To pytanie bardzo często pada u nas w sklepie, w mailach i na FB dlatego zrobiliśmy dla was weryfikację dwóch oryginalnych modeli Nike Air Force 1 w wersji damskiej ( juniorskiej) - Nike Air Force 1 MID gs 314195-113 i męskiej - Nike Air Force 1 Mid 315123-111. Porównamy tutaj każdy detal wliczając w to metki, wszywki oryginalne pudełko oraz każdy szczegół cholewki i podeszwy- zobaczymy co nam z tego wyjdzie - no to jedziemy:

Etykieta

Tak wyglądają etykiety na oryginalnych pudełkach, pierwsza damska drugie zdjęcie męska.

Oryginalna etykieta Nike Air Force 1 Białe DamskieOryginalna etykieta na pudełku Nike Air Force 1 Białe Męskie

Rozmiary

Pierwszą podstawową różnicą która wydaje się dość oczywista będzie rozmiarówka w jakiej buty są dostępne. Wersja męska ma zakres wkładki od 38,5 Eur (24 zm) do 50 Eur (33,5 cm). Natomiast wersja juniorska GS dostępna jest w zakresie od 25,5 Eur (14,5 cm) do 40 Eur (25 cm). Jak widać 3 rozmiary z obu wersji zachodzą na siebie jednak jak dokładnie widać z tabel rozmiar-owych wymiary wkładek dla rozmiaru 38,5; 39; 40 dla wersji juniorskiej Gs oraz męskiej są dokładnie takie same. Problem pojawia się dla typowej wersji damskiej Wmns - Wmns Nike Air Force 1 Mid 366731-100. W tabeli na czerwono zaznaczyliśmy zakres w tabeli męskiej i damskiej Wmns (nie mylić z GS) który zachodzi na siebie i ma różne wymiary wkładek. Tak dla męskiego rozmiaru 40 wkładka ma 25 cm a damska Wmns 25,5 cm itd. Pamiętajcie o tym podczas dobierania rozmiaru - trzeba zawsze sprawdzić jaka wersja jest przedmiotem oferty męska, damska ma zawsze w nazwie przedrostek Wmns (Womens) czy juniorska ma w nazwie przedrostek Gs (Girls). Różnice w rozmiarach butów nike damskich męskich i juniorskich

Pudełko

Zestawienie pudełek wersji damskiej (Gs) oraz męskiej.

pudełko Nike Air Force 1 damskie i męskie  zetykietą

Poza etykietą pudełko w wersji GS i męskiej nie rózni się od siebie niczym. Obie wersje mają te same detale.

pudełko nike air force porównanie szczegółów na pdełku 1982

Obie wersje mają na wieku pudełka to samo logo Nike Air Force 1.

pudełka Nike Air Force damskie i męskie porównanie

Metki

Metka również niczym się nie różni, jak widać na załączonym zbliżeniu. Co do zasady format pozostaje taki sam, jedyne różnice to oznaczenia modelu i kolorystyki, rozmiaru, partii fabrycznej oraz oryginalny kod kreskowy UPC. Uwaga ! Każdy model w danym rozmiarze ma swój unikalny numer UPC. Ten sam model w tym samym rozmiarze zawsze powinien mieć ten sam numer UPC.

Oryginalna metka Nike Air Force White męskie i damskie

Cena

Tutaj mamy podstawową różnicę i takie też pytanie bardzo często nam zadajecie: Dlaczego płacę więcej za buty męskie w rozmiarze 40 niż za buty damskie czy GS w tym samym rozmiarze ? Nasza odpowiedź: Nike przyjął ( jeśli mam być szczery to nie mam zielonego pojęcia dlaczego ) jedną generalną zasadę dla cen swojego obuwia: Cena męskie > Cena damskie WMNS > Cena damskie GS. Tak i w tym przypadku ten sam model w wersji męskiej kosztuje więcej niż WMNS z kolei model WMNS kosztuje więcej niż GS. Wiem sytuacja jest mega absurdalna w przypadku gdy kupujemy buty z zazębiającego się zakresu rozmiarów np: rozmiar 40 - to te same buty ale w wersji męskiej musimy za nie zapłacić więcej.

Medalion - emblem Nike Air Force 1

Jak widać na tym polu również nie ma żadnych różnic. Swoją droga jakiś czas temu Nike zmienił wygląd medalionu i teraz wygląda on tak.

medalion - emblem Nike Air Force 1 damskie GS medalion - emblem Nike Air Force 1 męskie

Cholewka

Oba modele z naturalnej skóry o tym samym kolorze i fakturze. Wnętrze i kołnierz cholewki bardzo starannie wykończone miękką okładziną. W każdym oryginalnym modelu powinna znajdować się wewnętrznej stronie języka biała metka haftowana białą nicią.

metka na języku Nike Air force One damskie GS

metka na języku Nike Air force One męskie

Cholewka obu wersji jest identyczna. Mniejszy but to wersja damska GS, większy to wersja męska.

Cholewka damskie i męskie AF1

Cholewka z przodu damskie i męskie AF1

Podeszwa

Tutaj też nie ma najmniejszych różnic (na górze, mniejsze to damskie, poniżej większa podeszwa to model męski).

Podeszwy Nike Air Force damskie i męskie

Strap i logo swoosh

Tutaj także bez różnic.

Nike Air Force Strap Logo

Naszywka logo na języku cholewki

Naszywka logo Nike Air Force damskie i męskie porównanie

Wygląda na to że oba modele nie różnią się absolutnie niczym. Tutaj znajdziecie całą naszą kolekcję AF1 zobaczcie inne kolorystyki.

Czym różnią się damskie AF1 Mid od męskich ?

Post archiwalny z bloga.

To pytanie przewija się ostatnio dość często tak więc nie będziemy odpisywać każdemu z osobno ale poruszymy ten temat tutaj. Bardzo często dostajemy pytanie czym różnią się męskie airforcy od damskich i dlaczego cena jest inna (czytaj wyższa). Na pierwszą część pytania odpowiedź jest bardzo prosta - NICZYM. Te buty nie mają żadnych różnic, obie wersje wykonane są w ten sam sposób i z tych samych materiałów. Jedyna różnica to rozmiary w jakich są dostępne, damskie wersje AF1 Mid dostępne są w rozmiarówce młodzieżowej GS, natomiast męskie w standardowej rozmiarówce Nike. Dokładne różnice w tabeli tych rozmiarów możecie prześledzić tutaj.

No i dobra teraz przechodzimy do drugiej części pytania - jak to jest z tą ceną ? Pytacie nawet skoro to te same buty dlaczego damska wersja jest tańsza od męskiej, na to pytanie moja odpowiedź brzmi - Nie mam zielonego pojęcia ! Tak polityka Nike, być może są to mniejsze buty i ich wyprodukowanie kosztuje nieco mniej, być może to mały ukłon koncernu w stronę Pań i młodzieży. Tak czy inaczej taka jest polityka cenowa Nike i nie mamy na to wpływu.

czym różnią się damskie nike air force 1 mid od męskich

Tutaj możecie oglądnąć z bliska męskie Forcy


A tutaj filmik z damskimi