Przejdź do treści

Ile powinny kosztować buty sportowe ?

Sport do 10-tej czyli plusy bycia osobą aktywną

Fascynujesz się sportem ? Grasz w pikę halową, siatkową czy ręczną, biegasz czy grasz w kosza i nie wiesz jak dobrać i gdzie kupić odpowiednie dla siebie buty ?

Co powinien zagwarantować sprzedawca ?

Bardzo dobrze wiemy jak trudno jest dokonać trafnego wyboru co do konkretnego rodzaju obuwia i konkretnej marki. Na te inne pytanie znajdziecie odpowiedzi na naszej stronie Butyjana.pl. Zanim jednak dokonamy wyboru i zakupu również i w innych sklepach pamiętajmy przede wszystkim o tym żeby produkty które kupujemy objęte zostały co najmniej 2 letnią gwarancją. To sprawi, że koszt ewentualnych napraw, jakie mogą wynikać z racji użytkowania produktu, będą pokrywać producenci. Dobre, markowe buty zawsze objęte są dwuletnią gwarancją, szukajmy zatem właśnie takich. Upewnij się także czy w razie wątpliwości czy twojej pomyłki produkt możesz zwrócić lub wymienić na inny model czy rozmiar.

Jaką dyscyplinę uprawiasz ?

Obuwie jest nieodzownym elementem każdego dobrego sportowca (może poza pływaniem tam nie jest ono wymagane :)) Bez specjalnych, dobrze dobranych butów bieganie, koszykówka czy np. piłka halowa zamiast być przyjemną rozrywką po prostu stałyby się męczące a w ekstremalnych przypadkach źle dobrany model mógłby nas kosztować utratę zdrowia (znam osobiście dziewczynę która rozpoczęła swoją przygodę z bieganiem zakładając buty do fitnessu – efekt przestała biegać już po 2 tygodniach nabawiając się strasznych odcisków i otarć). Postępujmy zatem tak aby później wykonywanie konkretnych czynności, z którymi zmierzyć się musi każda osoba prowadząca aktywny tryb życia nie stało się dla nas udręką.  Podczas wyboru musimy brać pod uwagę przede wszystkim konkretny rodzaj sportu, dyscypliny którą uprawiamy. Nigdy nie krzyżuj dyscyplin, nie biegaj w modelach na zajęcia zumby i nie graj w siatkę w butach do biegania, to może się skończyć dosłownie dramatycznie. Jeśli masz wątpliwości zapytaj w sklepie – muszą Ci doradzić, my doradzamy zawsze.

Ile powinny kosztować ?

Kolejny na pewno  nie mniej ważny aspekt to cena. Każdy z was na pewno ma jakiś własny budżet który ma zamiar przeznaczyć na ten cel. Nie załamuj się bo pomimo ogólnie krążąca teoria że dobre buty muszą być drogie jest nie prawdziwa. Wcale tak nie jest !!! Dobry model możesz kupić już do 150 zł. Oczywiście jeżeli masz większe środki jak najbardziej możesz sięgnąć na wyższą półkę i zaserwować sobie coś ekstra jednak nie jest to konieczne.  Nie zapominajmy także, że koszt butów w znacznym stopniu uwarunkowany jest przez markę, materiał z którego został wykonany oraz stopień zaawansowania i specjalizacji w swojej niszy. Pamiętaj o tym że wiele marek dba o swoich klientów podając na rynek bardzo dobre modele dla początkujących i jeśli zaczynasz w jakiejś dziedzinie po te właśnie sięgnij – są dostępne w bardzo przystępnych cenach. Nie musisz od razu wydawać 500-set złotych. Zawsze zapytaj w sklepie oni zjedli na tym żeby i wiedzą najlepiej. Buty sportowe to bardzo ważna inwestycja, którą warto przemyśleć, jeśli poważnie traktujesz sport czy też jesteś amatorem dobrze abyś dbał o swoje stopy a na pewno zajdziesz daleko.

 

Zwrot w Butyjana – jak krok po kroku go zrobić?

Zakup przez internet to wielka wygoda – nie musisz odwiedzać często zatłoczonych galerii, a wyboru dokonujesz na wygodnej kanapie w zaciszu domu. Niestety taka forma zakupów ma też swoje wady – nie zawsze trafisz z odpowiednim rozmiarem. Nie musisz się czytaj....

Zobaczcie co nowego w galerii buty sportowe adidas, Nike i Kappa!

Rok 2013 zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o obuwie sportowe. Już teraz dodaliśmy kilka nowych modeli z takich kolekcji jak kultowe Nike Air Max 90 i 1, Nike Air Force 1 "Zebra Pack", kilka fajnych modeli butów sneakers i czytaj....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *