Przejdź do treści
Strona główna » Jak czyścić trampki Converse? Sprawdź te metody!

Jak czyścić trampki Converse? Sprawdź te metody!

jak czyscic buty converse

Trampki Converse są na tyle uniwersalne, że można w nich chodzić cały rok! Tak, niektórzy nawet w zimie z nich nie rezygnują. Jednak każdy wie, że długie użytkowanie butów łączy się z równie częstą potrzebą ich czyszczenia.

biale conversy jak czyscic

W przypadku białych trampek Converse, wystarczy chodzić w nich zaledwie kilka dni, a zazwyczaj wyglądają tak, jakby przeszło się po stosie węgla – doświadczył tego chyba każdy posiadacz białych conversów. Systematyczna pielęgnacja obuwia przede wszystkim ochroni je przed szybszą eksploatacją.

jak czyscic trampki converse

Pamiętaj, żeby przed zastosowaniem jakiekolwiek z poniższych technik, najpierw wypróbować je na małym, najlepiej niewidocznym miejscu. Tym sposobem upewnisz się, że dana metoda działa, a przede wszystkim nie zniszczy Twoich conversów.

Jak wyczyścić białe conversy?

Jeżeli chcesz swoim conversom przywrócić śnieżną biel, przygotuj miskę z wodą, delikatne mydło (np. szare) i czystą ściereczkę. W wodzie rozpuść odrobinę mydła, zmocz w niej ściereczkę i delikatnie pocieraj ubrudzone miejsce. W takim roztworze możesz również ręcznie wyprać sznurówki. Nie zapominaj o nich przy pielęgnacji, ponieważ czyste sznurówki dodają butom dodatkowej świeżości. Jeżeli białe buty Converse noszą ślady mokrego błota, to pozwól mu najpierw wyschnąć, potem zeskrob go szczoteczką do obuwia, a następnie potraktuj wodą z mydłem. Jeżeli conversy są jedynie zakurzone wystarczy, że strzepniesz zabrudzenie szczoteczką z miękkim włosiem.

jak wyczyscic biale conversy

Jak prać conversy w pralce?

Tak naprawdę to nijak. Ponieważ trampków Converse nie powinno się prać w pralce. Przede wszystkim przez to, że wysoka temperatura oraz szybkie wirowanie mogą uszkodzić materiał oraz osłabić klej, który łączy podeszwę z cholewką. Chcesz, aby Twoje conversy posłużyły Ci dużej niż jeden sezon i cały czas świetnie wyglądały? Musisz zapewnić im odpowiednią pielęgnację, nawet jeżeli jest ona nieco pracochłonna. Więcej o chemicznym praniu butów dowiesz się z artykułu, czy można prać buty w pralce?

jak prac conversy w pralce

Jak czyścić zamszowe buty Converse?

Wszystkie zamszowe buty nie nadają się do kontaktu z wodą, więc nawet jeżeli bardzo Cię kusi, to nie myśl o tym, żeby przemywać je mokrą ściereczką. Do czyszczenia zamszu musisz zastosować odpowiednie kosmetyki obuwnicze. Zacznijmy od tego, że wszystkie zamszowe buty najpierw należy zaimpregnować przed użytkowaniem, a zrobisz to np. impregnatem do butów Kaps Synthetic Protector. Żeby pozbyć się zabrudzeń spryskaj materiał np. spreyem Dr. Martens Suede Cleaner Spray, następnie postępuj według instrukcji na opakowaniu. Więcej o czyszczeniu butów zamszowych dowiesz się z artykułu, jak czyścić zamsz i nubuk?

Jak suszyć buty Converse?

Butów Converse z pewnością nie powinno się suszyć w suszarce do ubrań. Nie wystawiaj ich również na pełne słońce lub przy grzejniku. Duże źródło ciepła może szkodliwie wpłynąć na kleje, pomarszczyć lub odbarwić materiał. Najlepiej pozostawić obuwie w ciepłym, lecz nienasłonecznionym miejscu. Można je również wypchać gazetami lub ręcznikami kuchennymi, aby wilgoć szybciej się wchłonęła.

jak suszyc buty converse

Jak sprawdzić, czy buty Converse są oryginalne?
Jak sprawdzic czy buty Converse są oryginalne?

Jeśli trampki, to muszą to być conversy! Jednak ogromna skala popularności tych butów pociąga za sobą równie sporą ilość podróbek. Może i są one dostępne po niższej cenie, ale jakość ich wykonania i trwałość pozostawiają wiele do życzenia. W taki czytaj....

Jakie trampki wybrać do sukienki?

Myśląc o butach do sukienki, które wyeksponują jej atuty i podkreślą nasz styl, wyobraźnia podpowiada zazwyczaj zgrabne czółenka, baletki lub buty na obcasie. Istnieje jednak modny i wygodny fason, który pozwoli nam zaprezentować się kobieco, a jednocześnie odczuwać pełen komfort. czytaj....