Przejdź do treści
Strona główna » Czym się różnią Nike Air Force męskie od damskich

Czym się różnią Nike Air Force męskie od damskich

Nike Air Force męskie i damskie
To pytanie bardzo często pada u nas w sklepie, w mailach i na FB, dlatego zrobiliśmy dla was weryfikację dwóch oryginalnych modeli Nike Air Force 1: w wersji damskiej ( juniorskiej) – Nike Air Force 1 MID (GS) 314195-113 oraz w wersji męskiej – Nike Air Force 1 Mid 315123-111. Porównamy tutaj każdy detal, wliczając w to: metki, wszywki, oryginalne pudełko oraz każdy szczegół cholewki i podeszwy.

Etykieta

Tak wyglądają etykiety na oryginalnych pudełkach, pierwsze zdjęcie – damska, drugie zdjęcie – męska.
[magento limit="3" category="362" store="poland" suffix="zł" dir="asc"]

Rozmiary

Pierwszą podstawową różnicą, która wydaje się dość oczywista, będzie rozmiarówka, w jakiej buty są dostępne. Wersja męska ma zakres wkładki od 38,5 EU (24 cm) do 50 EU (33,5 cm). Natomiast wersja juniorska GS dostępna jest w zakresie od 25,5 EU (14,5 cm) do 40 EU (25 cm). Jak widać, 3 rozmiary z obu wersji zachodzą na siebie, jednak jak dokładnie widać w tabelach rozmiarowych, wymiary wkładek dla rozmiaru 38,5, 39, 40 dla wersji juniorskiej GS oraz męskiej są dokładnie takie same. Problem pojawia się w przypadku typowej wersji damskiej Wmns – Wmns Nike Air Force 1 Mid 366731-100. Poniżej zaznaczyliśmy na czerwono zakres rozmiarów w tabeli męskiej i damskiej Wmns (nie mylić z GS), które zachodzą na siebie i mają różne wymiary wkładek. Tak dla męskiego rozmiaru 40 wkładka ma 25 cm, a damska Wmns 25,5 cm itd. Pamiętajcie o tym podczas dobierania rozmiaru – trzeba zawsze sprawdzić, jaka wersja jest przedmiotem oferty. Damska ma zawsze w nazwie przedrostek Wmns (Womens), a juniorska ma w nazwie przedrostek GS (Girls).
R_nice-w-rozmiarach-but_w-nike-damskich-m_skich-i-juniorskich

Pudełko

Zestawienie pudełek wersji damskiej (GS) oraz męskiej.

Poza etykietą pudełka w wersji GS i męskiej niczym się od siebie nie różnią. Obydwa mają te same detale.

Obie wersje mają na wieku pudełka to samo logo Nike Air Force 1.

Metki

Metka również niczym się nie różni, jak widać na załączonym zbliżeniu. Co do zasady format pozostaje taki sam, a jedyne różnice to oznaczenia: modelu, kolorystyki, rozmiaru, partii fabrycznej oraz oryginalny kod kreskowy UPC. Uwaga! Każdy model w danym rozmiarze ma swój unikalny numer UPC. Ten sam model w tym samym rozmiarze zawsze powinien mieć ten sam numer UPC.

Cena

Tutaj mamy podstawową różnicę i takie też pytanie bardzo często nam zadajecie: dlaczego płacę więcej za buty męskie w rozmiarze 40 niż za buty damskie czy GS w tym samym rozmiarze? Nasza odpowiedź: Nike przyjął jedną generalną zasadę dla cen produkowanego przez siebie obuwia: ceny męskie > ceny damskie Wmns> ceny damskie GS. Tak i w tym przypadku ten sam model w wersji męskiej kosztuje więcej niż Wmns, z kolei model Wmns kosztuje więcej niż GS. W przypadku, gdy kupujemy buty z zazębiającego się zakresu rozmiarów, np. 40, wtedy za te same buty, ale w wersji męskiej musimy zapłacić więcej.

Medalion – emblem Nike Air Force 1

Jak widać na tym polu również nie ma żadnych różnic. Ponadto jakiś czas temu Nike zmienił wygląd medalionu i teraz wygląda on tak.
[magento limit="3" category="362" store="poland" suffix="zł" dir="desc"]

Cholewka

Obydwa modele z naturalnej skóry w tym samym kolorze i o tej samej fakturze: wnętrze i kołnierz cholewki bardzo starannie wykończone miękką okładziną. W każdym oryginalnym modelu na wewnętrznej stronie języka powinna się znajdować biała metka haftowana białą nicią.
Cholewka obu wersji jest identyczna. Mniejszy but to wersja damska GS, większy to wersja męska.
Nike Air Force męskie i damskie

Podeszwa

Tutaj też nie ma najmniejszych różnic (na górze, mniejsze to damskie, poniżej większa podeszwa to model męski).

Strap i logo swoosh

Tutaj także bez różnic.

Naszywka logo na języku cholewki

Wygląda na to, że obydwa modele nie różnią się absolutnie niczym. Tutaj znajdziecie całą naszą kolekcję AF1 – zobaczcie inne kolorystyki.

Czym różnią się damskie AF1 Mid od męskich?

Post archiwalny z bloga.

To pytanie przewija się ostatnio dość często, tak więc nie będziemy odpisywać każdemu z osobna, ale poruszymy ten temat tutaj. Bardzo często dostajemy pytanie, czym różnią się męskie Airforcy od damskich i dlaczego cena jest inna (czyt. wyższa). Na pierwszą część pytania odpowiedź jest bardzo prosta – NICZYM. Te buty nie mają żadnych różnic, obydwie wersje są wykonane są w ten sam sposób i z tych samych materiałów. Jedyna różnica to rozmiary w jakich są dostępne, damskie wersje AF1 Mid dostępne są w rozmiarówce młodzieżowej GS, natomiast męskie w standardowej rozmiarówce Nike. Dokładne różnice w tabeli tych rozmiarów możecie prześledzić tutaj.

Teraz przechodzimy do drugiej części pytania – jak to jest z tą ceną? Pytacie nawet: skoro to te same buty, dlaczego damska wersja jest tańsza od męskiej? Na to pytanie moja odpowiedź brzmi – nie mam zielonego pojęcia. Taka jest widocznie polityka Nike, być może są to mniejsze buty i ich wyprodukowanie kosztuje nieco mniej, być może to mały ukłon koncernu w stronę pań i młodzieży. Tak czy inaczej my nie mamy na to wpływu.

czym różnią się damskie nike air force 1 mid od męskich

Tutaj możecie oglądnąć z bliska męskie Forcy.

A tutaj filmik z damskimi.

Buty Nike Air Force 1 Mid 07 315123-111 „All White”

Te klasyczne, męskie oldschoolowe buty retro sneakers w wersji Mid Top w kolorze białym pochodzą z kolekcji Nike Air Force 1 wydanej w 25-tą rocznicę tego kultowego modelu "AF1 2007 25th Anniversary". Nazwa nawiązuje do nazwy samolotu prezydenta Stanów Zjednoczonych czytaj....

Męskie buty sportowe Nike Son of Force „All White”

Już na pokładzie Nike Son of Force Mid 616281-102 "All White. Life-stylowe buty sportowe retro sneakers, wzorowane na butach do koszykówki z lat 80-tych. Wyższa cholewka typu hi-top oraz klasyczny design inspirowany takimi modelami jak Air Force 1 czy Vandal czytaj....

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments