Przejdź do treści

Jak rozpoznać oryginalne buty Adidas?

jak rozpoznać oryginalne buty adidas

Adidas jest niemieckim przedsiębiorstwem założonym w 1924 roku przez dwóch braci – Adolfa i Rudolfa Dasslerów. Nazwa firmy to połączenie zdrobnienia od imienia Adolf – Adi z pierwszym członem nazwiska.

Historia giganta wśród producentów produktów sportowych zaczęła się dosyć skromnie, bo od szycia tenisówek z materiału na namioty i gumowych uszczelek ze zbiorników na paliwo. Po 4 latach firma Adidas odniosła międzynarodowy sukces, kiedy niemiecka lekkoatletka – Lina Radke – wystąpiła w butach Desslerów na Igrzyskach Olimpijskich i ustanowiła rekord w biegu kobiet na 800 metrów. A to był dopiero początek nieustającego pasma sukcesów Adidasa.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że Adidas jest jednym z liderów wśród producentów odzieży, butów i akcesoriów sportowych. Z resztą liczby mówią same za siebie: 59,000 pracowników na całym świecie, od 2019 roku 1,1 miliardów wyprodukowanych sportowych i lifestylowych produktów, sprzedaż na poziomie 23,640 miliardów EUR. Robi wrażenie, prawda?

Adidas jest jednym z ulubionych brandów nie tylko sportowców, ale również fanów wygodnego, wysokiej jakości obuwia. Nic więc dziwnego, że mnóstwo osób chce go mieć w swojej garderobie. Jednak materiały premium oraz prestiż marki idą w parze z wysoką ceną produktów, na które nie stać każdego. Stąd liczne podróbki na rynku obuwniczym i odzieżowym. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że fałszerze stają się coraz lepsi w swoim fachu i łatwo można paść ofiarą nieuczciwych praktyk. Dlatego przychodzimy Ci z pomocą i dzielimy się kilkoma cennymi wskazówkami, dzięki którym bez wątpienia będziesz w stanie stwierdzić, czy masz do czynienia z oryginalnymi butami adidas Originals i adidas Performance, czy ktoś próbuje Cię oszukać.

Oryginalne buty Adidas kupisz u zaufanego sprzedawcy

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest weryfikacja sprzedawcy, u którego zamierzasz dokonać zakupu. Dokładnie przeanalizuj stronę internetową sklepu, sprawdź, czy zawiera regulamin, opcję zwrotu, dane kontaktowe itp. Robiąc zakupy na stronie butyjana.pl masz pewność, że dostaniesz oryginalne buty.

damskie buty adidas białe

Jak wygląda oryginale pudełko Adidas?

Po otrzymaniu obuwia jak np buty adidas Originals, przyjrzyj się dokładnie pudełku. Powinno być wykonane z solidnego kartonu w granatowym kolorze. Na wieku znajdują się trzy, białe paski biegnące na ukos, aż do równego połączenia się z tymi na dolnej części opakowania. Sprawdź naklejkę, na której powinien znajdować się numer seryjny, odpowiadający numerowi na etykiecie wszytej w wewnętrzną stronę języka butów. Na naklejce znajdziesz informacje dotyczące zawartości pudełka, czyli model, rozmiar, kolor, kraj produkcji oraz kod kreskowy.

jak wygląda oryginalne pudełko adidas originals

Gdzie produkowane są oryginalne buty Adidas?

Mimo że historia brandu i pierwsze buty miały swoje początki w Niemczech, obecnie fabryki predykcyjne znajdują się w 62 krajach na całym świecie. Około 60% produktów Adidasa jest produkowanych w regionie Azji i Pacyfiku – w Chinach, Indiach, Indonezji, Turcji, Tajlandii i Wietnamie. Reszta, bo około 20% wyrobów firmy pochodzi z fabryk zlokalizowanych w obu Amerykach i 17% w Afryce i na Środkowym Wschodzie. Nie powinno Cię zatem dziwić, jeśli na metce butów lub odzieży zobaczysz napis „Made in China” lub „Made in Indonesia”. To wcale nie oznacza, że są podrobione. Należy jednak pamiętać, że fałszowane produkty wyrabiane są również w krajach, w których produkowane są oryginały, dlatego napis na metce nie jest jedynym wyznacznikiem autentyczności produktów marki Adidas.

jak wygląda oryginalna etykieta na pudełku adidas originals

Jak rozpoznać oryginalną metkę w butach Adidas?

Oryginalna metka ma dwa podkreślone nagłówki. W pierwszym podany jest kraj, w którym buty zostały wyprodukowane, np: “Made in Indonesia”. Potem widoczne są kody kraju: US, UK, FR, JP, CHN. W kolejnej linii został podany rozmiar obuwia odpowiadający rozmiarówce w danym państwie, np. 4, 3 ½, 36, 225, 220. Po lewej stronie metki znajduje się kod QR modelu.

jak odczytać metkę w butach adidas

Jak odczytać numery seryjne na oryginalnej metce butów Adidasa?

Pod rozmiarówką mamy najprawdopodobniej symbol partii fabrycznej PCI 789002, datę produkcji 01/17 oraz indeks modelu ART BY1589. Numer #11681932 należy porównać z numerem na pudełku. Jeżeli jest taki sam, to znaczy, że buty są oryginalne. 3YHV07XP0004 to numer seryjny, który powinien różnić się od tego na drugim bucie z pary. Jeżeli jest identyczny na dwóch egzemplarzach, to znaczy, że nie zostały wyprodukowane u właściwego producenta.

Jak wygląda oryginalne logo Adidasa?

Kolejnym istotnym elementem do weryfikacji jest logo marki. Fałszerze wykazują się wyjątkową kreatywnością w podszywaniu się pod niemieckiego przedsiębiorcę i wymyślają liczne podrabiane loga z napisami adidos, adimas, didasa, adadas, itp. Do tego dochodzą pomysłowe, acz fałszywe grafiki. Adidas posługuje się trzema: trzema paskami, trójliściem bądź trzema belkami. Jak nietrudno wywnioskować, trzy paski są nieodłącznym elementem historii marki i w miarę możliwości umieszczane są na każdym produkcie. Trójliść to starsza wersja loga nadal używana na niektórych egzemplarzach, najczęściej na tych z linii klasycznych modeli. Większość produktów sygnowane jest jednak najnowszym i ostatnim logiem – trzema belkami. Układają się w formę góry, która symbolizuje wyzwania, jakie ludzie podejmują, aby osiągać swoje cele.

jak wygląda oryginalne logo adidas

Szwy w oryginalnych butach Adidas

Wysoka cena za oryginalne sneakersy Adidasa, to inwestycja w materiały klasy premium oraz porządne wykończenie. Dlatego zwróć uwagę na szwy. Powinny być równe, bez zaciągnięć i ubytków. Oryginalne nici są wytrzymałe, gładkie i bez śladów kleju.

białe adidas Superstar Bounce

Oczka w oryginalnych sneakersach Adidas

Zwróć uwagę na oczka do przewlekania sznurówek. W starszych, oryginalnych modelach były metalowe, jednak nowsze egzemplarze już ich nie posiadają, a sznurówki przewlekane są przez dziurki zrobione bezpośrednio w cholewce.

sznurówki białe adidas superstar

Klienci stają się coraz bardziej wymagający, a Adidas objął sobie za punktu honoru, aby te wymagania spełniać. Jego misją jest stać się najlepszą sportową marką na świecie. Konsekwentnie do tego dąży, produkując buty najlepszej jakości, dzięki którym można zdobywać szczyty. Powyższe wskazówki pomogą Ci robić świadome zakupy i cieszyć się oryginalnymi butami Adidas. Sprawdź również nasz artykuł jak rozpoznać oryginalne buty New Balance.

Uniwersalne buty trekkingowe marki Keen – tylko w Butyjana.pl

Nowość w sklepie Butyjana.pl! Kolejny hit od marki Keen. Tym razem marka Keen wypuściła na rynek charakterystyczny model sandałów trekkingowych Keen Uneek Snk. Jest to bardzo niecodzienna propozycja obuwia trekkingowego, która doskonale sprawdzi się również w codziennym użytkowaniu w sezonie czytaj....

Segmentacja obuwia ASICS do biegania w terenie

Buty trailowe ASICS  - najlepsze do biegów w terenie Biegacze, którzy choć raz spróbowali swoich sił w startach terenowych lub biegach górskich, z reguły wracają do nich z wielką przyjemnością. Trail stanowi odskocznię od miasta i ma w sobie smak czytaj....

Dodaj komentarz