Wysyłka w 24 h
Darmowa dostawa dla towarów powyżej 100 zł
sklep@butyjana.pl
794 504 504

Odstąpienie od umowy

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000 r. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.) KUPUJĄCY będący KONSUMENTEM zawierając „umowę na odległość” ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy. Warunkiem dotrzymania terminu jest wysłanie w tym czasie do Sprzedawcy pisemnego oświadczenia o odstąpieniu od umowy (ważne jest również oświadczenie przesłane drogą elektroniczną), wzór oświadczenia należy pobrać stąd wydrukować i wypełnić.

Wypełniony druk odstąpienia od umowy wraz z dowodem zakupu najlepiej wysłać w przesyłce razem z butami paczką pocztową – nie jako list na adres:
Butyjana.pl
Zarzecze 65
36-041 Boguchwała
POLAND

tel. 794 504 504

W przypadku odstąpienia od umowy, zarówno SPRZEDAWCA jak i KONSUMENT są zobowiązani do zwrotu świadczeń, które otrzymali od drugiej strony na mocy zawartej umowy, w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.
Po przesłaniu oświadczenia KONSUMENT musi w ciągu 14 dni kalendarzowych (liczonych od daty wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy) odesłać zwracany towar na adres do KORESPONDENCJI SPRZEDAWCY. O dochowaniu terminu decyduje data nadania przesyłki.
Sprzedający w terminie 14 dni kalendarzowych zwróci należność w wysokości wpłaconej kwoty.
KONSUMENT odstępujący od umowy – ponosi bezpośrednie koszty zwrotu PRODUKTU do SPRZEDAWCY.
Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje KONSUMENTOWI w wypadkach:
-świadczenia usług rozpoczętego, za zgodą KONSUMENTA, przed upływem terminu uprawniającego do odstąpienia od umowy;
-dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na informatycznych nośnikach danych po usunięciu przez KONSUMENTA ich oryginalnego opakowania;
-umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym;
-świadczeń o właściwościach określonych przez KONSUMENTA w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą;
-świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu;
-dostarczania prasy;
-usług w zakresie gier hazardowych.
Obuwia nie można do nas wysłać za pobraniem, zwracana kwota zostanie przelana na konto w terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki ze zwracanym towarem.