Jak usunąć przykry zapach z butów?

jak usunąć przykry zapach z butów

Czar pięknych butów znika w momencie, gdy po ściągnięciu zarówno z ich wnętrza, jak i wyciągniętej z nich stopy zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach. Oczywiście pocenie się nóg w obuwiu, zwłaszcza jeśli spędza się w nim cały dzień w pracy, to rzecz normalna, podobnie jak wyzwanie w postaci pozbycia się tego przykrego zapachu. Jak to zrobić?

jak usunąć przykry zapach z butów

Przykry zapach z butów – jak się pozbyć?

Najpierw porozmawiajmy o profesjonalnych preparatach, które zostały stworzone po to, by pozbycie się przykrego zapachu z butów nie było niemożliwe. Specjalne kosmetyki i dezodoranty do butów firmy Kaps pomogą Ci w przywróceniu obuwiu neutralnej woni.

jak usunąć przykry zapach z butów

Shoe Deo to specjalny dezodorant do obuwia zapobiegający rozwojowi bakterii, które powodują nieprzyjemny zapach stóp. Daje gwarancję świeżości i czystości oraz chłodzi stopy, dlatego cieszy się ogromną popularnością w letnim sezonie.

Z kolei Odour Eliminator eliminuje nieświeży zapach z butów. Dzięki mikrobiologicznej substancji czynnej i aktywnym nanocząsteczkom srebra, które zabijają bakterie, obuwie odzyskuje neutralną woń.

Istnieje także wiele domowych sposobów na usunięcie nieprzyjemnej woni z butów. Pierwszym z nich jest choćby zastosowanie herbaty. Zdziwiony? Torebki ze zwykłą herbatą ułożone w butach działają niczym znakomity pochłaniacz zapachów. Wystarczy zostawić je na wkładkach na noc.

Zobacz: Jak czyścić buty Nike?

Na przykry zapach z butów soda! O jej wszechstronnych właściwościach można się rozpisywać. Soda nie tylko działa jako świetny środek czyszczący, ale i pochłaniający przeróżne wonie. I właśnie tę jej właściwość możesz wykorzystać do pozbycia się przykrego zapachu z butów. Wystarczy, że wsypiesz ją na wkładki i pozostawisz na kilka godzin, później możesz usunąć ją z pomocą odkurzacza.

Teraz opcja dla kociarzy. Czy wiesz, że żwirek nie tylko pochłania ciecze, ale i zapachy? Umieszczając go w butach pozbawiasz je nieprzyjemnej dla nosa woni, ale pamiętaj o jednym – wypełnione żwirkiem obuwie trzymaj z dala od kota.

Na przykry zapach z butów cytryna? Podobnie jak soda, cytryna ma mnóstwo – nie tylko kulinarnych – zastosowań. Umieszczona w butach cytrusowa skórka nieprzyjemną woń zastępuje tą orzeźwiającą.

Zobacz: Jak czyścić buty z siateczki? O pielęgnacji obuwia słów kilka

Jeśli wszystkie nieinwazyjne sposoby zawiodą, zawsze możesz wymienić wkładki na nowe np. active fresh. A czy wypranie butów lub wkładek byłoby dobrą opcją? Nie, ponieważ nie są one do tego przystosowane i jeden kontakt z wirującym bębnem może spowodować, że konstrukcja modelu zostanie zniszczona. Można jednak spróbować wyczyścić ją mokrą szmatką lub szczoteczką.

Pamiętaj również o zapobieganiu. Istnieją specjalne preparaty, czyli tzw. dezodoranty do butów, które odświeżą wkładkę i przy okazji pomogą usunąć zabrudzenia.