Przejdź do treści

5 najbardziej kultowych sneakersów w horrorach

sneakersy w horrorach

Oglądając horrory pewnie rzadko zwracacie uwagę, w co bohaterowie są ubrani, a w szczególności, jakie noszą buty. Najważniejsze są dwie kwestie: żeby słuchali naszych rad i nie wchodzili do tej piwnicy!, nie otwierali tych drzwi!, albo żeby szybko uciekali! W dzisiejszym artykule chcemy na nowo przeanalizować kilka kultowych horrorów i skupić się na pojawiających się w nich sneakersach. A nie ma na to chyba lepszego momentu niż zbliżające się Halloween! Przeczytajcie do końca, bo kosztowało nas to nie lada odwagi! Zapraszamy na strrrrrrrrraszny artykuł!

1. Piątek trzynastego (1980)

kultowe horrory ze sneakersami w tle converse

Piątek trzynastego to amerykański slasher popularny w latach 80. Film spotkał się z tak pozytywnym odbiorem na całym świecie, że doczekał się powstania serii filmowej, składającej się aż z 12 filmów. Fabuła opowiada historię młodych ludzi, którzy przyjechali na obóz nad jezioro Crystal. Jednak w piątek trzynastego dochodzi do serii strasznych morderstw. Jednymi z bohaterów filmu są Barry i Claudette, opiekunowie obozu. Barry nosi kultowe trampki Converse All Star Chuck Taylor, jednak czy udało mu się w nich przeżyć? Przy okazji dowiedz się, jak sprawdzić, czy buty Converse są oryginalne?

2. Krzyk (1996)

buty w horrorach adidas superstar

Jaki jest Twój ulubiony horror? Krzyk? Możliwe, że gdybyś w ten sposób odpowiedział na to pytanie, to uszedłbyś z życiem. Jednak morderca w horrorze Krzyk miał inne plany. W miasteczku Woodsboro dochodzi do serii tajemniczych zabójstw, które poprzedzają gnębiące telefony mordercy do przyszłej ofiary. Taki telefon otrzymuje również Sidney Prescott. Tak jak i film, równie kultowe są sneakersy Adidas Superstar, w których Sidney walczy o życie. Z ciekawości dowiedz się, czy adidas Superstar są wygodne.

3. Koszmar z ulicy Wiązów (1984)

buty w horrorach nike bruin

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć (chyba) każdemu znanego horroru Koszmar z ulicy Wiązów. Film opowiada o nastolatkach, którzy dręczeni są w snach przez nieznaną postać. Jednym z bohaterów amerykańskiego slashera jest Glen Lantz. Na powyższym zdjęciu widzimy go odpoczywającego na łóżku, słuchającego muzyki, rozmyślającego pewnie o Nancy. Wygląda na to, że jest mu bardzo wygodnie i zaraz zaśnie. A to pewnie dlatego, że ma na sobie buty Nike Bruin! Buty tak wygodne, że nie chce się ich zdejmować, nawet do spania! A to  pewnie dlatego, że są wykonane między innymi ze skóry.

4. Carrie (1976)

buty w horrorach adidas Nizza Low

Carrie to ekranizacja pierwszej powieści amerykańskiego pisarza Stephena Kinga. Opowiada historię nieśmiałej nastolatki, która jest wychowywana przez bezwzględną matkę – fanatyczkę religijną. Na domiar złego, Carrie nie jest akceptowana w szkole przez rówieśników i często pada ofiarą wielu drwin. Pewnego dnia odkrywa w sobie zdolności telekinetyczne i postanawia zemścić się na swoich prześladowcach. W jednym z ujęć filmu widzimy panią Collins, która daje wycisk dziewczynom na lekcji WF-u. Trenuje je w niczym innym jak w adidas Nizza Low.

5. Powrót laleczki Chucky (1990)

buty w horrorach conversle chuck taylor

Powrót laleczki Chucky to kontynuacja pierwszej części Laleczka Chucky z 1988 roku. W drugiej części duch seryjnego mordercy, Charlesa Lee Raya, ponownie wciela się w lalkę i próbuje dorwać biednego Andy’ego Barclaya. Chłopiec ucieka przed morderczą zabawką w jednych z najwygodniejszych i najpopularniejszych trampkach świata – Converse All Star Chuck Taylor. Może gdyby laleczka Chucky też je założyła, to nie byłaby tak śmiertelnie zła?

Nie ulega wątpliwości, że powyższe tytuły zapisały się krwawymi zgłoskami w historii kinematografii. Jedne horrory kończą się happy endem, a w innych morderca nikogo nie oszczędza. Może dlatego, że ofiary nie miały na sobie wygodnych butów do ucieczki? Wy za to uczcie się na błędach bohaterów horrorów i bądźcie zawsze przygotowani! Zakładajcie wygodne buty i pamiętajcie: nie wchodźcie do tej piwnicy! I nie otwierajcie tych drzwi!

Najbardziej kultowe sneakersy w filmach
sneakersy w kultowych filmach

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad rolą butów w filmach? Czy mogą odegrać w nich główną rolę? A może to niepozorny dodatek, dzięki któremu bohater pokonuje wszelkie przeszkody i film kończy się happy endem? Jeżeli nie jesteś do końca przekonany, że czytaj....

adidas Superstar – jaki rozmiar wybrać?

Podczas wyboru rozmiaru należy pamiętać, aby wkładka była dłuższa od długości stopy o ok. 0,5-0,7 cm. Dodaj zalecaną długość do długości swojej stopy i otrzymasz wymiar wkładki, jaki będzie dla Ciebie odpowiedni. Następnie porównaj otrzymaną długość wkładki z tabelą rozmiarów czytaj....