Przejdź do treści

Na czym polega badanie ułożenia stopy sprzętem ASICS Run Analyzer?

asics running analyzer pomiar

Wydawałoby się, że nikt i nic nie zna naszego ciała i predyspozycji lepiej od nas samych. Przecież doskonale wiemy, jakie mamy potrzeby, możliwości i ograniczenia. Jednak czy słyszałeś, że 4 na 5 biegaczy ma źle dobrane buty?

Zaskoczony? Okazuje się, że wybór odpowiednich butów do biegania, to wcale nie taka prosta sprawa, w szczególności, że chodzi o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego ASICS wyszedł naprzeciw potrzebom nie tylko wytrwanych biegaczy, ale również osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem i chcą uniknąć falstartu.

Czym jest ASICS Running Analyzer?

ASCIS Running Analyzer to specjalistyczny sprzęt skanujący, który wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby przeanalizować indywidualny rodzaj kroku, tzw. pronację. Jest to sposób ułożenia stopy podczas jej kontaktu z podłożem. Określenie konkretnego typu stopy pozwala dobrać odpowiednie buty biegowe. Do badania wykorzystuje się bieżnię oraz tablet z wgraną profesjonalną aplikacją ASICS. Za pomocą technologii można dobrać idealne buty do biegania i zredukować granicę błędu do minimum. Dzięki temu nie musisz się martwić, że zainwestowałeś pieniądze w model, który po czasie okazuje się źle dobrany lub wręcz niebezpieczny dla Twojego zdrowia. Nie wiesz, jaki wybrać rozmiar obuwia na co dzień? Przeczytaj nasz artykuł, jak dobrać idealny rozmiar butów.

asics running analyzer pomiar

Jak wygląda badanie ułożenia stopy?

Zanim rozpocznie się proces profesjonalnego doboru obuwia, sprzedawca przeprowadzi z Tobą wywiad. Będzie chciał się dowiedzieć, jakie masz doświadczenie w bieganiu, czy masz jakieś ewentualne dolegliwości, w jakich butach do tej pory biegałeś oraz zebrać wszelkie inne informacje, które pomogą w dobraniu idealnych butów biegowych. Na podstawie rozmowy, sprzedawca zaproponuje Ci model butów, w którym będziesz biegł po bieżni.

Po wstępnej rozmowie, zaprosi Cię na bieżnię i uruchomi ją, ustawiając prędkość, która będzie Ci najbardziej odpowiadać. Następnie stojąc za bieżnią, rozpocznie badanie specjalnym programem zainstalowanym w tablecie. System automatycznie wykryje oś idącą od kolana do pięty, w stosunku do której stopa odchyla się na boki. Miara wyrażona w kątach to zakres pronacji, który pozwala określić typ stopy.

asics running analyzer profesjonalny program

Gdzie można dokonać badania ułożenia stóp?

Aby móc skorzystać z profesjonalnego sprzętu ASCIS Running Analyzer i dobrać idealne buty do biegania, zapraszamy do naszego salonu w centrum handlowym Millenium Hall w Rzeszowie. Nasi doświadczeni i przeszkoleni sprzedawcy przeprowadzą z Tobą wywiad i badanie, a następnie dobiorą buty, które będą najlepiej dopasowane do Twoich stóp. Szeroki wybór butów ASCIS w naszym sklepie sprawia, że można dobrać właściwe obuwie biegowe do każdego rodzaju stopy. Pamiętaj, że pomiar stóp jest u nas całkowicie darmowe.

asics running analyzer bieżnia

asics running analyzer pomiar biegu

Zwrot w Butyjana – jak krok po kroku go zrobić?

Zakup przez internet to wielka wygoda – nie musisz odwiedzać często zatłoczonych galerii, a wyboru dokonujesz na wygodnej kanapie w zaciszu domu. Niestety taka forma zakupów ma też swoje wady – nie zawsze trafisz z odpowiednim rozmiarem. Nie musisz się czytaj....

Zobaczcie co nowego w galerii buty sportowe adidas, Nike i Kappa!

Rok 2013 zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o obuwie sportowe. Już teraz dodaliśmy kilka nowych modeli z takich kolekcji jak kultowe Nike Air Max 90 i 1, Nike Air Force 1 "Zebra Pack", kilka fajnych modeli butów sneakers i czytaj....