Przejdź do treści

Jak sprawdzić, czy buty Converse są oryginalne?

Jak sprawdzic czy buty Converse są oryginalne?

Jeśli trampki, to muszą to być conversy! Jednak ogromna skala popularności tych butów pociąga za sobą równie sporą ilość podróbek. Może i są one dostępne po niższej cenie, ale jakość ich wykonania i trwałość pozostawiają wiele do życzenia.

W taki sposób cierpi i użytkownik, i oczywiście firma Converse. Tymczasem fałszerze butów rozwijają swoje umiejętności i starają się produkować jak najbliższe oryginałom podróbki. Jednak nie tędy droga, jest kilka szczegółów, które pomogą Ci rozpoznać prawdziwe conversy.jak rozpoznać oryginalne buty converse

Oryginalne pudełko Converse

Oryginalne conversy przychodzą w oryginalnym, markowym pudełku. Jeśli Twoje buty dotarły w opakowaniu bez logo albo z symbolem innej firmy, to zły znak.
Oryginalne pudełko ConversePrawdziwe buty Converse zapakowane są również w papier ochronny, a nawet i możecie znaleźć go wewnątrz obuwia.
Oryginalne pudełko Converse papier ochronny
Pamiętaj o sprawdzeniu, czy wszystkie informacje z etykiety na opakowaniu zgadzają się z metką wewnątrz języka.
oryginalne buty marki Converse metkaOryginalne pudełko Converse etykieta

Oryginalne logo Converse

To, co wyróżnia wysokie conversy to logo usytuowane z boku buta. Prawdziwa łatka na oryginalnych trampkach powinna zawierać granatową gwiazdę i podpis Chucka Taylora. Twoją uwagę powinny przykuć wszelkie rozmycia, roztarcia i dodatkowe elementy. Buty Converse są dostępne w szerokiej gamie modeli i kolorów, dlatego logo nie zawsze posiada tę samą barwę i czasem zrobione jest z gumy, jednak analiza staranności jego wykonania powinna dać Ci jasny obraz tego, czy masz do czynienia z oryginałem czy podróbką.
Zobacz: Jak rozpoznać oryginalne buty Dr. Martens?Oryginalne logo Converse
To nie koniec. Znak towarowy R pod logo All Star był umieszczany w modelach do roku 2008, później z niego zrezygnowano. Jeśli zatem kupujesz buty z nowej linii, nie powinny go posiadać.
Oryginalne logo Converse

Język w butach Converse

Język w conversach został zrobiony z cienkiego płótna, a znakiem rozpoznawczym marki jest umieszczenie logo All Stars na jego czubku. Jeśli napis jest rozmyty, zlokalizowany niżej albo szwy wokół języka są nierówne, zachowaj czujność.
Język w butach Converse

Podeszwa w oryginalnych butach Converse

Trampki Converse zostały wyposażone w czarną linię na podeszwie, a dokładniej na jej górnej granicy. Jest to jedna z cech rozpoznawczych marki, zatem nie ma tutaj miejsca na najmniejsze niedociągnięcia. Nierówna, rozmazana linia oznacza alarm.
Podeszwa w oryginalnych butach Converse

Wkładka w oryginalnych conversach

Wewnątrz wkładki powinieneś znaleźć wyraźnie wydrukowaną nazwę firmy.
conversy wkładka
Cena
Twoją czujność powinna wzbudzać zbyt niska cena. Podróbki są zwykle dużo tańsze od oryginałów. Jednak ich zakup byłby tylko pozorną oszczędnością, bowiem zniszczą się one o wiele szybciej niż prawdziwe conversy.
jak rozpoznac podróbki Converse cena
Sprzedawca
Sklep, w którym honorowana jest tylko gotówka? Brak kłódki w adresie URL? Nieszyfrowane strony i niepewny sprzedawca to sygnały zwiastujące sprzedaż podróbek. Jeśli do tego dojdą niepochlebne komentarze, powinieneś być czujny! Podobnie jeśli zobaczysz conversy na targu albo zagranicznym sklepie. Pamiętaj, że zawsze możesz porozmawiać o ich cenie i sposobie wykonania ze sprzedawcą.
Zobacz: Jak możesz sprawdzić, czy Twoje Vansy są oryginalne?
oryginalne conversy jak rozpoznać
Dobrym sposobem na zdemaskowanie podróbek jest także porównanie ich do oryginalnej pary. Jeśli taką posiadasz, bez problemu poznasz nieoryginalne buty, ponieważ znasz wszystkie cechy szczególne marki i doskonale wiesz, że w jej cenie są jakość i komfort użytkowania, których nie da Ci fałszerz obuwia.

Trampki Converse Run Star Hike 166800C

Trampki Converse Run Star Hike 166800C

Trampki Converse Chuck Taylor All Star M7652C

Trampki Converse Chuck Taylor All Star M7652C

Trampki Converse All Star Ox M5039C

Trampki Converse All Star Ox M5039C

Oryginalnych produktów marki Converse szukaj na butyjana.pl

Jak czyścić trampki Converse? Sprawdź te metody!
jak czyscic buty converse

Trampki Converse są na tyle uniwersalne, że można w nich chodzić cały rok! Tak, niektórzy nawet w zimie z nich nie rezygnują. Jednak każdy wie, że długie użytkowanie butów łączy się z równie częstą potrzebą ich czyszczenia. W przypadku białych czytaj....

Jakie trampki wybrać do sukienki?

Myśląc o butach do sukienki, które wyeksponują jej atuty i podkreślą nasz styl, wyobraźnia podpowiada zazwyczaj zgrabne czółenka, baletki lub buty na obcasie. Istnieje jednak modny i wygodny fason, który pozwoli nam zaprezentować się kobieco, a jednocześnie odczuwać pełen komfort. czytaj....