Select

Select Futsal Mimas FIFA Basic Ball MIMAS WHT-BLUE

Już od 179,99 zł
229,00 zł
Cena katalogowa
Wybierz rozmiar
4
Zobacz tabelę rozmiarów
Dla zamówień powyżej 99,95 zł:
Darmowa dostawa
Darmowy zwrot

Zobacz inne produkty z kategorii piłki do piłki nożnej

Specyfikacja

  • Dyscyplina:
  • Piłka nożna
  • Kolor:
  • Białe
  • Producent:
  • Select
  • Materiał:
  • syntetyk
  • Kolor producenta:
  • White/Blue/Black
  • Indeks producenta:
  • MIMAS WHT-BLUE
  • Przeznaczenie:
  • piłki do piłki nożnej
  • Sezon:
  • całoroczne
  • Płeć:
  • Damskie, Męskie
  • Model:
  • Select Futsal Mimas FIFA Basic Ball
Tabela rozmiarów

Piłka nożna dostoswana do poziomu zaawansowania gracza.

 

Piłka nożna jest niewątpliwie najpopularniejszą dyscypliną sportową, która gromadzi na trybunach najliczniejsze rzesze kibiców. Szeroki wybór piłek przeznaczonych do gry w piłkę nożną w różnych warunkach, na różnych nawierzchniach i dla osób o różnym poziomie umiejętności pozwala na odpowiedni dobór modelu dla każdego. Piłki nożne mają kulisty kształt, wyróżnia je solidne wykonanie, które sprosta sile najmocniejszych kopnięć, a także muszą mieć odpowiednią wagę (410-450g) oraz prawidłowe ciśnienie powietrza pozwalające na dobre odbicie i sprężystość. Głównie piłki zbudowane są z 32 połączonych ze sobą różnymi technikami paneli o kształtach pięciokątów i sześciokątów foremnych. Panele można złączyć poprzez zgrzanie termiczne, zszycie ręczne lub maszynowe oraz klejenie. Najbardziej wytrzymała jest oczywiście piłka szyta, jednak pociąga to za sobą większą cenę, warto zatem zaznaczyć, że jeśli szukamy modelu, który posłuży nam na długo, nie powinniśmy oszczędzać. Wyróżniamy także piłki przeznaczone dla osób grających amatorsko, piłki treningowe oraz profesjonalne piłki meczowe. Dla osób grających rekreacyjnie polecamy tańsze modele, które wcale nie są gorzej wykonane, warto jednak zwrócić uwagę na wykonanie z wysokiej jakości tworzywa TPU. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również modele dedykowane popularnym drużynom piłkarskim, zatem kibice mogą zakupić piłkę w barwach swojego ulubionego klubu. Kolejny rodzaj - piłki treningowe projektuje się głównie na wzór piłek meczowych, należą do kategorii piłek nazywanych replikami i produkowane są przy pomocy tańszych materiałów. Wykonuje się je również zazwyczaj z materiału TPU. Najwyżej postawione w hierarchii są piłki meczowe używane w profesjonalnych rozgrywkach piłkarskich. Modele te posiadają atest FIFA, mają zgrzane ze sobą powłoki pod wpływem gorącej temperatury, wsparte są technologiami wpływającymi na jakość gry i wykonane są z najwyższej jakości materiałów.

 

 

Czym kierować się w wyborze piłki nożnej?

 

Wybierając model piłki do nogi postaw na produkty sprawdzonych producentów. Nike, adidas, Select oraz Puma to kluczowe marki występujące w ofercie naszego sklepu, nie bez powodu. Zdajemy sobie sprawę, że tylko piłki wysokiej jakości wykonane z dbałością o szczegóły są w stanie wytrwać wiele meczy. Poszukując idealnej piłki należy kierować się przede wszystkim podstawowy kryteriami, a mianowicie nawierzchnią, na którą jest przeznaczona piłka. W footballu wyróżniamy grę outdoorową na nawierzchniach zewnętrznych oraz futsal rozgrywany na hali. Wyodrębniamy zatem piłki na trawę naturalną, piłki na sztuczną trawę (orlik) oraz piłki halowe. Pierwszy rodzaj charakteryzuje się zazwyczaj szyciem powłok oraz zgrzaniem termicznym poszczególnych elementów, gdyż piłka na naturalną trawę musi być trwała i odporna na działanie wilgoci. Piłki na sztuczną murawę muszą być wykonane z najtrwalszych materiałów odpornych na ścieranie. Piłka nożna do gry na hali jest natomiast mniej napompowana, mniej sprężysta, szybko opada i odbija się w charakterystyczny sposób ułatwiający nad nią kontrolę. Kolejnym bardzo ważnym aspektem, który należy brać pod uwagę jest rozmiar. Podobnie jak obuwie piłkarskie, rozmiar piłki musi pasować do zawodnika. Cieszący się największą popularnością jest rozmiar 5 dedykowany dorosłym graczom. Ponadto piłka w rozmiarze 5 świetnie sprawdzi się na boiska naturalne oraz sztuczne. Rozmiar 4 to nasza propozycja do gry na hali oraz gry na różnych nawierzchniach dla młodzieży do 15 roku życia.  Piłka w rozmiarze 3 sprawdzi się dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w świecie piłkarskim ze względu na mniejszą wagę. Najmniejsze piłki w rozmiarach 1 i 2 dedykowane są do zabaw dla najmniejszych dzieci.

 

Charakterystyka rozmiarów:

MINI –  przeznaczone do gry dla najmłodszych, głównie do zabawy.

ROZMIAR 3 – przeznaczony jest dla dzieci rozpoczynających przygodę z piłką nożną, które uczą się podstaw tego sportu.

ROZMIAR 4 – piłki dla juniorów, często piłki halowe.

ROZMIAR 5 – piłki dla seniorów używane podczas profesjonalnych meczy i treningów.

 

 

Piłki nożne z certyfikatem FIFA.

 

Certyfikaty powstałe przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej - FIFA to najbardziej prestiżowe odznaczenia jakimi może wyróżniać się piłka do piłki nożnej. Jeśli dany model posiada atest FIFA zyskujemy pewność, co do najwyższej jakości produktu. Najwyżej punktowane są modele z certyfikatem FIFA QUALITY PRO, a zaraz za nim wysoko, na drugim miejscu znajduje się atest FIFA QUALITY. Uzyskanie certyfikatu FIFA nie należy do najłatwiejszych zadań. Przede wszystkim piłki muszą przejść wiele wymagających testów, które pozwolą sprawdzić jej wytrzymałość oraz określić, czy wpisuje się w standardy akceptowane przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej. Piłki muszą przejść pozytywnie testy badające jej odpowiednią wagę, obwód, kulistość, absorpcję wody, proces utraty ciśnienia, utrzymywanie prawidłowego rozmiaru i kształtu, a także elastyczność i odbicie. Testy trwają aż 24 godziny, a piłki są do nich specjalnie przygotowywane. Procesy są bardzo rygorystyczne, tak więc nie każda piłka przejdzie pozytywnie test. Jeśli więc zależy Ci na wyborze najwyższego modelu piłki kieruj się wyróżnieniem FIFA.

Napisz własną recenzję

Dodaj swoją opinię o: Select Futsal Mimas FIFA Basic Ball MIMAS WHT-BLUE

Twoja ocena
E-mail będzie widoczny tylko dla administracji.
Wpisz litery i cyfry z obrazka