Przejdź do treści

Jak pozbyć się zapachu z nowych butów?

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z nowych butów

Problem z usunięciem nieprzyjemnego zapachu z butów pojawia się nie tylko w przypadku wysłużonych modeli, ale i tych nowo zakupionych. Zdarza się, że materiały, z których zostało wykonane obuwie, posiadają swoją charakterystyczną woń. Jednak nie jest to sytuacja bez wyjścia, istnieje kilka sposobów, które pomogą Ci pozbyć się zapachu z nowych butów.

Nie załamuj się, gdy „aromat” wydobywający się z nowo zakupionej pary Cię odstrasza, możesz się go pozbyć z wykorzystaniem kilku sprawdzonych metod. Zaznaczamy jednak od razu, że nie będą to te same sposoby, które są pomocne, gdy zastanawiasz się, jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów, które mają już swoje lata czy miesiące. W przypadku nowego obuwia mogłyby one okazać się zbyt silne, co skutkowałoby jego uszkodzeniem.

Jak usunąć przykry zapach z nowych butów?

W pierwszej kolejności warto rozważyć wymianę wkładki. Egzemplarze z dodatkiem węgla aktywnego działają nie tylko antybakteryjnie, ale i posiadają neutralną woń. Z kolei wkładki z zawartością bioaktywnych jonów srebra mają przyjemny sosnowy zapach oraz właściwości zapobiegające rozwojowi mikroorganizmów.

By usunąć nieprzyjemny zapach z nowego obuwia, możesz sięgnąć po specjalne akcesoria, jak np. szampon. Dzięki ekstraktom ze składników naturalnych pomoże on pozbyć się przykrej woni i nie uszkodzi materiału. Musisz jednak postępować zgodnie ze wskazówkami na jego etykiecie, czyli np. wyprać buty ręczenie, a nie w pralce.

Kolejnym obuwniczym kosmetykiem, który może rozwiązać Twój problem są specjalne odświeżacze i dezodoranty, które neutralizują nieprzyjemne zapachy i przy okazji zapewniają długotrwały efekt odświeżenia i zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów. Jest to zatem zabieg nie tylko pomagający pozbyć się woni nowych butów, ale i działa na nie profilaktycznie.

Jak jeszcze można usunąć z butów przykry zapach? Pomocne mogą okazać się odświeżacze w formie kapsułek do prania. Umieszczając je w bucie i zostawiając na kilka godzin, masz pewność, że pochłoną nie tylko woń, ale i bakterie. Kolejnym sposobem jest wymiana wkładek na te ze skóry naturalnej lub z dodatkiem węgla aktywnego. Poprawiają one cyrkulację powierza wewnątrz buta oraz pochłaniają pot i co za tym idzie, sprawiają, że obuwie przestaje wydzielać nieprzyjemną dla Ciebie woń.

Pamiętaj również o tym, że zapach wydobywający się z nowych butów nie jest trwały, a ulotni się z czasem – może to być kilka dni lub tygodni. Z kolei kupując obuwie, wybieraj modele od sprowadzonych producentów inwestujących w materiały wysokiej jakości, które nie wydzielają nieprzyjemnego dla nosa zapachu.

Weryfikujemy damskie Nike Air Max 1 319986-102

Sara podesłała nam kolejny model Air Maxów do weryfikacji. Tym razem zgodnie z metką jest to Wmns Nike Air Max 1 319986-102.Buty zakupione w outlecie. Co powiecie na ich temat ? Oryginalne ?

Stare kontra nowe logo marki Converse. Jak znana firma zmieniła swój znak rozpoznawczy?
Stare kontra nowe logo marki Converse

Converse to gigant w sprzedaży butów lifestylowych, a kultowe trampki Chuck Taylor, które powstały w 1917 roku, rozchodzą się znacznie lepiej niż świeże bułeczki. Dzisiaj opowiemy Ci krótką historię marki oraz pokażemy, jak na przestrzeni lat zmieniło się jej logo. czytaj....