Przejdź do treści

Jak rozpoznać oryginalne buty Skechers?

oryginalne buty skechers jak rozpoznać

Nie każdy musi być sportowcem, aby móc chodzić w sportowym obuwiu. Zdaje się, że takie motto przyświecało marce Skechers, kiedy projektowała swoje pierwsze modele sneakersów i którym kieruje się po dziś dzień.

Podczas, gdy światowi giganci obuwia sportowego prześcigali się w projektowaniu coraz to nowszych technologii wspierających sportowców w ich działaniach, amerykańska marka postanowiła skupić się na zwykłych użytkownikach. W grupie docelowej marki mieli znaleźć się konsumenci, którzy może i nie trenowali do maratonów i olimpiad, ale również chcieli chodzić w wygodnych i funkcjonalnych butach.

oryginalne buty skechers jak rozpoznać

Historia marki Skechers

Firma Skechers została założona w 1992 roku przez ojca i syna, Roberta i Michaela Greenbergów. Początkowo rodzinne przedsiębiorstwo miało być outletem dla brytyjskiej marki Dr. Martens oraz jeszcze innych marek, lecz ostatecznie Greenbergowie zdecydowali się wypuścić własną linię butów – Skechers Sport Utility Footwear. Obecnie amerykański brand oferuje nie tylko obuwie, ale również odzież i dodatki dla kobiet, mężczyzn i dzieci. W naszym sklepie ogromną popularnością cieszy się kolekcja Skechers D’Lites.

Oryginalne buty Skechers kupisz u sprawdzonego sprzedawcy

W każdym artykule uczulamy naszego czytelnika, aby przed dokonaniem zakupu, najpierw sprawdził wiarygodność sprzedawcy. Tylko wtedy będzie miał pewność, że zamawia buty od oryginalnego producenta. Jednym z kryteriów wskazującym na zaufanego handlarza, jest sklep stacjonarny, w którym można przymierzyć i dokładniej przyjrzeć się obuwiu oraz porozmawiać z obsługą. Tak właśnie jest w przypadku marki Butyjana. Jeżeli masz taką możliwość, przyjdź do salonu Butyjana w Rzeszowie i przymierz buty Skechers.

Jak wygląda oryginalne pudełko Skechers?

Analizę powinieneś rozpocząć od początku, czyli od pudełka. Na wieczku powinno znaleźć się logo marki oraz nazwa kolekcji, z jakiej pochodzą buty. W naszym przypadku będzie to D’Lites 3.0. Cechą charakterystyczną kolekcji są oryginalne, kolorowe wieczka z różnymi aplikacjami. Jeżeli Twoje pudełko jest w jednym kolorze możliwe, że kupiłeś podróbki.

buty skechers oryginalne pudełko

Jak wygląda etykieta na oryginalnym pudełku butów Skechers?

Następną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest etykieta naklejona z boku pudełka. W jej górnej lewej części zobaczysz kraj produkcji obuwia. Niech Cię nie zdziwi napis „Made in China” lub „Made in Vietnam”, ponieważ buty Skechers produkowane są głównie w tych dwóch krajach. O tym, że inne światowe marki również produkują w tych państwach pisaliśmy w artykule, jak rozpoznać oryginalne buty Nike. Poniżej znajduje się kod kreskowy oraz numer seryjny, który powinien być identyczny jak na metkach wszytych w języki butów. Obok numeru seryjnego zauważysz kod, który również odpowiada kodom na metkach wewnątrz obuwia. Dalej widnieje nazwa modelu oraz kolor. Na środku etykiety pionowo rozpisane są rozmiary butów odpowiadające danemu krajowi oraz długość wkładki w cm. W prawej części etykiety umieszczono miniaturkę modelu butów, które powinny znajdować się w środku. Następnie podano płeć, dla której przeznaczona jest konkretna wersja, np. WOMEN’S, czyli dla kobiet.

buty skechers etykieta na oryginalnym pudełku

Wykończenie butów Skechers

Po rozpakowaniu butów z papieru ochronnego dokładnie się im przyjrzyj. Wszystkie oryginalne Skechersy wykonane są z należytą starannością, dlatego nie uświadczysz na nich nierównych, zaciągniętych szwów, wypływającego kleju z części buta bądź lichych sznurówek. Do modelu z kolekcji D’Lites doczepiona jest dodatkowo etykieta, informująca o technologii Memory Foam, którą zastosowano w podeszwie tego modelu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o niej więcej, przeczytaj nasz artykuł, jak działa pianka Skechers Memory Foam. Dodatkowo na spodniej części podeszwy powinieneś znaleźć logo marki. Jednak to niejedyne miejsce, w którym je zobaczysz. Powinno się ono być również na bocznej cholewce buta oraz na zewnętrznej części języka.

oryginalne buty skechers metka

oryginalne buty skechers wykończenie

Jak wygląda metka na języku butów Skechers?

Kolejną, bardzo istotną rzeczą jest przeanalizowanie metki wszytej w wewnętrzną cześć języka butów. Należy porównać, czy informacje w niej zawarte zgadzają się z tymi na naklejce z pudełka. Jeżeli nie ma w nich żadnych różnic, to oznacza, że kupiłeś oryginały. W pierwszej linijce podane są rozmiary odpowiadające danemu krajowi, następnie numer seryjny oraz kod, które powinny być identyczne z tymi na pudełku. Następnie napisano, z jakich materiałów wykonano cholewkę. W naszym przypadku jest ona zrobiona ze skóry i materiałów syntetycznych. Kolejno widnieje informacja o kraju oraz dacie produkcji – miesiąc (M) i rok (Y) – które powinny być takie same na obu butach.

metka na języku oryginalnych butów skechers

Obuwie Skechers zdobyło serca milionów osób na całym świecie i nadal cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, skoro to właśnie ta marka dała szansę zwykłym użytkownikom na chodzenie w butach w sportowym wydaniu lecz z miejskim zacięciem. Dodatkowo Skechersy sprzedawane są w przystępnej cenie, dlatego zdecydowanie więcej osób może sobie na nie pozwolić. Popularność sneakersów Skechers nie umknęła uwadze fałszerzom, dlatego ich podróbki są produkowane na potęgę. Warto robić świadome zakupy i wiedzieć, na co zwracać uwagę przy analizowaniu ich oryginalności.

Zwrot w Butyjana – jak krok po kroku go zrobić?

Zakup przez internet to wielka wygoda – nie musisz odwiedzać często zatłoczonych galerii, a wyboru dokonujesz na wygodnej kanapie w zaciszu domu. Niestety taka forma zakupów ma też swoje wady – nie zawsze trafisz z odpowiednim rozmiarem. Nie musisz się czytaj....

Zobaczcie co nowego w galerii buty sportowe adidas, Nike i Kappa!

Rok 2013 zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o obuwie sportowe. Już teraz dodaliśmy kilka nowych modeli z takich kolekcji jak kultowe Nike Air Max 90 i 1, Nike Air Force 1 "Zebra Pack", kilka fajnych modeli butów sneakers i czytaj....