Przejdź do treści

Jak czyścić buty UGG?

Jak wyczyścić buty UGG z zabrudzeń

Każda z nas wie, że zakup butów UGG to nie lada inwestycja. Aby się opłaciła, nosimy je niemal codziennie, poza tym świetnie pasują do każdej stylizacji i doskonale ogrzewają w chłodne dni.

Jest tylko jeden problem: pogoda w okresie jesienno-zimowym zazwyczaj charakteryzuje się opadami deszczu, pluchą i błotem. Ponieważ buty wykonane są z delikatnego materiału, widać na nich znamiona kiepskich warunków pogodowych, podobnie jak na każdym obuwiu wykonanym z zamszu. Dlatego często można zauważyć na UGGach ślady soli, plamy po deszczu, błocie itp. Niestety ze względu na zastosowane materiały tych butów nie wolno tak po prostu wrzucić do pralki i wyprać. Przygotowaliśmy zatem garść wskazówek, jak poradzić sobie z zabrudzeniami na śniegowcach domowymi sposobami, aby nadal móc cieszyć się ich wyjątkowymi właściwościami. Ostatnio pisaliśmy również, jak czyścić zamsz i nubuk.

Jak pozbyć się plam wody z butów UGG?

Wewnętrzna strona butów UGG wykonana jest z owczego włosia, dlatego najlepiej sprawdza się w śnieżne i deszczowe dni. Jednak woda jest zdecydowanym wrogiem śniegowców, ponieważ niszczy materiał, z którego są zrobione. Co zrobić, aby pozbyć się z nich plam wody?

 1. Mokre miejsca osusz suchą ściereczką.
 2. Buty wypchaj papierowymi ręcznikami i pozwól im wyschnąć z dala od źródła ogrzewania.
 3. Po wyschnięciu możesz je dodatkowo zaimpregnować specjalnym środkiem stosowanym do zamszu, który znajdziesz w zestawie EMU Australia Shoe Care Kit Set A40001-ASST na naszej stronie. jak pozbyć się plam wody z butów ugg

Jak wyczyścić buty UGG z soli?

Sól również nie jest najlepszym przyjacielem butów UGG. Zostawia na nich białe ślady i brzydkie plamy. Jeżeli obuwie jest mokre, postępuj według powyższych wskazówek. Kiedy wyschną, zastosuj się do poniższych kroków:

 1. Przygotuj roztwór z białego octu i wody w proporcjach 50/50. Używając czystej ściereczki nanieś roztwór na plamy.
 2. Przetrzyj mokrą ściereczką i osusz suchą.
 3. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia.

Jeżeli chcesz poznać więcej sposobów, przeczytaj artykuł, jak usunąć z butów plamy po soli?

Jak wyczyścić buty UGG z soli

Jak wyczyścić buty UGG z błota?

Jak widzisz śniegowce UGG nie mają łatwo i muszą radzić sobie z wieloma przeciwnościami pogodowymi. Jakby wody, śniegu i soli było mało, błoto również nie jest mile widziane. Na szczęście pozbycie się go z butów UGG nie jest takie trudne! Wystarczy, że:

 1. Pozostawisz mokre plamy do całkowitego wyschnięcia.
 2. Usuniesz błoto za pomocą szczoteczki, a następnie zaaplikujesz płyn do czyszczenia zamszu. Postępuj według instrukcji na opakowaniu.Jak wyczyścić buty UGG z błota

Jak wyczyścić futro w butach UGG?

Po dłuższym czasie użytkowania, wewnętrzny kożuszek w butach UGG może nosić ślady użytkowania, a nawet przesiąknąć niekoniecznie przyjemnymi zapachami. Aż się prosi, żeby wrzucić je do pralki i mieć problem z głowy, jednak śniegowce UGG są nieco bardziej wymagające w pielęgnacji. Ale spokojnie, istnieje na to równie prosty sposób:

 1. Wsyp sodę oczyszczoną do środka butów i zostaw je tak na całą noc.
 2. Na drugi dzień wyczesz resztki sody szczoteczką.jak wyczyścić futro w butach ugg

Jak wyczyścić buty UGG z innych zabrudzeń?

Każdemu może zdarzyć się rozlać kawę, czy upuścić długopis. Na buty. Jasne buty. Ale bez paniki, każdy kryzys da się zażegnać. Spróbuj tej metody:

 1. Zacznij od polerowania powstałej plamy szczoteczką do zamszu, pilnikiem, szczoteczką do zębów lub suchym ręcznikiem.
 2. Jeżeli plama nadal nie zniknęła, nanieś na nią płyn do czyszczenia zamszu i postępuj według instrukcji na opakowaniu.

UGG to obuwie delikatne, dlatego wiemy, że każda z powyższych sytuacji może przyprawiać o gęsią skórkę. Na szczęście istnieją tanie, domowe metody, aby poradzić sobie z problematycznymi plamami. Kiedy zobaczysz je na swoich śniegowcach i minie pierwsze uderzenie gorąca, zastosuj się do powyższych wskazówek. Przy odpowiedniej pielęgnacji, obuwie UGG posłuży Ci długie lata bez względu na pogodę.

Kultowych butów UGG szukaj na butyjana.pl

Śniegowce UGG Classic Ultra Mini Platform 1135092-SAN
Śniegowce UGG Classic Ultra Mini Platform 1135092-SAN
Śniegowce UGG Classic Mini II 1016222-CHE
Śniegowce UGG Classic Mini II 1016222-CHE
Śniegowce UGG Classic Mini II 1016222-BLK
Śniegowce UGG Classic Mini II 1016222-BLK
Rozmiarówka butów UGG – tabela rozmiarów
śniegowce ugg

W wyborze obuwia komfort jest kluczowy. Marka UGG to w ostatnich sezonach bardzo popularny wybór, ale trafny rozmiar jest równie ważny co jakość i design. Nieodpowiedni rozmiar może prowadzić do zwrotów, a Ty będziesz czekać na kolejną przesyłkę, żeby móc czytaj....

Jak rozpoznać oryginalne buty UGG?
jak rozpoznać oryginalne buty UGG

Wywodzące się z Australii śniegowce szturmem podbiły świat obuwniczy i modowy. Największą popularność zdobyły w roku 2000, kiedy to pojawiły się w amerykańskim programie The Oprah Winfrey Show. Oprah Winfrey zaprezentowała je na antenie swojego talk-show w tygodniu Święta Dziękczynienia czytaj....