Przejdź do treści

Segmentacja obuwia ASICS do biegania w terenie

Buty trailowe ASICS  – najlepsze do biegów w terenie

Biegacze, którzy choć raz spróbowali swoich sił w startach terenowych lub biegach górskich, z reguły wracają do nich z wielką przyjemnością. Trail stanowi odskocznię od miasta i ma w sobie smak wciągającej przygody. Bardziej wymagające warunki wiążą się także z doborem odpowiedniego obuwia. Marka ASICS w swojej ofercie posiada bardzo szeroką gamę butów przeznaczonych do biegania w terenie. Zostały one podzielone na dwa kluczowe segmenty – lekkość i amortyzację.

Obuwie trailowe ASICS – lekkość przede wszystkim 

Czy bieganie w terenie jest bardziej wymagające od asfaltu? Zdecydowanie tak, dlatego tak ważna jest lekkość obuwia. Im but jest lżejszy, tym większy komfort podczas trailowej przebieżki. Im dziksze otoczenie, tym większa satysfakcja z aktywności fizycznej. Marka ASICS od początku istnienia stawia na maksymalną wygodę swoich produktów. Holistyczne podejście w myśl hasła „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, w którego centrum znajduje się biegacz, pozwala tworzyć obuwie najwyższej jakości. Innowacyjne podejście ułatwia z kolei produkcję ultralekkich modeli między innymi w oparciu o technologię GUIDESOLE, która jest mieszanką różnych typów pianek zastosowanych w podeszwie.

 

Amortyzacja butów ASICS do biegania w terenie 

Czy lekkość stanowi kluczowy element butów do biegania w terenie? Równie ważną rolę pełni amortyzacja. Obuwie, którego właściwie nie czuć na stopie, pozwoli sprawnie pokonywać kolejne kilometry. Amortyzacja dla wielu osób jest natomiast wiodącym czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego modelu. W butach ASICS nie musimy się o nią martwić, ponieważ jest na najwyższym poziomie. Specjalna pianka FLYTEFOAM odpowiada za niezapomniane odczucia podczas odbicia, które jest nie tylko dynamiczne, ale również komfortowe. Wpływa także na zwrot energii podczas biegu.

 

Podział na lekkość  i amortyzację jest widoczny na przykładzie konkretnych modeli ASICS. Ultralekki but FUJISPEED jest przeznaczony dla biegowych ekspertów, którzy na trasie biegną przez minimum 95% czasu. FUJILITE 2 to z kolei propozycja dla zaawansowanych, biegnących na trailowym szlaku przez 70%. GEL-SONOMA 6 oraz GEL-SONOMA 6 GTX sprawdzą się w przypadku osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem w terenie. Maksymalna amortyzacja została zastosowana w modelu TRABUCO MAX przeznaczonym dla biegowych ekspertów. GEL-TRABUCO 10 i GEL-TRABUCO 10 GTX to propozycja dla zaawansowanych biegaczy, a GEL-TRABUCO TERRA – początkujących.

Buty ASICS do biegania w terenie i membrana Gore-Tex

Lekkość i amortyzacja definiują podział wśród butów ASICS. W trailu należy utrzymywać maksymalną koncentrację, omijać przeszkody i radzić sobie z nawierzchnią. Podeszwa butów przeznaczonych w szczególności na tereny podmokłe będzie mieć inne właściwości niż podeszwa modeli uniwersalnych. Inżynierzy ASICS doskonale wiedzą, że szczególnie w górach pogoda może być zmienna, dlatego membrana Gore-Tex została zaprojektowana z myślą o niekorzystnych warunkach atmosferycznych podczas biegu. Autorska technologia chroni buty przed wilgocią, zapewniając stopom suchość i komfort. Obuwie oznaczone skrótem GTX pozwoli w pełni skoncentrować się na biegu w dowolnych warunkach.

Przygotowaliśmy rabat dla wszystkich uczestników Etapowej Triady. Na kod triada22 uzyskasz 15% zniżki na kolekcję ASICS.
Kod ważny od 3 lipca do 3 sierpnia.

Buty do biegania Asics Gel-Nimbus – najbardziej „naj”

Wielki hit od marki Asics w sklepie Butyjana.pl! Obuwie sportowe do biegania Asics Gel-Nimbus 24 to obecnie najbardziej miękki, najbardziej amortyzujący oraz najlżejszy model biegowy od marki Asics. Zastosowana została w nich konstrukcja 3D Space, której zadaniem jest zwiększanie kompresji czytaj....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *