Przejdź do treści

Zamczyska Trail Bieg Górski 2021 – relacja i wyniki

zamczyska trail zwyciezcy

W miniony weekend odbyła się VI Edycja biegu górskiego Zamczyska Trail w Rymanowie-Zdroju. Zawodnicy jak co roku rywalizowali na dwóch bardzo trudnych trasach o dystansach 21 km i 10 km.

zamczyska trail start

Na pierwszy rzut oka ich długość nie robi wrażenia, ale cała zabawa zaczyna się, gdy zobaczymy profil trasy. Oba szlaki zostały przemyślane w taki sposób, aby uzyskać maksymalne przewyższenie (ilość metrów do pokonania w pionie) w niewysokich Wzgórzach Rymanowskich. Dodatkowo po drodze czekały liczne trudności techniczne, jak luźne kamienie, błoto, dzikie ścieżki czy nagłe zakręty. To wszystko sprawia, że Zamczyska Trail ma już przyszytą łatkę biegu dla prawdziwych twardzieli. Na starcie stanęło w sumie 160 uczestników, którzy podjęli się wyzwania. Dodatkowym smaczkiem w tym roku były nagrody za pobicie rekordu tras w kategoriach Kobiet i Mężczyzn. Wizja ustanowienia nowego rekordu na tak trudnej trasie przyciągnęła naprawdę dobrych zawodników.

Jesteś zainteresowany innym biegiem, który odbył się w tym roku w Rymanowie-Zdroju? Przeczytaj naszą relację Ultramaraton Jaga-Kora 2021 relacja i wyniki.

zamczyska trail rymanow zdroj sponsor butyjana

Rekordy i przebieg wydarzenia Zamczyska Trail

O godzinie 09:30 wyruszyli zawodnicy na 10 km. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Marcin Niezgoda z Krosna. Ustanowił on nowy rekord z czasem 55:56! Oprócz kilometrów do przebiegnięcia czekało na niego tutaj jeszcze w sumie +600 metrów przewyższeń, co naprawdę robi wrażenie. Wśród pań wygrała legenda biegów terenowych w Polsce, Izabela Zatorska-Pleskacz. Najwięcej emocji dostarczyła za to rywalizacja na trasie 21 km. Kilkoro zawodników liczyło tutaj na wygraną i pobicie dotychczasowego rekordu trasy, który wynosił 1h 48min. Biegacze przygotowywali się bardzo skrupulatnie pod pobicie rekordu i z takim planem wyruszyli do startu. Ostatecznie zwycięsko z tej potyczki wyszedł Lary Zębatka z Rzeszowa, który „wykręcił” czas 1h 45min! Co ciekawe kolejni zawodnicy, czyli Jacek Wójcik i Mateusz Błaż również pobili poprzedni rekord trasy.

bieg gorski rymanow zdroj 2021 kategoria mezczyznizamczyska trail bieg gorski rymanow zdroj sponsor butyjana

Wśród pań sztuka ustanowienia rekordu również się udała. Wygrała Katarzyna Winiarska z Przemyśla, która z czasem 2h 08min pobiła stary rekord o 2 minuty. Wielkie gratulacje dla zwycięzców jak również wszystkim finiszerów, gdyż samo ukończenie tych tras było nie lada wyzwaniem. W tym roku jednym ze sponsorów biegu był sklep Butyjana. Fajnie wspierać takich sportowców!

zamczyska trail 2021 kategoria kobiety bieg gorski

Pełne wyniki na stronie organizatora: https://zamczyskatrail.com/wyniki/

Autor: Kamil Kardach

Test i recenzja Hoka Clifton 9 – Fly Human Fly!

Miesiąc luty obfitował w dwie głośne biegowe premiery. W dodatku obie, które możemy umieścić w podobnej kategorii - KOMFORT. Najpierw miałem przyjemność opisywać dla Was Asics Gel-Nimbus 25, a chwilę później już na nogach miałem Hoka Clifton 9. Ten "asfaltowy" czytaj....

Test i recenzja Asics Gel-Nimbus 25 – komfort w rewolucyjnej odsłonie

Historia serii Nimbus sięga jeszcze 1999 roku, gdy po raz pierwszy zadebiutował ten innowacyjny but od marki Asics. Przez kolejne edycje przechodził zmiany, ale tak naprawdę dopiero po ćwierć wieku dokonała się prawdziwa rewolucja. Jednak całej serii przez te wszystkie czytaj....