Przejdź do treści

Urodziny podium i testowanie butów Salomon

Wiem, że wszyscy zdążyli się już mocno rozpędzić w nowym roku, ale chciałbym wrócić jeszcze na chwilę do okresu przedświątecznego. To właśnie wtedy odbyły się pierwsze urodziny projektu PODIUM, które dzięki współpracy z firmą BUTYJANA, połączone były z testami butów marki Salomon.

Wspólny trening ludzi związanych z PODIUM odbył się w Bratkowicach na stadionie tamtejszego LKSu. Jako że obiekt posiada bieżnię lekkoatletyczną, trening podzielony był na dwie części. Trening z mocniejszymi jednostkami właśnie na stadionie, a także wybieganie po pięknych ścieżkach biegowych w pobliskich lasach.

Trening PODIUM w butach Salomon

Na treningu poprzedzającym wigilię i urodziny projektu, pojawiło się ponad 30 osób, które miały przyjemność poznać się i ćwiczyć pod okiem wielokrotnej reprezentantki i mistrzyni Polski, która dwukrotnie reprezentowała kraj na Igrzyskach Olimpijskich w biegu przez płotki – Matyldy Kowal.

Na bieżni Matylda postarała się, aby każdy z zajęć wyszedł wzbogacony o nowe ćwiczenia i… doświadczenia. I tak właśnie było. Bardzo różnorodna i ciekawa rozgrzewka, która idealnie przygotowała nas do późniejszych, 400 metrowych interwałów sprawiła, że pomimo warunków atmosferycznych, które nie sprzyjały nam w tamtym dniu, nikt nie narzekał na chłód, który potęgowany był przez mocny wiatr.

Wybieganie i testowanie butów Salomon

Po mocniejszych akcentach na bieżni przyszedł czas na testowanie butów Salomon. Testowane były dwa modele: Speedcross 5 i Wildcross 2. Sam, jako że nie do końca miałem pozytywne doświadczenia z przeszłości z butami od tej firmy, byłem bardzo ciekaw, jak będzie mi się biegało w innym modelu, który dzięki firmie BUTYJANA mieliśmy okazję wypróbować. Było “warto dać im drugą szansę”. Model Wildcross 2, w porównaniu do wcześniejszego, który próbowałem kilka lat temu, był zdecydowanie szerszy (posiadam szeroką stopę) i noga dzięki temu czuła się w bucie bardzo komfortowo. Jako że nie chciałem “ulec pierwszemu wrażeniu”, w kolejnym tygodniu zrobiłem jeszcze kilka mocniejszych treningów trailowych w tych butach, które mi tylko potwierdziły wcześniejsze odczucia, jak i również miałem okazję przetestować je w bardzo grząskim terenie górskim, gdzie sprawdziły się doskonale. 

Ogólny odbiór ludzi również był pozytywny. W niektórych przypadkach aż za bardzo, ponieważ w kilku sprzęt został “wypożyczony na dłużej” i musiałem się dopraszać, żeby odzyskać testery, które były do zwrotu 🙂

Pierwsze urodziny i wigilia PODIUM

A po wspólnej, intensywnej aktywności przyszedł czas na świętowanie. PODIUM jest to projekt, który ma na celu wyciągać z ludzi potencjał, inspirować ich do życia i dbać o to, żeby nie zabrakło im motywacji. PODIUM znajdujemy w każdej dziedzinie życia. Nieważne czy jest to trening, praca, rodzina, odpoczynek czy zabawa. I właśnie w tym ostatnim – zabawie – swoje PODIUM, w tamtym dniu, uczestnicy znaleźli również na parkiecie Hotelu “Zacisze” w Bratkowicach, gdzie do białego rana bardzo uroczyście świętowali pierwszy rok działania PODIUM. 

Pamiętajcie – KAŻDY MA SWOJE PODIUM.

Autor: Paweł Hanulak

Salomon – co to za firma?
salomon historia marki

Salomon to przykład marki stworzonej przez pasjonatów dla pasjonatów. Od początku swojego istnienia firma stawiała na innowacyjność i wysoką jakość produktów i tej filozofii pozostaje wierna do dziś. Systematycznie zagarnia też coraz szersze obszary produkcji odzieży, obuwia i sprzętu sportowego. czytaj....

Buty do biegania Salomon Sense Ride 4 – recenzja.
salomon sense ride 4 buty do biegania

Buty Salomon słyną ze swojej wytrzymałości i lekkości. W szerokiej ofercie butów Salomon znajdziesz wysokie buty trekkingowe, lekkie niskie obuwie, a także wytrzymałe buty dla biegaczy. Zarówno buty Salomon męskie, jak i damskie są wygodne, wyposażone w przyczepną podeszwę i czytaj....

Dodaj komentarz