Przejdź do treści

Jak usunąć przykry zapach z butów?

jak usunąć przykry zapach z butów

Czar pięknych butów znika w momencie, gdy po ściągnięciu zarówno z ich wnętrza, jak i wyciągniętej z nich stopy zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach. Oczywiście pocenie się nóg w obuwiu, zwłaszcza jeśli spędza się w nim cały dzień w pracy, to rzecz normalna, podobnie jak wyzwanie w postaci pozbycia się tego przykrego zapachu. Jak to zrobić?

jak usunąć przykry zapach z butów

Sposób na śmierdzące buty – wymień wkładkę

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że głównym powodem śmierdzących butów jest śmierdząca, przesiąknięta potem wkładka. Dlatego możesz spsikiwać ją mnóstwem dezodorantów, godzinami moczyć stopy w roztworach czy wietrzyć buty na balkonie, jednak to niewiele pomoże, jeżeli wkładka jest stara i nieświeża. Zanim podejmiesz się chemicznego usuwania brzydkiego zapachu z butów, zacznij od podstaw, czyli wymień wkładkę. Wybierz taką, która będzie pochłaniała zapachy i wilgoć. Następnie regularnie dbaj o jej świeżość, stosując poniższe sprawdzone metody.

Przykry zapach z butów – jak się pozbyć?

Najpierw porozmawiajmy o profesjonalnych preparatach, które zostały stworzone po to, by odświeżyć wkładki butów. Specjalne kosmetyki i dezodoranty firmy Kaps pomogą Ci w przywróceniu obuwiu neutralnej woni.

  • Shoe Deo to specjalny dezodorant do obuwia zapobiegający rozwojowi bakterii, które powodują nieprzyjemny zapach stóp. Daje gwarancję świeżości i czystości oraz chłodzi stopy, dlatego cieszy się ogromną popularnością w letnim sezonie,
  • Z kolei Odour Eliminator eliminuje nieświeży zapach z butów. Dzięki mikrobiologicznej substancji czynnej i aktywnym nanocząsteczkom srebra, które zabijają bakterie, obuwie odzyskuje neutralną woń.

Domowe sposoby na śmierdzące buty

Istnieje także wiele domowych sposobów na usunięcie nieprzyjemnej woni z butów.

  • Zamiast do kubka, włóż herbatę do buta! Zdziwiony? Torebki ze zwykłą herbatą ułożone w butach działają niczym znakomity pochłaniacz zapachów. Wystarczy zostawić je na wkładkach na noc.
  • Najpierw herbata, a potem cytryna? Podobnie jak soda, cytryna ma mnóstwo – nie tylko kulinarnych – zastosowań. Umieszczona w butach cytrusowa skórka nieprzyjemną woń zastępuje tą orzeźwiającą.
  • Soda świeżości doda! O jej wszechstronnych właściwościach można się rozpisywać. Soda nie tylko działa jako świetny środek czyszczący, ale i pochłaniający przeróżne wonie. I właśnie tę jej właściwość możesz wykorzystać do pozbycia się przykrego zapachu z butów. Wystarczy, że wsypiesz ją na wkładki i pozostawisz na kilka godzin, później możesz usunąć ją z pomocą odkurzacza.
  • Teraz opcja dla kociarzy. Czy wiesz, że żwirek nie tylko pochłania ciecze, ale i zapachy? Umieszczając go w butach pozbawiasz je nieprzyjemnej dla nosa woni, ale pamiętaj o jednym – wypełnione żwirkiem obuwie trzymaj z dala od kota.
    jak usunąć przykry zapach z butów
Jak usunąć z butów plamy po soli?

Powszechnie znany jako sól drogowa chlorek sody to środek, który pojawia się na chodnikach i ulicach ilekroć pokryje je śnieg i lód. Dzięki niemu możemy bezpiecznie się przemieszczać, ale niestety cierpią na tym nasze buty. Czyszczenie butów z soli może czytaj....

Jak czyścić trampki Converse? Sprawdź te metody!
jak czyscic buty converse

Trampki Converse są na tyle uniwersalne, że można w nich chodzić cały rok! Tak, niektórzy nawet w zimie z nich nie rezygnują. Jednak każdy wie, że długie użytkowanie butów łączy się z równie częstą potrzebą ich czyszczenia. W przypadku białych czytaj....