Przejdź do treści

Ultramaraton Podkarpacki 2021

ultramaraton podkarpacki bieg rzeszów

Ultramaraton Podkarpacki to impreza, która pojawiła się na biegowej mapie Polski w 2014 roku. Był to czas, kiedy biegi ultra zaczynały już trochę „wychodzić z szafy”, a bieganie długich dystansów zyskało z roku na rok coraz większe grono miłośników.


Wcześniej w temacie ultra na Podkarpaciu nie działo się zbyt wiele. Ze znanych imprez był oczywiście legendarny Bieg Rzeźnika, a rok wcześniej dopiero pojawił się Ultramaraton BieszczadzkiDlatego dla mnie, jako osoby, która zaczęła swoją przygodę z ultra właśnie w 2013 roku, pojawienie się takiej nowości, i to w stolicy Podkarpacia, wywołało sporą radość. Bez większego namysłu zapisałem się na dystans 70 km i od tamtej pory po dzień dzisiejszy jestem na każdej edycji Podkarpackiego, czy jako zawodnik czy jako kibic.

jak przygotować się do ultramaratonu podkarpackiego

Na czym polega Ultramaraton Podkarpacki?


Ultramaraton Podkarpacki dał się szybko poznać jako znakomicie zorganizowany bieg, w którego stworzenie wiele serca włożyła ekipa tworząca ten projekt – Stowarzyszenie Ultra Run. Ale to, co mnie urzekło najbardziej, to piękne tereny, których nie byłem świadomy mimo spędzenia już dobrych paru lat w Rzeszowie. Trasy biegów zostały pomyślane tak, aby maksymalnie pokazać, że nawet tutaj w okolicach dużego miasta jest możliwe bieganie w terenie, sprawdzenie się na licznych podbiegach i zakosztowanie ciszy i spokoju w oderwaniu od zgiełku miasta.

Naprawdę można być pozytywnie zaskoczonym! Czasami wystarczy rozejrzeć się dookoła, wejść głębiej w świat naszej małej lokalnej ojczyzny, by odkryć ją na nowo. Takie imprezy jak Ultramaraton Podkarpacki nie są tylko tłem rywalizacji sportowej, ale także rozwijają świadomość naszego regionu, odkrywają piękno, pokazują nam bogactwo i potencjał, którego wcześniej nie dostrzegliśmy.

Ultramaraton Podkarpacki to nie tylko biegi ultra. Dla początkujących jest dystans 30 km lub można zacząć swoją przygodę z dłuższymi biegami od przyjemnych 50 km, które stanowią wspaniały start do długiego biegania w terenie.

Myślę, że to jedna z ciekawszych imprez, która wprowadza nas w świat biegów terenowych, uczy pasji do biegania oraz miłości i szacunku do terenów, które przemierzamy.

ultramaraton podkarpacki na czym polega

Jak dobrać buty do biegania w terenie?

Przygotowanie się do samego startu to również fajny bodziec, aby z asfaltu uderzyć w trail! W celu bezpiecznego startu z bieganiem po leśnych ścieżkach należy pomyśleć o wyposażeniu. Podstawą są, rzecz jasna, odpowiednie buty do biegania, które będą różnić się od tych typowo przeznaczonych na twarde nawierzchnie. 

Na szczęście obuwie biegowe w Rzeszowie, znaleźć można bez problemu! Jak dobrać buty do biegania w terenie? Najlepiej skorzystać z pomocy specjalistycznego sklepu, w którym możemy zmierzyć różne rodzaje tego typu obuwia. Rozeznanie można rozpocząć od przeczytania naszego artykułu, gdzie kupić buty do biegania w Rzeszowie?

Wracając do tematu samej imprezy. Przez kolejne edycje Ultramaraton Podkarpacki gromadzi co roku kolejnych chętnych do przełamywania własnych barier. Pięknie ducha rywalizacji oddają pamiątkowe filmy z każdej edycji, które znajdziecie na kanale Youtube pod nazwą Ultra Run. Organizacja takiego wydarzenia to duże wyzwanie logistyczne, a serce imprezy to duża grupa wolontariuszy. Bez tych ludzi oddanym pasji, chętnych do działania, kochających pomagać, realizacja takiej sportowej imprezy nie byłaby możliwa. Jest to również fajna okazja, by zobaczyć jak to wszystko wygląda od środka, poznać nowych ludzi i stworzyć nowe przyjaźnie, mieć ogrom satysfakcji, że uczestniczymy w czymś wyjątkowym.

buty do biegania w terenie jak dobrac

Gdzie kupić buty do biegania w Rzeszowie?

W takim razie, gdzie w Rzeszowie kupić buty do biegania? Największy wybór tego typu obuwia znajdziecie w sklepie Butyjana, który mieści się w galerii Millenium Hall na poziomie II. Możecie tam skorzystać z fachowego doradztwa, czy spotkać się z profesjonalnym konsultantem, który o biegach trailowych wie prawie wszystko. Ciekawostką jest natomiast możliwość skorzystania na miejscu z systemu Run Analyzer, który pozwoli dobrać buty do waszych cech motorycznych. Szczegóły analizy przeczytacie w naszym artykule, na czym polega badanie ułożenia stopy sprzętem ASICS Running Analyzer? Na początek wcale nie trzeba wybierać zaawansowanych modeli butów, a wybrać coś dla osoby początkującej, która tak naprawdę dopiero poznaje swoje potrzeby, aby w przyszłości wiedzieć, czego oczekuje i czego szuka w butach trailowych. 

Butyjana – Partner Ultramaratonu Podkarpackiego

Miło jest również ogłosić początek partnerstwa Butyjana z tą piękną rzeszowską imprezą biegową. Jeżeli sytuacja pozwoli, możecie spodziewać się podczas samej imprezy stoiska, w którym zaprezentujemy nasze produkty, idealnie skrojone do potrzeb każdego rodzaju biegaczy. Zapraszamy.

gdzie kupić buty do biegania w rzeszowie

Autor: Kamil Kardach

Zwrot w Butyjana – jak krok po kroku go zrobić?

Zakup przez internet to wielka wygoda – nie musisz odwiedzać często zatłoczonych galerii, a wyboru dokonujesz na wygodnej kanapie w zaciszu domu. Niestety taka forma zakupów ma też swoje wady – nie zawsze trafisz z odpowiednim rozmiarem. Nie musisz się czytaj....

Zobaczcie co nowego w galerii buty sportowe adidas, Nike i Kappa!

Rok 2013 zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o obuwie sportowe. Już teraz dodaliśmy kilka nowych modeli z takich kolekcji jak kultowe Nike Air Max 90 i 1, Nike Air Force 1 "Zebra Pack", kilka fajnych modeli butów sneakers i czytaj....