Przejdź do treści
Strona główna » Jak czyścić buty Dr. Martens?

Jak czyścić buty Dr. Martens?

Jesień i zima to czas, kiedy bardzo chętnie wkładamy buty Dr. Martens. Jest to również sezon na deszcze, śnieg i błoto, a w takich warunkach ciężko o utrzymanie obuwia w nienagannej czystości. Martensy słyną ze swojej wytrzymałości, aby jednak jej nie skrócić, należy odpowiednio o nie dbać i pielęgnować. Jak to zrobić?

  1. Zacznij od wyczyszczenia podeszwy butów pod bieżącą wodą. Jeżeli podeszwa ma głębokie wypustki, użyj szczoteczki do obuwia lub zębów, aby wydłubać resztki błota.
  2. Czyszczenie cholewki rozpocznij od wyciągnięcia sznurówek. Umyj je pod bieżącą wodą i wysusz.
  3. Przetrzyj cholewkę wilgotną szmatką usuwając zaschnięte błoto. Nie używaj do tego szczoteczki ani niczego, co mogłoby zarysować skórę. Buty pozostaw do wyschnięcia lub wysusz je świeżą szmatką.
  4. Na całą powierzchnię butów zaaplikuj Dr. Martens Wonder Balsam lub Dr. Martens Shoe Dubbin Wax. Te woski odżywią skórę i sprawią, że będzie gładka i elastyczna.
  5. Teraz możesz włożyć wyczyszczone sznurówki z powrotem. Jeżeli jednak są już wysłużone, to warto rozważyć kupno nowej pary. Nowe sznurówki mogą zrobić ogromną różnicę!
  6. Na sam koniec spryskaj martensy środkiem konserwującym skórę, np. Dr. Martens Ultra Protector Spray.

Pamiętaj, aby pielęgnować buty regularnie, nie dopiero w momencie, kiedy zalega na nich brud. Dzięki temu przedłużysz żywotność obuwia, a martensy warto mieć jak najdłużej.

Kosmetyki obuwnicze od Dr. Martens znajdziesz na butyjana.pl

Zestaw Dr. Martens Shoe Care Kit Ultimate Set AC775000
Zestaw Dr. Martens Shoe Care Kit Ultimate Set AC775000
Pasta do butów Dr. Martens Shoe Dubbin Wax 100 ml AC792000
Pasta do butów Dr. Martens Shoe Dubbin Wax 100 ml AC792000
Spray Dr. Martens Patent Cleaner Spray DMAC770001
Spray Dr. Martens Patent Cleaner Spray DMAC770001
Jak rozpoznać oryginalne buty Dr. Martens?
originalne buty dr martens jak rozpoznać

Martensy zajmują honorowe miejsce w szafach osób podążających za trendami oraz zwracających uwagę na komfort i jakość użytkowania butów. Dzisiaj stanowią symbol indywidualizmu i wyrażania siebie. Jak to się stało, że robotnicze buty zawędrowały aż tak daleko i jak w czytaj....

Czy martensy są wygodne?

Glany Dr. Martens kojarzy chyba każdy – krótkie, długie, czarne, białe, z printem, z ćwiekami… Wymieniać można długo, jednak często pojawia się pytanie o wygodę ponadczasowych martensów. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, czy martensy są naprawdę wygodne, jak czytaj....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *