Przejdź do treści

Jak działa pianka Skechers Memory Foam?

pianka Skechers Memory Foam jak działa

Każda z wiodących globalnych marek intensywnie pracuje nad technologiami sprawiającymi, że użytkowanie buta jest maksymalnie komfortowe. Symbioza miękkości i komfortu ze skutecznym wsparciem i bezpieczeństwem – to ideał, do którego dążą firmy. Skechers, amerykański gigant obuwniczy, który przebojem zdobywa serca Polek i Polaków, postawił na „kosmiczne” technologie. Co to znaczy? Dowiedzcie się więcej o tej tajemniczej piance we wkładkach waszych ulubionych Skechersów.

Czym jest pianka Memory Foam?

Pewnie nie raz słyszałeś, że wkładki w butach marki Skechers wyposażone są w technologię Memory Foam. Ale co to właściwie jest? To specjalna pianka, która dostosowuje się do kształtu stopy i „zapamiętuje” go. Jej celem jest redukcja nacisków i rozłożenie napięć na większą powierzchnię. Dzięki temu idealnie dopasowuje się do obszaru, z którym ma styczność. Początkowo materiał ten powstał na potrzeby NASA, później jednak rozpowszechnił się i obecnie „kosmiczne” technologie możesz mieć we własnym domu. Znajdziesz je np. w najnowocześniejszych materacach do spania oraz… w butach! I to właśnie firma Skechers w twórczy sposób dostosowała ten surowiec do swoich celów i potrzeb konsumentów. Udało jej się uzyskać substancję, która jest miękka, przyczepna, a jednocześnie odporna na odkształcenia. Te na pozór wykluczające się cechy wkładek sprawiają, że buty Skechers są niesamowicie wygodne.

czym jest pianka Skechers Memory Foam

Jak działa pianka Memory Foam?

Weźmy piankę zapamiętującą kształt pod lupę lub nawet… mikroskop. W powiększeniu widzimy duże cząstki i przestrzenie miedzy nimi, które są wypełnione gazem. Taka kombinacja wyposaża piankę w cechy, których potrzebujemy, czyli w miękkość i  maksymalny komfort. Memory Foam natychmiast reaguje na nacisk, absorbuje wstrząsy, a po ustąpieniu nacisku stóp na wkładkę, powraca do pierwotnego stanu. To działa! Od zadowolonych klientów wiemy, że chodzenie w Skechersach porównują do stąpania po chmurce. Materiał jest trwały, to znaczy, że ilość cykli, po których pianka bez trwałego ugniecenia powróci do swojego pierwotnego kształtu jest liczona w tysiącach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o obuwiu amerykańskiej marki, przeczytaj artykuł, jak rozpoznać oryginalne buty Skechers.

pianka memory foam skechers

Warto również wiedzieć, że Skechers ma w swojej ofercie około trzydziestu typów wkładek Memory Foam. Dostosowując się do potrzeb klientów firma miesza składniki pianki w różnych proporcjach. W ten sposób otrzymuje materiał, w którym priorytetem jest maksymalny komfort i miękkość albo taki, w którym priorytetem jest wsparcie – takie wkładki mają na przykład Skechersy dla dzieci.

Zapewne większość z konsumentów szuka butów, które będą wygodne. Ile w końcu można wytrzymać w uwierającym i źle dopasowanym obuwiu? Zastosowana pianka Memory Foam w butach Skechers sprawia, że stopy nie tylko odpoczywają w trakcie chodzenia, ale także świetnie się do niej dopasowują. Dodatkowym plusem tej kosmicznej technologii jest bardzo korzystna cena Skechersów. Ogromny wybór modeli i kolorów dostępny na stronie butyjana.

Jak rozpoznać oryginalne buty Skechers?
oryginalne buty skechers jak rozpoznać

Nie każdy musi być sportowcem, aby móc chodzić w sportowym obuwiu. Zdaje się, że takie motto przyświecało marce Skechers, kiedy projektowała swoje pierwsze modele sneakersów i którym kieruje się po dziś dzień. Podczas, gdy światowi giganci obuwia sportowego prześcigali się czytaj....

Wkładka Arch Fit – co to jest?
wkladka arch fit co to jest

Zależy Ci na wygodnych butach, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Jakie technologie wspierają komfort chodzenia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dalszej części artykułu. Na czym polega technologia Arch Fit? Marka Skechers jest pionierem czytaj....