Wysyłka w 24 h
Darmowa dostawa dla towarów powyżej 99,95 zł
sklep@butyjana.pl
172000812

Damskie buty do siatkówki

Ustaw kierunek malejący

Siatkówka jest niezwykle dynamiczną dyscypliną sportu, pełną zaskakujących zwrotów akcji. Wymaga szybkiego poruszania się na boisku, zwinności oraz natychmiastowego reagowania w każdej minucie gry. Aby zagwarantować sobie komfort oraz bezpieczeństwo podczas treningu czy turnieju, należy zaopatrzyć się w prawidłowo dopasowane damskie buty do siatkówki, które nie tylko będą wygodne, ale również zapewnią nam należyte bezpieczeństwo. W tym przypadku równie ważną rolę, co materiał wykonania, odgrywa konstrukcja obuwia, gdyż musi ono charakteryzować się odpowiednimi parametrami: chronić kostki oraz posiadać podeszwę odpowiednią do treningu na hali.

Buty do siatkówki – jakie wybrać?

Wybierając damskie buty siatkarskie, szczególną uwagę należy zwrócić na ich podeszwy, które powinny być wykonane z gumy przystosowanej do nawierzchni obecnych w halach sportowych. W ten sposób otrzymamy gwarancję należytej przyczepności do podłoża w trakcie aktywności, zarówno w momencie startu, jak i podczas hamowania. Tak wykonana podeszwa skutecznie chroni przed poślizgnięciem, a co za tym idzie – ryzykiem wystąpienia kontuzji. Nie może być przy tym ani zbyt twarda, ani za miękka, by zapewnić optymalny komfort pracy stóp podczas gry. Za mało elastyczna mogłaby doprowadzić do poślizgów, natomiast zbyt giętka – przyczyniać się do utraty stabilności. Buty damskie do siatkówki tworzone są w taki sposób, by ułatwić szybkie przemieszczanie się w każdym kierunku, często w gwałtowny sposób. Podeszwy zbudowane są więc tak, aby zagwarantować wsparcie śródstopiu, skupiającym na sobie największy nacisk w czasie wykonywania szybkich ruchów. Ponadto chronią je przed wstrząsami, zapewniając odpowiedni poziom amortyzacji, a tym samym redukując ryzyko wystąpienia kontuzji w momencie kontaktu stóp z podłożem.

Profesjonalne buty siatkarskie

W naszym sklepie oferujemy damskie buty do siatkówki znanych firm, takich jak ASICS, zarówno w wersjach monochromatycznych, jak i wielobarwnych, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji zawodniczki oraz pozostałych elementów sportowego stroju. Proponowane przez nas modele są lekkie, nie obciążają więc niepotrzebnie mięśni, oraz gwarantują należytą przyczepność do podłoża. Na uwagę zasługują zastosowane w nich innowacyjne technologie, takie jak bezszwowa konstrukcja Seamless, skutecznie wspomagająca proces wentylacji oraz natychmiast odprowadzająca nadmiar wilgoci z wnętrza. System Forefoot GEL Cushioning odpowiada natomiast za redukowanie wstrząsów, a system Trusstic to element zwiększający stabilizację oraz kontrolujący ruchy skrętne stopy. Te oraz inne nowoczesne rozwiązania technologiczne są dostępne we wszystkich oferowanych przez nasz sklep  damskich butach do siatkówki.