Przejdź do treści

Jakie buty ASICS wybrać do biegania po asfalcie i twardej nawierzchni?

Buty do biegania po asfalcie od Asics, możemy podzielić właściwie na dwie główne kategorie. Buty neutralne i stabilizujące. Dodatkowo warto zwrócić uwagę jeszcze na grupę butów lekkich idealnych na krótki dystans czy do bicia życiówek na zawodach. W poniższym zestawieniu postaram się przybliżyć wszystkim kilka wybranych modeli z podziałem na damskie i męskie buty do biegania po twardej nawierzchni.

 

Damskie buty do biegania po asfalcie i twardej nawierzchni

W pierwszej grupie znajdują się buty stabilizujące, które sprawdzą się idealnie dla biegaczek o nadmiernej pronacji.

Asics Gel Kayano 28

Model Kayano 28 to najlepiej amortyzowany i stabilizujący but marki Asics. Świetnie chroni nasze stawy i mięsnie podczas biegania na twardej nawierzchni. Idealny dla osób, których kilometraż tygodniowy jest spory, a w przypadku startów w zawodach chętnie wybierają biegi maratońskie i inne długodystansowe.

Amortyzacja: +++
Stabilizacja: +++


Asics GT-2000 9

Model GT-200 to wysoce amortyzowany i bardzo dobrze stabilizujące buty marki Asicis. Drugi po Kayano model, dla wszystkich, którzy szukają wysokiego wsparcia podczas codziennych treningów i startów w zawodach.


Amortyzacja: ++
Stabilizacja: +++

 

Asics GT-1000 10

Ostatni na naszej liście butów dla pronatorów. GT-1000. Idealne buty Asicis, dla osób szukających stabilizacji, ale jeszcze z niedużym tygodniowym kilometrażem. Dają wystarczające wsparcie by zacząć przygodę z bieganiem.

Amortyzacja: +
Stabilizacja: ++

W drugiej grupie znajdują się buty neutralne, które sprawdzą się idealnie dla biegaczek o standardowej pronacji lub supinacji.

Asics Gel-Nimbus 23

Nimbusy to ultra wygodna seria Asics, która jest odpowiednikiem modelu Kayano tylko dla osób szukających butów neutralnych. Te buty biegowe jednocześnie zapewnią wysoką amortyzację przy dużych obciążeniach treningowych.

Amortyzacja: +++
Stabilizacja: +++

Asics Gel-Cumulus 23

Ten model, można określić złotym środkiem w wyborze właściwego obuwia. Dobrze już amortyzowany i stabilny, przy czym pozostawia dużo swobody w ruchu. Sprawdzi się wśród początkujących biegaczy, którzy w planach mają stopniowy wzrost tygodniowych przelotów jak i u zaawansowanych użytkowników, chcący zachować naturalny ruch, bez nadmiernej amortyzacji.


Amortyzacja: ++
Stabilizacja: +++

Asics Gel-Pulse 13

Idealny wybór dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Daje wystarczającą ilość amortyzacji, by bezpiecznie zacząć przygodę z bieganiem i spokojnie wystarczy nam, nawet gdy szybko złapiemy biegowego bakcyla, a nasz kilometraż będzie stopniowo rósł.

Amortyzacja: +
Stabilizacja: ++

Asics Glideride

Ten model butów, różni się trochę od reszty zestawienia. Został w nich użyty niski spadek między piętą a palcami, a przetoczenie stopy zostało wsparte systemem GUIDESOLE™.  Zaokrąglona podeszwa poprawia wydajność biegu i czyni długodystansowe pokonywanie kilometrów bardziej energooszczędnym. Dodatkowo, buty te są bardzo dobrze amortyzowane.

Amortyzacja: ++
Stabilizacja: +

W trzeciej grupie znajdziecie buty o charakterystyce neutralnej, bardzo lekkie i szybkie. Szczególnie polecana na krótkie odcinki czy biciu życiówek. Podstawą ich amortyzacji jest lekka pianka, która ma za zadanie maksymalnie zredukować wagę buta, przy jednoczesnym zapewnieniu dobrej amortyzacji.

Novablast 2

Bardzo ciekawa propozycja dla osób szukających prędkości. Podeszwa tego modelu została zaprojektowana niczym trampolina, tak aby dawać maksymalny zwrot energii przy odbiciu. Buty te znajdą swoje zastosowanie nie tylko podczas treningów ale i jako “startówki” w maratonach i półmaratonach. Dynablast 2

Lekkie i komfortowe buty, które sprawdzą się w codziennych treningach. W czasie biegu dają uczucie dynamicznego odbicia, co przekłada się na dynamikę biegu przy jednoczesnym zachowaniu lekkości i wygody.

Gel-Nosa Tri 13

Tri w nazwie tego modelu to skrót od triathlonu, gdyż wykorzystują technologię, właśnie tam podpatrzone. Przede wszystkim posiadają system szybkiego wkładania na stopę, są ekstremalnie lekkie i przewiewne. Z całą pewnością będą to idealne startówki, najlżejsze buty z całego zestawienia. No tak… i te piękne kolory!

Buty do biegania po asfalcie i twardej nawierzchni dla mężczyzn

Asics Gel Kayano 28

Kayano 28 to biegówki z najwyższej półki, które idealnie nadają się na długie dystanse, ponieważ to najlepiej amortyzowany i stabilizujący model marki Asics. Buty dedykowane są na biegi po powierzchniach asfaltowych, a to za sprawą specjalnej budowy, która chroni stawy i mięśnie. Jeżeli osiągasz spory tygodniowy kilometraż, to postaw na asfaltówki Asics Gel Kayano 28. Sprawdzą się również w biegach maratońskich i innych długodystansowych.

 

 

Amortyzacja: +++
Stabilizacja: +++ Asics GT-2000 9

Jeżeli masz tendencję do nadmierne pronacji, to Model GT-200 będzie idealnym wyborem dla Ciebie. Buty są na tyle uniwersalne, że można w nich biegać maratony lub zabierać na sporadyczne treningi. Biegówki Asics GT-2000 9 są lekkie, dobrze się dopasowują, wspierają i amortyzują stopę.


Amortyzacja: ++
Stabilizacja: +++

Asics GT-1000 10

Ostatnią propozycją butów do biegania dla pronatorów, którą chcielibyśmy polecić to zdecydowanie Asics GT-1000. Jeżeli jesteś początkującym biegaczem i szukasz obuwia stabilizującego do sporadycznych biegów, to ten model będzie dla Ciebie idealny. Asics GT-1000 10 zapewni ci odpowiednią amortyzację i bezpieczeństwo w trakcie treningu.

Amortyzacja: +
Stabilizacja: ++

W drugiej grupie znajdują się buty neutralne, które sprawdzą się idealnie dla biegaczy o standardowej pronacji lub supinacji.

Asics Gel-Nimbus 23

Biegówki z kategorii Nimbusy od Asics to jedna z najwygodniejszej serii, która jest odpowiednikiem modelu Kayano. Obuwie do biegania Asics Gel-Nimbus 23 przeznaczone jest dla osób, które szukają butów neutralnych. Idealnie sprawdzą się na nawierzchniach twardych i asfaltowych. Buty są niesamowicie wygodne i przewiewne.

Amortyzacja: +++
Stabilizacja: +++
Asics Gel-Cumulus 23

Ten model to kolejna propozycja przeznaczona dla osób z neutralnym typem stopy. Asics Gel-Cumulus 23 dedykowany jest do biegów po twardej nawierzchni lub asfalcie. można określić złotym środkiem w wyborze właściwego obuwia. Ponieważ te biegówki zapewniają duży stopień amortyzacji i najwyższy komfort, doskonale sprawdzą się na codzienne treningi. W tych butach sportowych biegać mogą zarówno osoby, które dopiero zaczynają przygodę z bieganiem jak i zaawansowani użytkownicy.

Amortyzacja: ++
Stabilizacja: +++

Asics Gel-Pulse 13

Idealny wybór dla biegaczy początkujących i średnio-zaawansowanych, którzy lubią biegać w mieście. Buty wykonano z trwałych i solidnych materiałów, dlatego posłużą wiele sezonów. Bez względu na intensywność treningów, obuwie sportowe Asics doskonale amortyzuje i zapewnia pełne bezpieczeństwo. 

Amortyzacja: +
Stabilizacja: ++

Asics Glideride

Ten model świetnie sprawdzi się na przebieżkach. Dzięki idealnie dopasowującej się cholewce Premium Knit Upper, wykonanej z elastycznej, bardzo wytrzymałej i bezszwowej tkaniny, buty Asics Glideride minimalizują ryzyko powstawania odcisków. Bardzo istotnym elementem w tych biegówkach treningowych jest podeszwa wykonana w technologii GUIDESOLE™. To właśnie ona sprawia, że każdy bieg jest energooszczędny.

Amortyzacja: ++
Stabilizacja: +

Ostatnią grupą na naszej liście są buty o charakterystyce neutralnej, bardzo lekkie i szybkie. Szczególnie polecamy je na krótkie odcinki lub pobijanie własnych rekordów. Podstawą ich amortyzacji jest lekka pianka, która ma za zadanie maksymalnie zredukować wagę buta, przy jednoczesnym zapewnieniu dobrej amortyzacji.

Novablast 2

Chcesz biec jeszcze szybciej? Biegnij w Novablast 2! Dlaczego akurat w nich? Bo podeszwa tego modelu została zaprojektowana niczym trampolina, tak aby dawać maksymalny zwrot energii przy odbiciu. Możesz wykorzystać te buty nie tylko podczas treningów biegowych, ale również startować w nich w maratonach i półmaratonach.

Dynablast 2

Lekkie i wygodne buty, które przydadzą Ci się podczas codziennych biegów. Dzięki specjalnej konstrukcji obuwie nadaje uczucie dynamicznego odbicia, co sprawia, że każdy bieg jest dynamiczny, nie tracąc na lekkości i wygodzie.

 

Gel-Nosa Tri 13

Ten model to obuwie startowe dla mężczyzn przeznaczone na dłuższe dystanse. Są bardzo wygodne i lekkie, dlatego każdy bieg w tych butach będzie niezwykle komfortowy. Oprócz tego model Gel-Nosa Tri 13 wyróżnia się wyjątkowo ciekawym designem. Sami zobaczcie!

Autor: Kamil Kardach

Na czym polega badanie ułożenia stopy sprzętem ASICS Run Analyzer?
asics running analyzer pomiar

Wydawałoby się, że nikt i nic nie zna naszego ciała i predyspozycji lepiej od nas samych. Przecież doskonale wiemy, jakie mamy potrzeby, możliwości i ograniczenia. Jednak czy słyszałeś, że 4 na 5 biegaczy ma źle dobrane buty? Zaskoczony? Okazuje się, czytaj....

Buty ASICS – technologie i systemy

Dlaczego właśnie ASICS? Marka obuwnicza ASICS produkuje najbardziej zaawansowane buty biegowe i lekkoatletyczne dostępne obecnie na rynku. Lista technologicznych nowinek wykorzystywanych w obuwiu japońskiego producenta jest bardzo długa, ten jednak nie spoczywa na laurach, uzupełniając ją co jakiś czas o czytaj....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *