Przejdź do treści

Jak usunąć sól z zimowych butów? Poradnik konserwacji butów.

Zima za pasem warto więc napisać o tym jak skutecznie chronić swoje buty przed niszczącym działaniem soli. To chyba najgorsze co może spotkań nasze obuwie. Posypane mieszanką soli i przypominających żużel twardych drobinek chodniki to dla butów istne piekło.

Efekty działania soli są dwojakie – po pierwsze sól źle wpływa na strukturę naturalnej skóry, poddawana jej działaniu dłuższy czas traci swoją elastyczność – pojawiają się mikrouszkodzenia, które po czasie mogą zmienić się w pęknięcia. Już ten argument powinien przekonać nas, aby chronić buty przed solą. Drugi typ solnych szkód boli jeszcze bardziej, bo widać je gołym okiem – to brzydkie białe zacieki.

Plamy z soli są stosunkowo trudne do usunięcia, a zdarza się nawet, że po żmudnym procesie czyszczenia pojawiają się ponownie, gdy tylko buty wyschną. Co więc jako najlepszą metodę mogą polecić Wam butyjana.pl w walce z zimową solą? Profilaktyka kochani, jak zawsze – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Domowe sposoby czyszczenia butów.

Domowe sposoby obejmują wachlarz łatwo dostępnych środków. Wyposażcie się w ciepłą wodę, ocet, ewentualnie płyn do mycia naczyń. Starajcie się czyszcząc buty z solnych plamy nie eliminować tylko widocznych zabrudzeń, ale również w jak największym stopniu usunąć sól, która wchłonęła w strukturę cholewki.

Środki do czyszczenia butów.

Gdy zawiodły Was domowe sposoby udajcie się na zakupy i sprawdźcie sobie jakiś środek zwany popularnie odsalaczem. Chemiczny skład sprawia, że sól, która wniknęła głęboko w głąb skóry łączy się z cząsteczkami odsalacza, Twoim zadaniem jest tylko usunięcie piany za pomocą wilgotnej ściereczki. Zawsze jednak zanim spryskacie but jakimkolwiek środkiem przetestujcie jego działanie na mało widocznym obszarze buta.

Konserwacja butów.

Najlepiej cudzych, ale jeśli z lenistwa czy przez roztargnienie musieliście czyścić swoje buty z solnych zacieków to mamy nadzieję, że będziecie pamiętać, aby solidnie natłuścić skórę, wtedy sól nie przedostanie się bezpośrednio na powierzchnię buta. Ten wysiłek się opłaci. A na koniec? Jak zawsze – impregnacja.

Zapraszamy za zakupy.

Impregnat do butów – jak zabezpieczyć buty Timberland?

Nie da się ukryć, że Timberlandy mają swoją cenę, jednak zapewniamy, że jest to doskonała inwestycja. Skoro wydajemy już poważną sumę na buty, miejmy pewność, że posłużą nam przez wiele lat. Aby zdobyć tę pewność, nie można zapomnieć o odpowiedniej czytaj....

Jak czyścić buty Dr. Martens?

Jesień i zima to czas, kiedy bardzo chętnie wkładamy buty Dr. Martens. Jest to również sezon na deszcze, śnieg i błoto, a w takich warunkach ciężko o utrzymanie obuwia w nienagannej czystości. Martensy słyną ze swojej wytrzymałości, aby jednak jej czytaj....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *