Buty do pracy stojącej – jakie wybrać?

buty w pracy stojącej

Tak skupiamy się na wynajdowaniu coraz to nowych skutków ubocznych pracy siedzącej, że zapominamy o osobach, które pracują stojąc i też cierpią.

Ponad 30% polskiego społeczeństwa wykonuje swoje obowiązki zawodowe na stojąco, co powoduje u nich różne dolegliwości zdrowotne – począwszy od bólów kręgosłupa, po odciski, obrzęk nóg, żylaki i skurcze mięśni. By nie poszerzać tego całkiem bogatego repertuaru schorzeń, trzeba skupić się na poszukiwaniu wygodnych butów do pracy stojącej.

Tacy pracownicy spędzają na nogach od 8 do 12 godzin dziennie, co oznacza, że kompletując swoją zawodową garderobę powinny zacząć właśnie od doboru wygodnego obuwia. I tutaj pojawia się pytanie jakiego.

Wygodne buty do pracy stojącej

Nie ulega wątpliwości, że najwygodniejsze buty do pracy stojącej to te wyposażane w miękkie i elastyczne podeszwy zapewniające amortyzację. Zatem na wstępie skreślamy wszystkie fasony na obcasach i na płaskim spodzie. W obydwu przypadkach każdy kolejny krok może stawić się coraz bardziej bolesny dla Twoich stóp.

Z pomocą przychodzą buty sportowe do pracy stojącej. Trampki Converse czy sneakersy New Balance wydają się być idealnym rozwiązaniem. Mają wyprofilowaną wkładkę, która sprawia, że stopa przyjmuje odpowiednią pozycję. Z kolei wykonanie z przepuszczalnych powietrze materiałów sprawia, że noga się nie poci. Jeśli zastanawiasz się, czy sportowe buty nadają się do pracy, podpowiadamy, że żyjemy w cudownych czasach, w których tego rodzaju modele wyróżniają się względami wizualnymi i estetycznymi i ponadto są w modzie, a stworzone z ich pomocą stylizacje mogą uchodzić za eleganckie. Jeżeli jesteś ciekawy, jak rozpoznać oryginalne buty New Balance, przeczytaj nasz artykuł.

Wygodne buty do pracy stojącej

Jakie buty do pracy stojącej?

Jakie powinno być obuwie do pracy stojącej? Wybierając się na zakupy zwracaj uwagę na materiał, z którego został wykonany dany model. Buty z siateczki sprawią, że nie będziesz mieć problemu z potem. Materiały tekstylne są lekkie i efektowne. Z kolei powinieneś wystrzegać się materiałów syntetycznych, które sprawią, że będziesz odnosić wrażenie, że Twoje stopy zostały zamknięte w puszce. Żeby oszczędzić sobie cierpienia, lepiej nie wybieraj butów z wysoką cholewką. Pomyśl o tym, że spędzisz w nich minimum osiem godzin dziennie.

W lecie dobre buty do pracy stojącej to te płaskie i odkryte jak klapki czy sandały. Sprawdzić mogą się również klapki Crocs. Może i co niektórzy zarzucają im mało estetyczny wygląd, ale nie ma nikogo, kto odmówiłby im komfortu użytkowania, a przecież to on jest najważniejszy, gdy wykonujesz stojącą pracę.

Jakie buty do pracy stojącej