Przejdź do treści

Jak dobrać idealny rozmiar butów?

Jak dobrać idealne buty dla stopy

Idealne dla stopy buty to te, których właściwie nie czuć i nie powodują one żadnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego wybierając nowy model nie należy kierować się tylko modą, ale i komfortem, bowiem źle wyprofilowane obuwie może przyczynić się do deformacji stopy, a w dalszej perspektywie do problemów ze stawami, a nawet z kręgosłupem.

Skupmy się zatem na kilku kwestiach, na które powinieneś zwrócić uwagę chcąc kupić wygodne buty. Najważniejsza sprawa to oczywiście rozmiar. Niestety, ale producentów obuwia nie obowiązuje jedna uniwersalna rozmiarówka i wielkość modeli różni się w zależności od firmy. Oczywiście są to nieznaczne różnice, ale mogą sprawić, że u jednego producenta kupisz 38, a u innego 37. Właśnie z tego powodu zaopatrując się w buty przez internet, musisz przeanalizować tabelę rozmiarów odpowiedniego producenta i porównać ją do długości swojej stopy.

Jak dobrać rozmiar buta?

Idealne dla stopy buty to oczywiście te we właściwym rozmiarze. Jak je poznać? Postępuj zgodnie z następującymi wytycznymi.

1. Przygotuj kartkę A4, ołówek i linijkę.
2. Odrysuj kształt swojej stopy.
3. Na drugiej stronie odrysuj drugą stopę.
4. Wyznacz krańcowe punkty stóp, czyli wierzchołek pięty i dużego palca. Zmierz odległość między wyznaczonymi punktami.
5. Porównaj długość stopy wyrażoną w centymetrach z rozmiarówką producenta. Kieruj się dłuższą stopą i do ustalonego wymiaru dodaj około 0,5 cm luzu.

Pamiętaj również o tym, by długość stopy mierzyć wieczorem. Dlaczego? Jej rozmiar zależy od pory dnia i ten dokonany rano będzie mniejszy od tego wykonanego po całym dniu chodzenia, który będzie bardziej miarodajny.

Jak dobrać idealne buty dla stopy?

poznać swój numer buta?

Długość stopy a rozmiar buta

Bywa, że rozmiar obuwia zależy od wybranego fasonu. Są modele, które pasują idealnie np. sneakresy i są buty z czubkiem, które zwykle wymagają od Ciebie zakupienia większego rozmiaru. Spiczaste modele są wygodniejsze dla osób z wąskimi stopami, u posiadaczy szerszych mogą powodować ucisk. Z kolei kupując buty na zimę, pamiętaj o zostawieniu przestrzeni na grubszą skarpetkę. Nie zapominaj również o tym, że idealne dla stopy buty pozwalają na swobodne poruszanie palcami i nie blokują dostępu powietrza do ich wnętrza. Dobre obuwie ma to do siebie, że w zasadzie nie czuć go na stopie.

Zobaczcie co nowego w galerii buty sportowe adidas, Nike i Kappa!

Rok 2013 zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o obuwie sportowe. Już teraz dodaliśmy kilka nowych modeli z takich kolekcji jak kultowe Nike Air Max 90 i 1, Nike Air Force 1 "Zebra Pack", kilka fajnych modeli butów sneakers i czytaj....

Zimowe promocje na butyjana.pl – najtańsze buty sportowe

Sezon na wyprzedaże czas zacząć! Sprawdź, jakie super oferty przygotowaliśmy dla Ciebie. Wszystkie modele w promocyjnych cenach znajdziesz na naszej stronie www.butyjana.pl. Oprócz oryginalnych butów w najniższych cenach dorzucimy darmową dostawę i wysyłkę w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia. czytaj....