Przejdź do treści

Małe, ale potrzebne zmiany. Prezentacja Asics Gel-Nimbus 26

Poprzedni rok przyniósł rewolucję w rozwoju serii Nimbus. Z okazji ćwierćwiecza modelu, Asics postanowił podnieść poprzeczkę o kilka poziomów wyżej, co przyniosło prawdziwy hit wśród biegaczy na całym świecie. W tym roku, już bez większych fajerwerków, wjechała do Nas kolejna odsłona Nimbusa oznaczona numerem 26. Przyniosła ona drobne, ale jakże ważne zmiany, o których poczytacie poniżej. Zapraszam jednak również w dalszym ciągu do tekstu na temat 25-tki, gdyż cały czas nie traci on na wartości, gdy szukacie informacji o serii Nimbus (tutaj).

Co się zmieniło?

Marka Asics wprowadziła dwie główne zmiany w najnowszej odsłonie Gel-Nimbus 26. Pierwsza z nich to zwiększona oddychalność, dzięki zastosowaniu nowej konstrukcji cholewki. Zastosowana dzianina ma na celu zwiększenie wytrzymałości, przy jednoczesnym wzroście komfortu termicznego w gorące dni. Bez zmian pozostaje elastyczność cholewki, która gwarantuje dynamiczne dopasowanie do stopy. Dzianinowy język i tylna pętelka pozwala na płynne wsunięcie stopy do środka, a profil zapiętka pomaga w skutecznym trzymaniu właściwego ich ułożenia.

Kolejną zmianą jest poprawa przyczepności w trudnych warunkach. Po pierwszych testach Nimbusa 25 rok temu szybko znalazłem wyraźną wadę tych butów. Było to trzymanie na śliskiej nawierzchni. W momencie mocnego odbicia, but czasem odjeżdżał, nie mówiąc już o mocnych zbiegach na większych nachyleniach. Było po prostu trochę niebezpiecznie. Oczywiście, problem ten występował tylko w połączeniu deszczu i niskiej temperatury, jednak mi osobiście to przeszkadzało. Dlatego niezwykle ucieszyłem się, gdy marka Asics wsłuchała się w głosy użytkowników i również ten problem został fachowo rozwiązany. Otrzymujemy teraz nowy, bardziej agresywny układ bieżnika i przede wszystkim nową gumę, która zapewnia znakomitą przyczepność. Asics nie zrezygnował całkowicie z AHAR+, gdyż pozostała ona pod piętą, natomiast w pozostałej części pojawił się ASICSGRIP™, znany z modelów trailowych. To hybrydowe rozwiązanie przyniosło poprawę przyczepności, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej odporności na ścieranie podeszwy zewnętrznej. Po tych zmianach nie ma właściwie się już o co przyczepić! Pozostaje już tylko klepać kilometry!

 

Podsumowanie

Asics Gel-Nimbus 26 to buty, które cechuje najwyższy poziom komfortu bez kompromisów. W najnowszej odsłonie stały się butami kompletnymi w kategorii, które zapewniają niezwykłe doznania z użytkowania, nawet przez wiele godzin długich treningów. Będzie to idealna opcja dla wszystkich, którzy lubią biegać długo i spokojnie. Idealnie sprawdzą się również dla osób o większej wadze oraz u wszystkich, którzy potrzebują butów z wysoką amortyzacją ze względu na zalecenia ochrony swojego zdrowia. Nie jest to na pewno najlepszy wybór do bicia życiówek na 5 czy 10 km, ale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie tempo powyżej 04:30 jest dla nas już całkowicie akceptowalne.

Z kodem rabatowym: „kamilbj” uzyskasz rabat -15% na zakup butów sklepie www.butyjana.pl

Najważniejsze fakty:

  • Zastosowanie: buty do biegania po twardej nawierzchni
  • Rodzaj: neutralne
  • Poziom amortyzacji: 5/5
  • Drop: 8 mm (42 mm – 34 mm)
  • Pianka: FF BLAST™ PLUS ECO
  • Technologie: Wkładka OrthoLite X-55, PureGEL™, HYBRID ASICSGRIP™
  • Pozostałe: elementy odblaskowe
  • Waga: 305 g (Męski 42.5)
  • Do czego: Codzienne treningi, Długie wybiegania, Starty na długich dystansach

Buty ASICS Gel-Nimbus 26 możesz kupić tutaj.

Męskie buty do biegania ASICS Gel-Nimbus 26
Męskie buty do biegania ASICS Gel-Nimbus 26
Damskie buty do biegania ASICS Gel-Nimbus 26
Damskie buty do biegania ASICS Gel-Nimbus 26
Test i recenzja Asics Gel-Nimbus 25 – komfort w rewolucyjnej odsłonie

Historia serii Nimbus sięga jeszcze 1999 roku, gdy po raz pierwszy zadebiutował ten innowacyjny but od marki Asics. Przez kolejne edycje przechodził zmiany, ale tak naprawdę dopiero po ćwierć wieku dokonała się prawdziwa rewolucja. Jednak całej serii przez te wszystkie czytaj....

Podział butów do biegania na twardej nawierzchni marki Asics na sezon 2023

Buty do biegania Asics możemy podzielić na dwie główne kategorie. Do biegania na twardej nawierzchni (asfalt, chodnik itp.) oraz do biegania w terenie (trail). W tym artykule skupię się na tej pierwszej kategorii z rozbiciem jej na bardziej precyzyjną charakterystykę. czytaj....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *