Wysyłka w 24 h
Darmowa dostawa dla towarów powyżej 99,95 zł
sklep@butyjana.pl
172000812

Odstąpienie od umowy

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. z 2000 r. Nr 22, poz. 271 z późn. zm.) Kupujący będący Konsumentem, zawierając „umowę na odległość”, ma prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy. Warunkiem dotrzymania terminu jest wysłanie w tym czasie do Sprzedawcy pisemnego oświadczenia o odstąpieniu od umowy (ważne jest również oświadczenie przesłane drogą elektroniczną).

Wzór oświadczenia należy pobrać stąd, wydrukować i wypełnić. Wypełniony druk odstąpienia od umowy wraz z dowodem zakupu i zwracanym towarem należy odesłać na adres:

Adres do wysyłki towaru:
Butyjana.pl
Zarzecze 65
36-041 Boguchwała
POLSKA
tel. 172000812
e-mail: sklep@butyjana.pl

Uwaga: Sprzedawca NIE PRZYJMIE zwracanego towaru przesłanego w formach: list lub za pobraniem.

Postępowanie zwrotne:

1. W przypadku odstąpienia od umowy zarówno Sprzedawca, jak i Konsument są zobowiązani do zwrotu świadczeń, które otrzymali od drugiej strony na mocy zawartej umowy, w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.
2. Po przesłaniu oświadczenia Konsument musi w ciągu 14 dni kalendarzowych (liczonych od daty wysłania oświadczenia o odstąpieniu od umowy) odesłać zwracany towar na wskazany powyżej adres korespondencyjny Sprzedawcy. O dochowaniu terminu decyduje data nadania przesyłki.
3. Sprzedający w terminie 14 dni kalendarzowych zwróci należność w wysokości wpłaconej kwoty, licząc od dnia otrzymania zwracanego towaru. Jeśli produkt, który zwracasz nie będzie uszkodzony wyślemy Ci fakturę korygującą. Jeśli będziemy mieć uwagi, co do stanu produktu, skontaktujemy się z Tobą. Jeśli towar będzie niekompletny lub stwierdzimy, że był używany, przez co zmniejszyła się jego wartość – możemy obniżyć kwotę zwrotu proporcjonalnie do zużycia. Zgodnie z obecnymi przepisami, musimy przyjąć zwrot, ale możemy pomniejszyć wartość zwrotu jeśli towar był np. używany.
4. Konsument odstępujący od umowy ponosi bezpośrednie koszty zwrotu produktu do Sprzedawcy.

Wyłączenie prawa do odstąpienia:

Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi w wypadkach:
- świadczenia usługi wykonanej za zgodą Konsumenta, jeżeli przed rozpoczęciem świadczenia usługi został poinformowany, że po jej spełnieniu utraci prawo do odstąpienia od umowy;
- dotyczących nagrań audialnych i wizualnych oraz zapisanych na informatycznych nośnikach danych po usunięciu przez Konsumenta ich oryginalnego opakowania;
 - umów dotyczących świadczeń, za które cena lub wynagrodzenie zależy wyłącznie od ruchu cen na rynku finansowym;
- świadczeń o właściwościach określonych przez Konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą;
- świadczeń, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu;
- dostarczania prasy;
- usług w zakresie gier hazardowych.