Przejdź do treści

Jak czyścić białe buty? Poznaj sprawdzone metody.

Nic tak świetnie nie prezentuje się wiosną i latem, jak białe obuwie! Możemy już schować to ciemne przeznaczone na zimową pluchę i cieszyć się lekkim butami w kolorach lata!

Jasne odcienie szybko przywodzą na myśl wakacje i ciepełko. Jednak bądźmy realistami… To co białe szybko się brudzi! Ale czy to oznacza, że buty nadają się do wyrzucenia? Absolutnie nie! Poznaj kilka sprawdzonych metod, które pomogą Ci pozbyć się niechcianego zanieczyszczenia z Twoich niegdyś białośnieżnych butów!

Czy można prać białe buty w pralce?

Instynktownie chciałoby się wrzucić białe buty do pralki, podobnie jak resztę jasnych rzeczy i mieć czyszczenie z głowy. Ale nie tak szybko! Temat prania obuwia w pralce opisaliśmy szczegółowo w naszym artykule, czy można prać buty w pralce? Jeżeli Twoje białe obuwie jest wykonane ze skóry lub zamszu, zdecydowanie odradzamy prania ich mechanicznie. Jeżeli masz jasne, materiałowe trampki, to pierzesz je na własną odpowiedzialność. Warto ten sposób traktować również jako ostateczność, kiedy nie zadowoli Cię efekt końcowy po zastosowaniu innych metod. Białe buty możesz również prać w pralce, jeżeli kupiłeś je z myślą, że nie posłużą Ci dłużej niż jeden sezon.

Czy można prać białe buty w pralce

Jak wyczyścić białą podeszwę?

Istnieje co najmniej kilka sposobów na wyczyszczenie białej podeszwy. Możesz do tego użyć na przykład tzw. magicznej gąbki. Wystarczy, że zaczniesz pocierać nią krawędzie podeszwy i po chwili będziesz mógł zauważyć różnicę. Innym dość interesującym sposobem jest nałożenie na podeszwę renowatora do fug. Jednak bądź ostrożny, aby nie wyjechać poza podeszwę. Dla pewności możesz ochronić cholewkę oddzielając ją od podeszwy nakleić taśmę w miejscu styku cholewki z podeszwą. Po chwili spłucz wodą.

Jak wyczyścić wkładki butów?

Czyszcząc białe buty nie zapominajmy o wkładkach. One również wymagają odświeżenia. Można je prać w pralce, jednak polecamy, aby je wcześniej wstępnie oczyścić. Zmocz je wodą, następnie nałóż na nie niewielką ilość płynu do naczyń i rozprowadź szczoteczką do zębów. Na koniec opłucz. Pamiętaj o sznurówkach. Je również możesz wrzucić do pralki.

jak czyścić białą podeszwę

Jak wyczyścić białą cholewkę butów?

Sprawdzonym domowym sposobem na wyczyszczenie białej cholewki jest zrobienie roztworu z sody oczyszczonej, wody utlenionej i białej pasty. Następnie nałóż maź szczoteczką do zębów i rozprowadź na podeszwie. Potem delikatnie opłucz. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć profesjonalnych kosmetyków obuwniczych do wyczyszczenia białej cholewki. Tutaj świetnie sprawdzi się Kaps White Sport. Jest to biała pasta, którą można stosować na skórę naturalną, syntetyczną, tekstylia i syntetyki.

biała cholewka jak czyścić

Jak wyczyścić białą cholewkę butów

Jak wysuszyć buty po czyszczeniu?

Zdecydowanie nie polecamy stawiania mokrych butów w pobliżu źródła gorącego powietrza takiego jak kaloryfer, czy suszeniem suszarką. Pozwól butom wyschnąć w sposób naturalny. Postaraj się również nie wystawiać ich na słońce, ponieważ może to przyczynić się do powstania żółtych odbarwień, w zależności od specyfików, które użyłeś do czyszczenia. Najlepiej wyłożyć środek butów zwykłym ręcznikiem do rąk. W ten sposób woda wsiąknie w ręcznik, co przyspieszy proces schnięcia. Dodatkowo sprawi to, że cholewka nie skurczy się i nie odkształci, a to może oszczędzić Ci ponownego rozchodzenia i rozciągania obuwia. Z artykułu, jak czyścić buty z siateczki, dowiesz się o metodach pielęgnacji i suszenia obuwia z siateczkowego materiału.

jak wysuszyć buty po czyszczeniu

Zwrot w Butyjana – jak krok po kroku go zrobić?

Zakup przez internet to wielka wygoda – nie musisz odwiedzać często zatłoczonych galerii, a wyboru dokonujesz na wygodnej kanapie w zaciszu domu. Niestety taka forma zakupów ma też swoje wady – nie zawsze trafisz z odpowiednim rozmiarem. Nie musisz się czytaj....

Zobaczcie co nowego w galerii buty sportowe adidas, Nike i Kappa!

Rok 2013 zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o obuwie sportowe. Już teraz dodaliśmy kilka nowych modeli z takich kolekcji jak kultowe Nike Air Max 90 i 1, Nike Air Force 1 "Zebra Pack", kilka fajnych modeli butów sneakers i czytaj....