Przejdź do treści

Jak możesz sprawdzić, czy Twoje Vansy są oryginalne?

Oryginalne pudełko Vans

Buty takie jak vansy to inwestycja w jakość, design i komfort użytkowania, dlatego chcesz mieć pewność, że są oryginalne, a nie podrabiane. Tylko jak to zrobić, jeśli nabyłeś nową parę obuwia i masz podejrzenia, co do wiarygodności ich pochodzenia? Spokojna głowa, zdradzimy Ci kilka tipów, które pomogą Ci rozpoznać, czy kupiłeś oryginalny produkt.

jak mozesz sprawdzic czy twoje vansy sa oryginalne

Oryginalne pudełko Vans


Prześwietl kod kreskowy
Kod kreskowy zlokalizowany na pudełku z vansami, prawdę Ci powie. Oryginalne opakowanie zawsze ma etykietę z rozmiarem, krajem produkcji oraz jego kodem (np. CLK – Made in Cambodia), indeksem producenta, oryginalną kolorystyką modelu i kodem kreskowym. Możesz prześwietlić go z pomocą specjalnych aplikacji, jak ShopSavvy czy ScanLife, które służą do rozpoznawania oryginałów i podróbek.
Zobacz: Jak sprawdzić, czy buty Converse są oryginalne?vansy jak sprawdzić czy są oryginalne
Sprawdź pudełko – jak wygląda oryginalna etykieta?
Porządne buty, poznasz po porządnym opakowaniu. Na trop podróbek powinien naprowadzić Cię sposób ich zapakowania. Obejrzyj pudełko. Oryginale wyróżnia jakość wykonania – zawiera nawet mechanizm blokujący. Kolejna sprawa to papier ochronny – powinieneś go zobaczyć zaraz po podniesieniu wieczka opakowania vansów. Jeśli go tam nie ma, bądź czujny!
vansy jak sprawdzić czy są oryginalne
Są w nią wyposażone oryginalne modele, jednak nie chodzi tylko o to, byś sprawdził, czy buty mają etykietę, ale zobacz, jak ona wygląda. Czy czcionka i logo marki nie budzą Twoich podejrzeń? Nie są nienaturalnie duże lub małe?
vansy oryginalna etykieta

Gdzie produkowane są oryginalne buty Vans, jak wygląda oryginalna metka?

Sprawdź informacje na wewnętrznej stronie języka swoich vansów. Nie tylko powinny one odpowiadać etykiecie na opakowaniu, ale i wskazywać kraj, w którym wyprodukowano buty. Made in China, Made in Vietnam i Made in Cambodia to napisy, które powinieneś znaleźć na oryginalnych modelach. Na metce znajdziesz też rozmiar (zarówno w numeracji amerykańskiej, angielskiej i europejskiej, jak i długość wkładki w cm).
Gdzie produkują oryginalne Vansy

Znaki towarowe Vans

Oryginalne Vansy powinny mieć trzy znaki towarowe: na wkładce w bucie (solidnie wykonane, a nie wyblakłe logo), małą metkę na zewnątrz (w zależności od modelu) oraz symbol z tyłu na podeszwie.
Sprawdź szczegóły, jak czcionka i litera „V” z charakterystycznym przedłużeniem. Możesz porównać znaki towarowe z tymi w sieci lub na innej parze oryginalnego obuwia.
oryginalne vansy logo

Oryginalne buty Vans – jakość wykonania

Sprawdź jakość wykonania
Na wewnętrznej stronie pudełka powinieneś znaleźć małą naklejkę, czyli QC (Quality Check) z trzema, dwoma lub jedną literą. CLK, HF i R oznaczają kod kraju, w którym powstały Twoje Vansy. Następnie weź buta do ręki i spójrz na jego podeszwę. Wzór na tzw. „Waffle Code” powinny tworzyć figury przypominające romby i diamenty. W jednym z rombów powinieneś znaleźć ten sam symbol, co na naklejce z wewnętrznej strony opakowania.
Wyposażony w tę wiedzę zestaw teraz informacje z etykiety, z danymi z metki oraz QC. W oryginalnych butach będą identyczne.
vansy podeszwa
vansy podeszwa
Szwy i wykończenie
W oryginalnych Vansach nie ma miejsca na niedociągnięcia, dlatego każdy podwójny czy nierówny szew, powinien przyciągnąć Twoją uwagę.
Zobacz: Jak rozpoznać oryginalne buty Dr. Martens?
oryginalne vansy szwy
Zawsze sprawdzaj opinie o sprzedawcy
Jeszcze przed zakupem, sprawdź, czy opinie o sklepie są pozytywne. Jeśli natkniesz się w nich na informacje o handlu podrabianym towarem czy na podejrzenia innych nabywców, najlepiej zacznij poszukiwania rzetelnego sprzedawcy.
oryginalne vansy
Zwróć uwagę, czy wokół palców buty mają coś w rodzaju gumowego kołnierza. Taki zabieg przedłuża ich trwałość. Podeszwa powinna być lekko zadarta w górę oraz bez problemu powinieneś ją wygiąć w tym samym kierunku. Takie wyprofilowanie sprawia, że stopa prawidłowo układa się w bucie, a jego użytkowanie jest komfortowe.

Trampki Vans Twill Kyle Walker VN0A5JIE87C1

Trampki Vans Twill Kyle Walker VN0A5JIE87C1

Trampki Vans Skate Wolf Sk8 Hi Pro VN0A45JD11Z

Trampki Vans Skate Wolf Sk8 Hi Pro VN0A45JD11Z

Trampki Vans Classic Slip-On VN00EYEBWW

Trampki Vans Classic Slip-On VN00EYEBWW

Oryginalne buty Vans znajdziesz w sklepie butyjana.pl

Jakie trampki wybrać do sukienki?

Myśląc o butach do sukienki, które wyeksponują jej atuty i podkreślą nasz styl, wyobraźnia podpowiada zazwyczaj zgrabne czółenka, baletki lub buty na obcasie. Istnieje jednak modny i wygodny fason, który pozwoli nam zaprezentować się kobieco, a jednocześnie odczuwać pełen komfort. czytaj....

Jak czyścić trampki Converse? Sprawdź te metody!
jak czyscic buty converse

Trampki Converse są na tyle uniwersalne, że można w nich chodzić cały rok! Tak, niektórzy nawet w zimie z nich nie rezygnują. Jednak każdy wie, że długie użytkowanie butów łączy się z równie częstą potrzebą ich czyszczenia. W przypadku białych czytaj....