Wysyłka w 24 h
Darmowa dostawa dla towarów powyżej 99,95 zł
sklep@butyjana.pl
172000812

Damskie buty do squasha

Ustaw kierunek malejący

Squash to sport, który w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością, zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Trudno się temu dziwić, ponieważ angażuje wszystkie partie mięśni, skutecznie modeluje sylwetkę i nie jest tak trudny, jak tenis ziemny. Podczas treningu squasha, poza rękoma, bardzo mocno pracuje całe ciało, w tym również stopy. W związku z tym, każda kobieta chcąca rozpocząć swoją przygodę z tym sportem, powinna się zaopatrzyć w profesjonalne damskie buty do gry w squasha, których szeroki wybór można znaleźć w asortymencie naszego sklepu.

Idealne buty do squasha – jakie powinny być?

Wybierając damskie buty do squasha, pod uwagę należy wziąć kilka kluczowych właściwości i parametrów. Tego typu obuwie powinno różnić się od tego, które wykorzystujemy w czasie treningu na siłowni, podczas biegu czy jazdy na rowerze, a tym bardziej od tego, które nosimy na co dzień. Musi cechować się między innymi dużą przyczepnością, ponieważ podczas gry dużo biega się po boisku. Związane jest to również z faktem, iż squash jest sportem wymagającym szybkich zmian kierunku ruchu. Poślizg mógłby wiązać się tutaj zarówno z utratą punktu, jak i zwiększonym ryzykiem wystąpienia kontuzji. Druga, bardzo ważna kwestia, to amortyzacja. Jako że grające w squasha zawodniczki regularnie przeskakują z miejsca na miejsce, aby uniknąć urazu stawu skokowego, powinny nabyć obuwie z elastyczną podeszwą oraz wkładką, które będą skutecznie amortyzować ruchy podczas kontaktu stóp z podłożem. Wybierając damskie buty do squasha, szczególną uwagę powinno się zwrócić także na ich wytrzymałość. W związku z tym, że podczas tego typu treningu obuwie jest poddawane dużym obciążeniom, wykonane powinno być z wysokiej jakości materiałów oraz posiadać mocne szwy, które wydłużają jego żywotność.

Obuwie dla wymagających

Szukając produktu, jakim są damskie buty do squasha, warto nieco bliżej zapoznać się z asortymentem naszego sklepu internetowego. Dostępne jest tutaj obuwie renomowanych marek, takich jak ASICS. Oferowane jest ono w standardowej rozmiarówce oraz gamie kolorystycznej – od bieli, przez czerwień, aż po błękit, co sprawia, że każdy, nawet najbardziej wymagający miłośnik squasha znajdzie coś dla siebie. Są to modele trwałe, o właściwościach amortyzujących, chroniące staw skokowy oraz mające elastyczną podeszwę o właściwościach non-marking.