Jak rozpoznać oryginalne buty UGG?

jak rozpoznać oryginalne buty UGG

Wywodzące się z Australii śniegowce szturmem podbiły świat obuwniczy i modowy. Największą popularność zdobyły w roku 2000, kiedy to pojawiły się w amerykańskim programie The Oprah Winfrey Show. Oprah Winfrey zaprezentowała je na antenie swojego talk-show w tygodniu Święta Dziękczynienia jako produkty warte uwagi i idealny prezent. Wtedy też prezenterka podarowała 350 par butów marki UGG swojej publiczności.
Przez to, że śniegowce cieszą się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie w okresie zimowym, wielu nieuczciwych sprzedawców produkuje ich imitacje. Buty UGG wyróżniają materiały najwyższej jakości, ich trwałość oraz niezawodność w zimne dni, dlatego nie należą do najtańszych. Płacąc wysoką cenę za obuwie, musisz mieć pewność, że nie kupujesz podróbek. Zapraszamy Cię zatem do przeczytania naszego artykułu, z którego dowiesz się, jak rozpoznać oryginalne UGGi.
oryginalne buty UGG jak rozpoznać

Oryginalne buty UGG kupisz u pewnego sprzedawcy

Zanim zdecydujesz się na zakup butów, zweryfikuj sprzedawcę pod względem wiarygodności. W tym celu możesz skorzystać ze specjalne przeznaczonego do tego narzędzia, który znajdziesz na stronie producenta. Kupując śniegowce w sklepie Butyjana, masz pewność, że są oryginalne.

Jak wygląda oryginalne pudełko UGG?

Kiedy już otrzymasz zamówione obuwie, zwróć uwagę na pudełko, do którego zostały włożone. Oryginały będą zapakowane do kartonowego opakowania z wieczkiem, na którym znajduje się nazwa marki „UGG”.

oryginalne buty UGG pudełko

Jak wygląda etykieta na oryginalnym pudełku butów UGG?

Następnie upewnij się, że z boku pudełka naklejona jest etykieta ze szczegółami produktu. Na oryginalnej naklejce powinna znajdować się miniaturka modeli, które są w pudełku oraz kod kreskowy. Górna część oryginalnego kodu kreskowego jest zawsze kolorowa. Jeżeli jest w jednolitym, czarno-białym kolorze, to prawdopodobnie kupiłaś podrobione buty.

oryginalne buty UGG etykieta

Gdzie produkowane są oryginalne buty UGG?

Mimo że śniegowce marki UGG miały swoje początki w Australii, nie są tam produkowane. Stąd jeżeli widzisz napis „Made in Australia” lub „Made in New Zealand”, to prawdopodobnie nie są to autentyczne modele. Buty od lat produkowane są w Chinach, Wietnamie, Kambodży, Stanach Zjednoczonych, na Filipinach i Dominikanie. Dlatego nie załamuj się, jeżeli zobaczysz napis „Made in China” lub „Made in Vietnam”, bo to oznacza, że sprzedawca Cię nie oszukał i kupiłaś oryginały.
Zobacz: Jak czyścić zamsz i nubuk?

Papier ochronny i broszura w oryginalnych butach UGG

Po obejrzeniu pudełka z każdej strony, czas na analizę jego zawartości. Pierwsze, co powinno zwrócić Twoją uwagę, to papier ochronny, w który zapakowane są buty. Oryginalny wykonany jest z grubego materiału z napisem UGG. Podróbki owinięte są w cienki, niskiej jakości, plastikowy papier bez żadnego nadruku. W środku powinna również znajdować się ulotka ze wskazówkami, jak pielęgnować śniegowce. Broszura wykonana jest z grubego, wysokiej jakości papieru w kolorze kremowym z wyraźnie wydrukowanym tekstem. Czcionka na fałszywych egzemplarzach jest rozmyta, niewyraźna lub wygląda, jakby była skserowana.

oryginalne buty UGG papier

Naszywka na pięcie butów UGG

Kiedy już wypakujesz śniegowce z papieru ochronnego, pierwsze, co powinnaś zrobić, to spojrzeć na naszywkę na pięcie buta. W porównaniu do oryginałów, podrabiane egzemplarze mają zdecydowanie większą czcionkę, kiepskiej jakości kolory oraz niesymetryczne szwy.

oryginalne buty UGG naszywka

Włosie w oryginalnych butach UGG

Prawdziwe buty UGG wykonane są z garbowanej, owczej skóry wywróconej włosiem do środka. Dzięki temu, zapewniają one ciepło w mroźne dni. Włosie w oryginalnych egzemplarzach jest grube, puszyste i miękkie w dotyku. Podrabiane natomiast jest rzadkie, śliskie i plastikowe. Kolejną metodą weryfikacji futra jest potarcie go. Jeżeli z łatwością odchodzą od niego kłębki, to znaczy, że masz do czynienia z imitacją.
Jest jeszcze jeden sposób, aby mieć już całkowitą pewność, czy śniegowce są oryginalne. Sprawdź, czy włosie jest przyszyte do cholewki, czy może łatwo można je rozdzielić. Jeżeli możesz oddzielić od siebie te dwie warstwy, to znak, że buty nie są markowe.

oryginalne buty UGG włosie

Ukryte etykiety zabezpieczające w śniegowcach UGG

Każde oryginalne UGGi mają pewne ukryte etykiety zabezpieczające, których obecność gwarantuje oryginalność butów. Jedną z nich jest metka wszyta we włosie lewego buta. Do etykiety z rozmiarem powinna być doszyta druga z holograficznym słońcem – logiem marki. Obracając ją pod kątem 90 stopni, logo zmieni kolor z czarnego na biały. Jeśli metka nie jest wszyta we włosie, sprawdź na podeszwie lewego buta. Może się zdarzyć, że nie będzie posiadała holograficznego słońca, ale kod QR. Zeskanuj go swoim smartphonem i potwierdź autentyczność butów.

oryginalne buty UGG etykieta

Jak rozpoznać oryginalne buty UGG etykieta

Podeszwa w oryginalnych butach UGG

Podeszwa w oryginalnych modelach UGG jest gruba, elastyczna i łatwo się zgina. W podrabianych jest wręcz odwrotnie.

oryginalne buty UGG podeszwa

Rozmiarówka butów UGG

Panuje powszechne przekonanie, że buty UGG powinno się kupować o rozmiar mniejszy. Ci, którzy mają w swojej kolekcji choć jedną parę, wiedzą, że łatwo się rozchodzą. Jeżeli po czasie UGGi nadal idealnie pasują do Twojej stopy, to możliwe, że nie są prawdziwe.
Zwróć uwagę również na górną część cholewki. Powinna być wystarczająco duża i przestronna, aby móc ją zrolować w dół. Podróbki mają węższe cholewki i nie zwijają się tak łatwo, jak oryginały.

oryginalne buty UGG cholewka

Zapach podrabianych butów UGG

Fałszerze butów UGG zwabiają klientów niskimi cenami kosztem tanich klejów, sztucznych owczych skór i niskiej jakości materiałów. To wszystko sprawia, że imitacje śniegowców mają nieprzyjemny, chemiczny zapach. Jednak, kiedy często użytkujemy buty, czasami nie da się uniknąć nieprzyjemnego zapachu. Z naszego artykułu, dowiesz się, jak usunąć przykry zapach z butów?

Szwy i wykończenie w śniegowcach UGG

Kupując buty za kilkaset złotych, masz gwarancję, że będą one najlepszej jakości. Sprawdź szwy, powinny być równe, bez zaciągnięć i ubytków. Skóra i zamsz mają być gładkie, bez niepotrzebnych na nich znaków. Pięta buta delikatnie łączy się z całą resztą. W podróbkach jest ona krzywa. Ostatnia, lecz nie mniej ważna kwestia, to czubek. W oryginalnych modelach stopniowo opada na dół w stronę podeszwy, natomiast w fałszywkach linia palców jest widocznie zaznaczona.

oryginalne buty UGG wykończenie
Mało kto lubi marznąć, w szczególności w stopy. Marka UGG postanowiła wyjść naprzeciw zmarzluchom i oferuje miękkie śniegowce, w których żadna zima nie będzie straszna. Warto w nie zainwestować, jednak ogólnoświatowy sukces marki stał się pożywką dla fałszerzy obuwia. Dzięki powyższym wskazówkom, nie powinnaś mieć już żadnych wątpliwości, czy masz do czynienia z oryginalnymi śniegowcami UGG czy z ich imitacjami.