Przejdź do treści

Jak dobrać idealny rozmiar butów?

Jak dobrać idealne buty dla stopy

Idealne dla stopy buty to te, których właściwie nie czuć i nie powodują one żadnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego wybierając nowy model nie należy kierować się tylko modą, ale i komfortem, bowiem źle wyprofilowane obuwie może przyczynić się do deformacji stopy, a w dalszej perspektywie do problemów ze stawami, a nawet z kręgosłupem.

Skupmy się zatem na kilku kwestiach, na które powinieneś zwrócić uwagę chcąc kupić wygodne buty. Najważniejsza sprawa to oczywiście rozmiar. Niestety, ale producentów obuwia nie obowiązuje jedna uniwersalna rozmiarówka i wielkość modeli różni się w zależności od firmy. Oczywiście są to nieznaczne różnice, ale mogą sprawić, że u jednego producenta kupisz 38, a u innego 37. Właśnie z tego powodu zaopatrując się w buty przez internet, musisz przeanalizować tabelę rozmiarów odpowiedniego producenta i porównać ją do długości swojej stopy. Nie zapominajmy również o tym, jak ważną kwestią są dobrze dobrane buty dla dzieci. Żeby dowiedzieć się, jak to robić, przeczytaj nasz artykuł, jak dobrać odpowiedni rozmiar butów dla dziecka?

Jak dobrać rozmiar buta?

Idealne dla stopy buty to oczywiście te we właściwym rozmiarze. Jak je poznać? Postępuj zgodnie z następującymi wytycznymi.

1. Przygotuj kartkę A4, ołówek i linijkę.
2. Odrysuj kształt swojej stopy.
3. Na drugiej stronie odrysuj drugą stopę.
4. Wyznacz krańcowe punkty stóp, czyli wierzchołek pięty i dużego palca. Zmierz odległość między wyznaczonymi punktami.
5. Porównaj długość stopy wyrażoną w centymetrach z rozmiarówką producenta. Kieruj się dłuższą stopą i do ustalonego wymiaru dodaj około 0,5 cm luzu.

Pamiętaj również o tym, by długość stopy mierzyć wieczorem. Dlaczego? Jej rozmiar zależy od pory dnia i ten dokonany rano będzie mniejszy od tego wykonanego po całym dniu chodzenia, który będzie bardziej miarodajny.

Jak dobrać idealne buty dla stopy?

poznać swój numer buta?

Długość stopy a rozmiar buta

Bywa, że rozmiar obuwia zależy od wybranego fasonu. Są modele, które pasują idealnie np. sneakresy i są buty z czubkiem, które zwykle wymagają od Ciebie zakupienia większego rozmiaru. Spiczaste modele są wygodniejsze dla osób z wąskimi stopami, u posiadaczy szerszych mogą powodować ucisk. Z kolei kupując buty na zimę, pamiętaj o zostawieniu przestrzeni na grubszą skarpetkę. Nie zapominaj również o tym, że idealne dla stopy buty pozwalają na swobodne poruszanie palcami i nie blokują dostępu powietrza do ich wnętrza. Dobre obuwie ma to do siebie, że w zasadzie nie czuć go na stopie.

Zobaczcie co nowego w galerii buty sportowe adidas, Nike i Kappa!

Rok 2013 zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o obuwie sportowe. Już teraz dodaliśmy kilka nowych modeli z takich kolekcji jak kultowe Nike Air Max 90 i 1, Nike Air Force 1 "Zebra Pack", kilka fajnych modeli butów sneakers i czytaj....

Zimowe promocje na butyjana.pl – najtańsze buty sportowe

Sezon na wyprzedaże czas zacząć! Sprawdź, jakie super oferty przygotowaliśmy dla Ciebie. Wszystkie modele w promocyjnych cenach znajdziesz na naszej stronie www.butyjana.pl. Oprócz oryginalnych butów w najniższych cenach dorzucimy darmową dostawę i wysyłkę w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. czytaj....