Przejdź do treści

Nowa hybrydowa kolekcja ASICS Nature Bathing!

Hybrydowa kolekcja ASICS Nature Bathing
Buty do biegania inspirowane japońskim zwrotem „shinrin-yoku”

Buty do biegania inspirowane japońskim zwrotem „shinrin-yoku” ASICS otwiera nowy rozdział w swojej historii. Najnowsza kolekcja butów biegowych pod hasłem „Nature Bathing” jest skierowana do biegaczy, którzy definiują siebie pomiędzy szosą a trailem. To właśnie dla nich powstała pierwsza w historii marki kolekcja hybrydowa, która jest przeznaczona zarówno do biegania po asfalcie, jak i leśnych szlakach.

Najnowsza linia obuwia i odzieży jest inspirowana japońskim zwrotem „shinrin-yoku”, co oznacza „wizytę w lesie dla relaksu”. W wielu kulturach jest to określenie powszechnie znane jako kąpiele leśne lub przyrodnicze – stąd nazwa hybrydowej kolekcji. Nature Bathing obejmuje najpopularniejsze buty do biegania ASICS wyposażone w inspirowaną szlakami gumową podeszwę zewnętrzną ASICS LITE, która zapewnia dodatkową przyczepność i trwałość. Litery TR zostały dodane do nazw produktów, ponieważ te funkcjonalne buty hybrydowe umożliwiają biegaczom łatwe przejście między drogą a szlakiem.

Kolekcja składa się z czterech różnych modeli zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet – NOVABLAST 3 TR, GEL-NIMBUS 24 TR i GEL-CUMULUS 24 TR oraz butów sportowych GT-1000 11 TR. Palety kolorów stosowane w każdym projekcie obuwia są oddane w uspokajających, neutralnych odcieniach, które odzwierciedlają tony powszechnie spotykane w środowiskach zewnętrznych. Dodatkowo, wkładki skarpet kontrastują ze znakami kanji, które przekładają się na słowa „drzewo” i „las”.

Zgodnie z koncepcją projektowania ZERO DISTRACTION, kolekcję uzupełnia dedykowana odzież. Inspirowane przygodami biegowymi w terenie, zarówno damskie, jak i męskie stylizacje można połączyć z całoroczną kurtką FUJITRAIL ANORAK, która ma chronić przed deszczem i wiatrem oraz jest wyposażona w zaawansowany system wentylacji. Wszystkie elementy garderoby zostały wykonane w co najmniej 50% z materiałów pochodzących z recyklingu.

Kolekcję Nature Bathing znajdzies na stronie sklepu ButyJana.pl

ASICS NOVABLAST 3 TR Nawiązują wyglądem cholewki i podeszwy środkowej do geometrycznych dzieł origami. Lekka konstrukcja zapewnia jeszcze większy komfort.​ Kolorystyka nawiązuje do uspokajających odcieni natury. Co więcej, specjalna podeszwa zewnętrzna do biegów w terenie sprawdza się na trasach przełajowych. Skrzydełko języka w cholewce poprawia dopasowanie i ogranicza przemieszczanie się języka. Ponadto, solidniejsza konstrukcja pięty pozwala lepiej ukierunkować ruch stopy podczas biegu. Amortyzacja FF BLAST PLUS w podeszwie środkowej gwarantuje lżejszy i bardziej dynamiczny krok.

Cena: 679,00 zł
Buty znajdziesz tutaj damski / męski

ASICS GEL-NIMBUS 24 TR Zapewniają zaawansowaną ochronę przed wstrząsami na długich dystansach oraz bardziej miękkie lądowanie na każdym kroku. Cholewka z miękkiej siatki i elastyczny panel w środkowej części zapewniają komfort podczas nawet kilkugodzinnych wybiegań. Poruszają się w sposób płynny, dzięki czemu każdy kolejny krok jest prawdziwą przyjemnością. Amortyzacja FF BLAST PLUS zapewnia lekkość i jednocześnie zwiększa absorpcję wstrząsów. Model ma lepsze odbicie z palców oraz gwarantuje wygodniejsze uczucie pod stopami.

Cena: 869,00 zł
Buty znajdziesz tutaj damski / męski

ASICS GEL-CUMULUS 24 TR Wszechstronny but dla biegaczy do codziennego użytkowania na różnych dystansach. Od cholewki do pianki pod spodem stopy obuwie jest bardziej miękkie i responsywne. Dla jeszcze większej wygody poprawiono dopasowanie do pięty w cholewce. Specjalnie zaprojektowana siateczka, z której zostały wykonane, zapewnia lepszą przewiewność, aby stopy zachowały rześkość przez cały bieg. Dodatkowo, model został wzbogacony o amortyzację FLYTEFOAM BLAST pod kątem długich dystansów. Zapewnia ona obuwiu lekkość, a biegaczowi delikatniejsze lądowanie i bardziej dynamiczne wybicie z palców.

Cena: 679,00 zł
Buty znajdziesz tutaj damski / męski

ASICS GT-1000 11 TR Ten model to miękkość i płynność użytkowania. Amortyzacja FLYTEFOAM w podeszwie środkowej charakteryzuje się niską gęstością. W połączeniu z technologią GEL, zapewnia ona bardziej miękkie lądowania oraz płynniejsze przejścia. Technologia LITETRUSS została umieszczona na wewnętrznym kącie podeszwy środkowej. Ma ona na celu zmniejszenie pronacji. Pomaga osiągnąć bardziej wsparty krok, przy jednoczesnym kontrolowaniu nadpronacji.

Cena: 589,00 zł
Buty znajdziesz tutaj damski / męski

Test i recenzja Asics Gel-Nimbus 25 – komfort w rewolucyjnej odsłonie

Historia serii Nimbus sięga jeszcze 1999 roku, gdy po raz pierwszy zadebiutował ten innowacyjny but od marki Asics. Przez kolejne edycje przechodził zmiany, ale tak naprawdę dopiero po ćwierć wieku dokonała się prawdziwa rewolucja. Jednak całej serii przez te wszystkie czytaj....

Stubai Ultra Trail – bieganie na lodowcu.

Tyrol austriacki z licznymi dolinami przyciąga mnie od pierwszego momentu, kiedy moja stopa stanęła w Austrii. Najpierw nieśmiało z dużą dawką ciekawości zapoznawałam się z Innsbruckiem, okolicznymi szczytami, a najlepsze rozpoznanie terenu zaserwował mi start w imprezie Innsbruck Alpine Trailrun. czytaj....

Dodaj komentarz