Przejdź do treści
Strona główna » Zwrot w Butyjana – jak krok po kroku go zrobić?

Zwrot w Butyjana – jak krok po kroku go zrobić?

Zakup przez internet to wielka wygoda – nie musisz odwiedzać często zatłoczonych galerii, a wyboru dokonujesz na wygodnej kanapie w zaciszu domu. Niestety taka forma zakupów ma też swoje wady – nie zawsze trafisz z odpowiednim rozmiarem. Nie musisz się jednak martwić, bo zwrot w sklepie Butyjana.pl jest szybki i prosty! Sprawdź krok po kroku jak go zrobić.

  1. Formularz zwrotu

Przed przystąpieniem do zwrotu przygotuj numer zamówienia, bo będzie on potrzebny przy wypełnianiu formularza. Druk, który należy dołączyć do zwracanego towaru znajdziesz tutaj. Poprawne wypełnienie formularza znacznie przyspieszy cały proces i zwrot środków za zakup, dlatego po jego wypełnieniu sprawdź poprawność danych – zwłaszcza numer zamówienia.

  1. Przygotuj paczkę do zwrotu

Wydrukowany i podpisany formularz dołącz do paczki ze zwracanym towarem. Nasze pudełka są przygotowane do tego żebyś w przypadku zwrotu mógł odesłać towar w opakowaniu, w którym go dostałeś. Pamiętaj tylko o usunięciu starych etykiet. Nie naklejaj nowej etykiety na starą, w niektórych przypadkach uniemożliwi to poprawne odczytanie danych przez skaner. Jeśli nie masz już naszego pudełka, możesz spakować produkt do innego opakowania – ważne, żeby oryginalne pudełko z produktem, który chcesz oddać, zostało dobrze zabezpieczone i nie przemieszczało się po opakowaniu, do którego je włożyłeś. Jeśli nowe pudełko jest większe – pustą przestrzeń możesz wypełnić np. zgniecionymi gazetami. Co ważne – nie naklejaj etykiet zwrotnych, ani taśmy na oryginalne pudełko z produktem!

  1. Nadaj zwrot – Wygodne zwroty

Dla Twojej wygody, zwrotu możesz dokonać samodzielnie lub wypełniając prosty formularz na stronie Wygodne Zwroty do sklepu butyjana.pl

Znajdziesz tam już wprowadzony nasz adres do dokonania zwrotu oraz wygenerujesz etykietę zwrotną. W przypadku zwrotu przez paczkomaty InPost, automaty paczkowe DPD czy punkty DPD i DHL możesz skorzystać również z opcji nadania przesyłki bez etykiety.

 

W dalszej kolejności zostaniesz poproszony o uzupełnienie swoich danych oraz numer zamówienia. Wszystkie numery zamówień w sklepie Butyjana składają się z 10 cyfr. Numer zamówienia znajdziesz w wiadomości z potwierdzeniem złożenia zamówienia oraz w panelu klienta, jeśli założyłeś konto w czasie zakupu.

 

Kolejny krok to podanie powodu zwrotu. Jest on dla nas o tyle ważny, że pomaga udoskonalać nasze usługi, dlatego będziemy wdzięczni jeśli wyjaśnisz nam z jakiego powodu dokonujesz zwrotu produktu – czy nie odpowiada Ci jego rozmiar, jakość czy po prostu się rozmyśliłeś. Powód możesz wybrać z listy, ale udostępniliśmy Ci też dodatkowe pole, w którym możesz szczegółowo opisać problem.

 

Później zostaje już tylko wpisanie numeru konta, na który ma zostać dokonany zwrot środków. Zwróć uwagę czy podany numer jest poprawny, bo błędy spowodują problem ze zwrotem należności.

Gdy upewnisz się, że wszystkie dane zostały podane poprawnie, wystarczy zaakceptować niezbędne zgody i przejść dalej.

Co ważne, opcja nadania zwrotu przez Wygodne Zwroty jest w każdym przypadku bezpłatna, jeśli jednak okaże się, że Twoje zamówienie miało wartość niższą niż 119,99 zł, zwracane środki zostaną pomniejszone o koszt 16 zł. Wspomniana opłata dotyczy również wszystkich zwrotów zakupów, które dokonałeś przez platformy trzecie, np. Allegro, Decathlon czy Modivo. W tym przypadku niezależnie od kwoty zamówienia, Twój zwrot środków zostanie pomniejszony o 16 zł.

Pamiętaj więc, że tylko zwroty zamówień dokonane na naszej stronie butyjana.pl są bezpłatne, a na decyzję masz 14 dni.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielne nadanie zwrotu pamiętaj żeby nadać paczkę na nasz adres: Butyjana sp. z.o.o, Zarzecze 65, 36-041 Boguchwała. Nigdy nie rób tego z opcją nadania do paczkomatu czy punktu odbioru.

  1. Rozpatrzenie zwrotu

Paczka ruszyła w drogę i za kilka dni znajdzie się w naszym magazynie. Teraz daj nam chwilę na jej weryfikację i zwrot środków. Zgodnie z regulaminem mamy na to 14 dni, jednak zazwyczaj, gdy formularz zwrotu jest wypełniony poprawnie, a towar nie nosi śladów użytkowania, następuje to w ciągu kilku dni.

  1. Zwrot w sklepie stacjonarnym

Jeśli jesteś z Rzeszowa lub okolic i wolisz zwrócić produkt osobiście również masz taką możliwość. Przynieś go wraz z wypełnionym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy do jednego z naszych salonów stacjonarnych w Rzeszowie (Galeria Handlowa Millenium Hall ul. Al. Kopisto 1, poziom +2 lub Centrum Handlowe RESPAN ul. Rejtana 53a). Oświadczenie o odstąpieniu od umowy powinno zawierać dane, które umożliwią kontakt z Tobą na potrzeby realizacji procesu zwrotu oraz dokument lub inne informacje umożliwiające identyfikację zawartej umowy sprzedaży (np. paragon czy fakturę). Załączenie paragonu lub faktury znacznie przyspieszy realizację procesu zwrotu.

  1. Zwrot środków

Zwrot środków nastąpi w takiej samej formie jak płatność za zamówienie. W przypadku płatności za pobraniem lub z wykorzystaniem przelewu zwrócimy Ci środki na konto podane w formularzu. Jeżeli dokonałeś opłaty poprzez serwis PayPal lub PayU, pieniądze zostaną zwrócone za pośrednictwem tych serwisów. Zamówienia opłacone za pomocą opcji PayPo nie wymagają od Ciebie żadnych dodatkowych działań. Po zatwierdzeniu zwrotu w naszym dziale zwrotów, należność, którą masz na swoim koncie PayPo zostanie automatycznie anulowana.

Zależy nam na tym żebyś był zadowolony z zakupów u nas dlatego jeśli masz jakieś uwagi daj nam znać w formularzu, a na pewno weźmiemy je pod uwagę. Jednocześnie prosimy, abyś pamiętał, że zwrotu możesz dokonać do 2 tygodni od otrzymania przesyłki, a towary muszą mieć oryginalne opakowanie, wszystkie metki oraz być nieużywane. Możesz oczywiście przymierzyć buty lub ubrania, jednak zwróć uwagę na to, by ich nie ubrudzić. Buty mierz w czystych skarpetkach lub cienkich stopkach – nigdy boso, na czystej podłodze; a ubrania najlepiej bez używania perfum czy mocnego makijażu.

Złóż zamówienie na butyjana.pl, a dla zamówień powyżej 119,99 zł otrzymasz darmową dostawę i bezpłatny zwrot.

PayPo w Butyjana – jak skorzystać?

W dzisiejszych czasach, kiedy zakupy online stały się nieodłączną częścią naszego życia, ważne jest, aby wybierać najwygodniejsze dla nas i bezpieczne metody płatności. W Butyjana doskonale wiemy o tym, że nie zawsze kiedy jest potrzeba lub okazja, suma na koncie czytaj....

Jak dobrać idealny rozmiar butów?
Jak dobrać idealne buty dla stopy

Idealne dla stopy buty to te, których właściwie nie czuć i nie powodują one żadnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego wybierając nowy model nie należy kierować się tylko modą, ale i komfortem, bowiem źle wyprofilowane obuwie może przyczynić się do deformacji stopy, czytaj....

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments