Przejdź do treści

Jak dobrać odpowiedni rozmiar klapek Birkenstock?

Czy jest tu ktoś, kto nie kojarzy marki Birkenstock? To jedne z najbardziej rozpoznawalnych, najwygodniejszych i najzdrowszych dla stopy butów letnich. Niemniej jednak wybór odpowiedniej wkładki wcale nie jest taki oczywisty.

Jak odczytać symbol na wkładce butów Birkenstock?

W pierwszej kolejności należy kierować się oznaczeniem umieszczonym na wkładce wewnętrznej, które graficznie odzwierciedla anatomiczny kształt stopy.

Marka Birkenstock oferuje dwa warianty tęgości:
1. Symbol zamalowanej stopy oznacza węższą tęgość wkładki, która sprawdza się u większości kobiet, dzieci oraz mężczyzn o wyjątkowo wąskiej stopie.

wkładka butow/klapek/ birkenstock

2. Symbol pustej stopy oznacza normalną tęgość wkładki, która dedykowana jest osobom o tęższej stopie oraz preferującym szerszy rodzaj obuwia.

"Birkenstock skóra naturalna" - jak dobrac buty marki birkenstock

Buty posiadają także paski trzymające stopę, zapinane na klamry z możliwością indywidualnego dopasowania. Wyjątek stanowią japonki Birkenstock, które radzimy zamawiać w standardowej szerokości.

Dlaczego ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru klapek Birkenstock?

Ważne jest, aby mieć dobrze dobrane buty, ponieważ źle dopasowane mogą spowodować wiele niepożądanych skutków. Często wywołują odciski, przetarcia i mogą przyczyniać się do zniszczenia powierzchni paznokcia, a w dalszym postępowaniu może dojść do zakażenia o charakterze grzybiczym.
Następnie jeśli but będzie za duży, to wybrzuszenie na środku wkładki będzie źle dopasowane do naszej stopy, a co za tym idzie, obuwie nie spełni swoich właściwości i na pewno nie będzie ono wygodne. Oprócz odpowiedniego rozmiaru, bardzo ważna jest również pielęgnacja klapek. Jak dbać o Birkenstocki dowiesz się z artykułu, jak czyścić klapki Birkenstock?

Birkenstock Rozmiarówka

Jak zmierzyć długość stopy i dobrać rozmiar klapek Birkenstock?

Najbardziej znanym i najprostszym sposobem zmierzenia stopy to odrysowanie jej na kartce papieru. Potrzebne do tego są: długopis, linijka lub metr i oczywiście kartka papieru. Zacznij od ułożenia kartki na gładkim podłożu, następnie ustaw stopę na środku i obrysuj. Na samym końcu zmierz jej długość. Palce stóp i pięta muszą mieć lekki „luz”, aby mogły się swobodnie poruszać podczas chodzenia. Od strony pięty i od strony palców powinny być około 2-3 milimetry odstępu od krawędzi podeszwy. Jeśli boisz się, że kartka będzie się ruszać, można ją przykleić taśmą klejącą. Szczegóły jak dobrać idealny rozmiar butów, znajdziesz również na naszym blogu.

Birkenstock oznaczenia szerokości

Z jakich surowców zbudowana jest wkładka butów Birkenstock?

Wkładka zaprojektowana jest  przy współpracy z podologami, co oznacza, że jest super bezpieczna dla naszych stóp. Budowa jej wykonana jest z 4 warstw. Pierwsza warstwa z juty stanowi bazę, która przyczynia się do stabilizacji naturalnego rdzenia korkowo-lateksowego. Następnie wkładka korkowo-lateksowa ma właściwości amortyzujące, która podpiera i odciąża stopę. Kolejno dodawana jest druga warstwa juty, która zwiększa elastyczność i trwałość. Na samym końcu umieszczono warstwę z zamszu, która zapewnia odpowiedni komfort dla stóp.

Birkenstock tabela rozmiarów

Na pierwszy rzut oka ich cena może nas zniechęcić do kupna, ale jeśli są dobrze dobrane, to wystarczą na dobrych parę lat. W jakich cenach wahają się te buty i dlaczego Birkenstocki są tak popularne dowiedziecie się z artykułu, jaki jest fenomen butów marki Birkenstock.

Dla zainteresowanych tabela rozmiarów  przedstawiona jest na naszej stronie butyjana.pl.

Buty Skechers – tabela rozmiarów.

Ile cm ma rozmiar Skechers 41? Te i inne pytania odnośnie wymiarów wkładek obuwia marki Skechers przewijają  się ostatnio bardzo często. Posiadamy 3 tabele rozmiarów, rozmiarówkę damską, męską i juniorską. Wszystkie trzy publikujemy poniżej - mamy nadzieję, że się przydadzą czytaj....