Przejdź do treści
Strona główna » Jak odróżnić oryginalne sneakersy Fila od podróbek?

Jak odróżnić oryginalne sneakersy Fila od podróbek?

Każdy z nas szukając butów idealnie dopasowanych do siebie choć raz zderzył się z problemem autentyczności obuwia. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, zapoznaj się z poniższym tekstem jak uniknąć wpadki z zakupem podróbek.

Jak rozpoznać nieoryginalne buty Fila?

Im bardziej popularna marka tym większe ryzyko, że nasz zakup może okazać się wpadką. Fila jako jedna z topowych marek niestety często pada ofiarą nieuczciwych sprzedawców. Do najczęściej podrabianych sneakersów należą popularne modele o największym zainteresowaniu, a tylko oryginalny produkt może zagwarantować pożądaną jakość i zadowolenie z użytkowania. Do problemu nieoryginalnego obuwia należy podejść dwojako, zależne jest to od kanału, w którym dokonujemy zakupu. Bardzo często już na pierwszy rzut oka można ocenić, że buty są podrobione. Pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest pudełko, powinno ono być odpowiedniego rozmiaru, tak aby buty z łatwością się w nim mieściły. Bardzo istotnym elementem pudełka jest jego etykieta zawierająca nazwę modelu i datę produkcji, musi się ona znajdować na jednym z boków, jej brak jednoznacznie świadczy o nieoryginalności butów.

Buty Fila – oryginał czy podróbka? Zakupy stacjonarne również niosą za sobą ryzyko

W przypadku, gdy pudełko nie wzbudza wśród nas większych zastrzeżeń, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na same buty. Prawdziwe sneakesrsy Fila wykonane są z najwyższej jakości materiałów, nie ma tutaj miejsca na złe obszycie, odstające nitki czy plamy kleju. Niestety bardzo często nieuczciwi oraz nieświadomi swojego towaru sprzedawcy oferują nam produkty bardzo zbliżone do oryginału, a w tym przypadku diabeł tkwi w szczegółach. Swoją uwagę powinniśmy skupić na logotypie, jest to najważniejszy element obuwia, to dzięki niemu jesteśmy w stanie odróżnić od siebie marki oraz określić czy buty są oryginalne. W autentycznych modelach butów odstęp pomiędzy poszczególnymi elementami czy literami logotypu jest ściśle określony. Warto tutaj zwrócić uwagę na to czy wspomniane elementy lub litery nie są ze sobą połączone, bądź czy odstęp między nimi nie jest niepokojąco duży. Pomocny podczas zakupów stacjonarnych może okazać się internet, wchodząc na stronę producenta możemy porównać zdjęcie wybranego modelu z rzeczywistym butem. Część modeli posiada niekonwencjonalny wygląd, a logotyp, wstawki, tłoczenia i przeszycia pojawiają się w ściśle określonych miejscach. Ostatnim istotnym elementem do sprawdzenia jest metka na wewnętrznej stronie języka, dane zawarte na niej powinny się w pełni pokrywać z informacjami zawartymi na etykiecie pudełka.

Jak uniknąć wpadki z zakupem podróbki sneakersów Fila online?

Na podróbkę butów najłatwiej jest dać się złapać w sieci, aby tego uniknąć powinniśmy zwrócić uwagę na szereg niepokojących oznak. Na początku musimy zwrócić szczególną uwagę na wygląd strony internetowej sprzedawcy, przestarzały layout, niechlujny interfejs czy brak danych kontaktowych to bardzo mocne sygnały, że sprzedawca nie spełnia podstawowych kryteriów wiarygodności. Kolejnym elementem do sprawdzenia jest prezentacja produktów na stronie. Zdjęcia z oryginalnymi produktami zawsze prezentowane są z każdej strony, a powiększenie grafiki nie wiąże się z utratą jakości wyświetlania. Podrobione buty najczęściej pokazywane są na zdjęciach o niskiej jakości, tak abyśmy mieli problem z określeniem stanu technicznego produktu. Nieuczciwi sprzedawcy często również liczą na naszą słabą orientację w branży, oferując nam produkty, które mogły nigdy nie powstać. Tutaj powinniśmy zwrócić uwagę czy producent oferuje na swojej oficjalnej stronie dane modele w określonym kolorze lub z określonym printem. Ostatnią przesłanką by wierzyć, że nasze buty mogą być podróbką jest długi czas dostawy, każdy dłuższy niż dwa tygodnie to powód do podejrzeń.

Jak rozpoznać oryginalne buty Dr. Martens?
originalne buty dr martens jak rozpoznać

Martensy zajmują honorowe miejsce w szafach osób podążających za trendami oraz zwracających uwagę na komfort i jakość użytkowania butów. Dzisiaj stanowią symbol indywidualizmu i wyrażania siebie. Jak to się stało, że robotnicze buty zawędrowały aż tak daleko i jak w czytaj....

Jak czyścić zamsz i nubuk?
czym czyscic zamsz i nubuk

Buty wykonane z zamszu lub nubuku kojarzą się z elegancją i jakością, jednak wielu użytkowników przeraża ich podatność na pojawienie się zabrudzeń połączona z wysiłkiem włożonym w ich usunięcie. Buty wykonane z tego rodzaju skóry mogą służyć przez długie lata, czytaj....

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments