Przejdź do treści

Buty do biegania po asfalcie – ranking 2021

Buty do biegania na twardej nawierzchni to prawdziwa kopalnia marek i modeli, w której właściwie końca nie widać.

Jeżeli chcemy dobrać idealne buty dla siebie, można dostać prawdziwego zawrotu głowy, jednak są takie modele, które trafiają w serca biegaczy łatwiej niż inne. Stworzenie tego rankingu wobec ogromu wyboru było niezwykle pracochłonne, jednak udało się i oto jest! Najlepsza piątka “asfaltówek” przed nami!

Miejsce 5

Buty do biegania po twardej nawierzchni Brooks Glycerin 19

Ranking naszego zestawienia otwiera Glycerin 19 od Brooksa. Jak to u tego amerykańskiego producenta bywa, występuje w dwóch wersjach, neutralnej jak i GTS czyli stabilizującej. Ten popularny model, właściwie nie wypada z czołowych miejsc we wszelkiej maści rankingach od wielu lat. Są to buty dla wszystkich, którzy stawiają na dużą amortyzację, stabilność i trwałość. 

Miejsce 4

Asfaltówki New Balance Fresh Foam Evoz

Tak wysokie miejsce tej nowości od New Balance może dziwić. Jednak NB stworzył coś, co bardzo trudno znaleźć w tym momencie na biegowym rynku butów na asfalt. Evoz są to buty na niskim dropie 4 mm, z dużą ilością miejsca na palce oraz bardzo dużą ilością amortyzacji, a wszystko to łączy bardzo atrakcyjna cena! Właśnie ten ostatni argument spowodował wskoczenie tak wysoko do tego rankingu. Jak to się zwykło potocznie mówić, mamy zwycięzcę w kategorii cena/jakość!

Miejsce 3

Obuwie do biegania po asfalcie Brooks Ghost 14

Ah ten Ghost! Tak uniwersalnych asfaltówek ze świecą szukać! Są to buty po prostu dla każdego. Świetnie amortyzowane, stabilne przy jednoczesnej spokojnej dynamice, dają komfort podczas każdego treningu od 5 km, bo długie wybieganie. Ale czy tylko twarda nawierzchnia to ich środowisko? Właściwie jak masz ochotę skręcić na polną ścieżkę, czy zaliczyć szybki przelot po okolicznym lesie, Ghosty również dadzą radę! Coś w nich takiego jest, że stały się najpopularniejszym modelem asfaltowym Brooksa i trzeba przyznać, że bieganie w nich to czysta przyjemność.

Miejsce 2

Buty do biegania po asfalcie Asics Novablast 2

Technologiczna perełka od Asics. Novablasty to taki bardziej napakowany kolega Dynablastów, który sprawi, że będziemy szybcy jak nigdy dotąd! Wysoka amortyzacja dobrze chroni nasze stawy podczas dużych przeciążeń, zarówno na prostych jak i ostrych twardych zbiegach. System przetaczania stopy został opracowany tak, że czujemy się prowadzeni “jak po szynach”, a pianka Flytefoam Blast sprawia uczucie posiadania zatopionej w środku trampoliny. Z całą pewnością jest to dobry wybór dla wszystkich poszukujących mocnych butów do solidnych treningów jak i szukających startówek do ustanawiania swoich coraz to lepszych życiówek.

Miejsce 1

Asfaltówki Asics Noosa Tri 13

Buty, który przeszły jedną z największych ewolucji ostatnich lat! Od minimalistycznego modelu skierowanego głównie do triathlonowców  po dobrze amortyzowane, lekkie buty o stylistyce, obok której nie można przejść obojętnie! Trzeba to powiedzieć głośno – podczas biegania też można wyglądać! A nawet trzeba! Model Noosa Tri 13 na ten sezon zyskał kilka wariantów kolorystycznych, które sprawiają, że był chyba najchętniej pokazywanym butem we wszystkich reklamach i witrynach sklepów biegowych. Ale przecież nie jest tu tylko dlatego! Uwagę przykuwają również dwie cechy tych butów. Są to jedne z najlżejszych buty tego japońskiego producenta, które jednocześnie dają wystarczającą dawkę amortyzacji. Do tego dodajmy bezszwowe wykończenie w środku oraz łódeczkowaty kształt podeszwy pozwalający na łatwiejsze przetaczanie stopy. Pakując to wszystko razem, mamy najciekawszy model do biegania po asfalcie w roku 2021.

Autor: Kamil Kardach

Buty do biegania w terenie – ranking 2021

Koniec roku to czas podsumowań. Ten sezon obfitował w ciekawe modele butów trailowych. Oprócz sprawdzonych klasyków pojawiły się nowości, które przypadły do gustu wielu miłośnikom biegania w terenie. Trzeba zauważyć, że obserwujemy mocny rozwój branży biegów terenowych. Wiedza i świadomość czytaj....

Buty do biegania Brooks – opinie

Zastanawiacie się nad kupnem butów do biegania Brooks, ale najpierw chcecie poznać opinie na ich temat? Świetny pomysł! Przeczytanie opinii na temat produktu, to jeden z pierwszych kroków i zasad świadomych zakupów. Dlatego przygotowaliśmy dla was krótkie opisy i recenzje czytaj....

Dodaj komentarz