materiały niskiej jakości, z których zostały wykonane. Obuwie z chińskiego marketu jest tanie, ponieważ powstało z produktów ropopochodnych i o ile nie czuć tego w sklepie, gdy dokonuje się zakupu, o tyle następuje niemiłe zderzenie z rzeczywistością, gdy przewiezie się je do domu. Winny nieprzyjemnej woni może być również klej użyty do ich sklejenia.

Problem nie znika w miarę użytkowania, wprost przeciwnie przykry zapach z chińskich butów przechodzi na skarpetki, rajstopy i stopy, pomijając fakt, że wypełnia pomieszczenie lub szafę, w której przechowywany jest ten nieudany zakup. Czasem zdarza się również, że obuwie farbuje.

dlaczego buty z chińskiego marketu mają niełady zapach

Ok, ustaliliśmy, dlaczego chińskie buty śmierdzą, ale zastanówmy się, co dalej. Nie każdy będzie przychylać się do pomysłu zastąpienia śmierdzącej pary nową, wykonaną z materiałów wysokiej jakości, zatem wszystkim osobom podejmującym próbę ratowania obuwia, wskazujemy sprowadzone metody usuwania nieprzyjemnego zapachu z butów, jak użycie pachnących saszetek, specjalnych dezodorantów i sprejów lub wyłożenia ich wkładek torebkami z czarną herbatą, która doskonale pochłania zapachy. Podobne właściwości wykazują koci żwirek i soda. Wystarczy umieścić je na wewnątrz butów na kilka godzin, a następnie usunąć (w przypadku sody odkurzaczem).

Jednak najlepszą i niezawodną metodą na uniknięcie problemu ze śmierdzącym obuwiem z chińskiego supermarketu jest oczywiście jego niekupowanie. Jeśli chcesz, żeby buty były trwałe i komfortowe w użytkowaniu, musisz zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których zostały wykonane, a w takie najczęściej inwestują większe i rozpoznawalne na świecie marki.

Weryfikujemy damskie Nike Air Max 1 319986-102

Sara podesłała nam kolejny model Air Maxów do weryfikacji. Tym razem zgodnie z metką jest to Wmns Nike Air Max 1 319986-102.Buty zakupione w outlecie. Co powiecie na ich temat ? Oryginalne ?

Stare kontra nowe logo marki Converse. Jak znana firma zmieniła swój znak rozpoznawczy?
Stare kontra nowe logo marki Converse

Converse to gigant w sprzedaży butów lifestylowych, a kultowe trampki Chuck Taylor, które powstały w 1917 roku, rozchodzą się znacznie lepiej niż świeże bułeczki. Dzisiaj opowiemy Ci krótką historię marki oraz pokażemy, jak na przestrzeni lat zmieniło się jej logo. czytaj....