Wiele osób, które upodobały sobie formę aktywności fizycznej, jaką jest bieganie, bardzo dobrze wie, jak zaplanować i zrealizować efektywny trening, przygotować zdrowy posiłek czy dobrać odzież, która uprzyjemni pokonywanie kolejnych kilometrów. Ile jednak z nich zna swoje stopy na tyle, by mieć pewność, że prawidłowo dobrało buty biegowe?

Z pomocą poznania biomechaniki stóp i wskazówek, które zadbają o ich zdrowie, przychodzi nowoczesna technologia oraz eksperci marki ASICS, którzy opracowali metodę badania o nazwie FOOT ID. Opiera się ona na wykonaniu trójwymiarowego skanu stóp (z dokładnością co do milimetra) i analizie ruchów, co pozwala wykryć ich ewentualne wady, mogące utrudniać trening i skutkować wystąpieniem kontuzji. Badanie ułatwia zatem precyzyjny dobór butów do biegania, które zadbają o zdrowie stóp biegacza.

Jak dobrać buty do biegania


Jak wygląda badanie ASICS FOOT ID?

Analiza składa się z czterech etapów:

I ETAP
Udział w ankiecie, w której podajemy m.in. wiek, wagę ciała, wzrost, płeć – ma ona charakter informacyjny i wspomaga proces analizy otrzymanych w badaniu wyników.
 
II ETAP
Ekspert przeprowadzający badanie oznacza na stopach badanego 3 punkty, które pomogą stworzyć ich trójwymiarowy obraz i wskazać ewentualne nieprawidłowości.

III ETAP
Każda stopa jest osobno skanowana w specjalnym urządzeniu za pomocą zaawansowanego systemu mapowania stóp 3D, czyli wiązek lasera i kilku mikro-kamer. Rezultatem tego etapu jest powstanie trójwymiarowego obrazu stóp, który następnie jest przetwarzany i analizowany przez system oraz eksperta ASICS. Wykonane pomiary obejmują: długość stopy, szerokość przedniej części stopy, obwód kuli, wysokość łuku i nachylenie pięty.

IV ETAP
Otrzymane wyniki są porównywane z bazą obuwia do biegania marki ASICS w celu doboru modelu najlepszego dla danej osoby – stopy neutralnej, pronującej lub supinującej. Przeprowadzona analiza trafia do ogólnej bazy, dzięki czemu nie ma potrzeby ponownego wykonywania badania w przypadku doboru kolejnych butów biegowych.


Nie ważne zatem, czy jesteś amatorem, czy zawodowcem, warto wykonać takie badanie, by poznać specyfikę swoich stóp, zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji w trakcie aktywności fizycznej i zacząć czerpać jeszcze więcej przyjemności z biegania.


Zainteresowany? Zapisz się na badanie:

- dzwoniąc pod numer 794 270 270
- za pomocą tego formularza
- odwiedzając nasz sklep:

Butyjana.pl
C.H. Nowy Świat, I poziom
ul. Krakowska 20
35-111 Rzeszów

HARMONOGRAM BADAŃ:

14 czerwca 2019 r.  |  godz. 12.00-21.00
15 czerwca 2019 r.  |  godz. 10.00-21.00


Serdecznie zapraszamy!
Sklep Butyjana.pl