Wysyłka w 24 h
Darmowa dostawa dla towarów powyżej 99,95 zł
sklep@butyjana.pl
794 504 504

Odstąpienie od umowy


Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000 r. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.) Kupujący będący Konsumentem, zawierając „umowę na odległość”, ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy. Warunkiem dotrzymania terminu jest wysłanie w tym czasie do Sprzedawcy pisemnego oświadczenia o odstąpieniu od umowy (ważne jest również oświadczenie przesłane drogą elektroniczną).

Wzór oświadczenia należy pobrać stąd, wydrukować i wypełnić. Wypełniony druk odstąpienia od umowy wraz z dowodem zakupu i zawracanym towarem należy wysłać w jednej przesyłce. Forma wysyłki – paczka pocztowa.

Uwaga: Sprzedawca NIE PRZYJMIE zwracanego towaru przesłanego w formach: list lub za pobraniem.


Adres do wysyłki towaru:
Butyjana.pl
Zarzecze 65
36-041 Boguchwała
POLSKA
tel. 794 504 504
e-mail: sklep@butyjana.pl


Postępowanie zwrotne:

1. W przypadku odstąpienia od umowy zarówno Sprzedawca, jak i Konsument są zobowiązani do zwrotu świadczeń, które otrzymali od drugiej strony na mocy zawartej umowy, w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.
2. Po przesłaniu oświadczenia Konsument musi w ciągu 14 dni kalendarzowych (liczonych od daty wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy) odesłać zwracany towar na wskazany powyżej adres korespondencyjny Sprzedawcy. O dochowaniu terminu decyduje data nadania przesyłki.
3. Sprzedający w terminie 14 dni kalendarzowych zwróci należność w wysokości wpłaconej kwoty, licząc od dnia otrzymania zwracanego towaru.
4. Konsument odstępujący od umowy ponosi bezpośrednie koszty zwrotu produktu do Sprzedawcy.


Wyłączenie prawa do odstąpienia:

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w wypadkach:
- świadczenia usługi wykonanej za zgodą Konsumenta, jeżeli przed rozpoczęciem świadczenia usługi został poinformowany, że po jej spełnieniu utraci prawo do odstąpienia od umowy;
- dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na informatycznych nośnikach danych po usunięciu przez Konsumenta ich oryginalnego opakowania;
 - umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym;
- świadczeń o właściwościach określonych przez Konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą;
- świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu;
- dostarczania prasy;
- usług w zakresie gier hazardowych.