Przejdź do treści

Salomon – co to za firma?

salomon historia marki

Salomon to przykład marki stworzonej przez pasjonatów dla pasjonatów. Od początku swojego istnienia firma stawiała na innowacyjność i wysoką jakość produktów i tej filozofii pozostaje wierna do dziś.

Systematycznie zagarnia też coraz szersze obszary produkcji odzieży, obuwia i sprzętu sportowego. Zaczynała od wiązań. Dziś swoją ofertę kieruje nie tylko do miłośników różnych rodzajów narciarstwa, ale też biegaczy oraz pasjonatów trekkingu i wspinaczki.

Jakie były początki marki Salomon?

Marka Salomon powstała w 1947 roku, w sercu francuskich Alp – miejscowości Annecy. W początkowych produkcjach Salomona dominował głównie sprzęt narciarski, a to dzięki zamiłowaniu właścicieli do tego sportu. Obecnie jednak w szerokiej ofercie francuskiej marki mnóstwo rzeczy dla siebie znajdą także miłośnicy trekkingu, wspinaczki oraz biegów górskich.

historia marki salomon - sense ride 4

Stworzona we francuskich Alpach marka Salomon jest zaangażowana w przesuwanie granic sportów górskich poprzez tworzenie innowacyjnego sprzętu, który pozwala ludziom bawić się, rozwijać i stawiać sobie wyzwania w wybranych sportach na świeżym powietrzu. Firma produkuje i sprzedaje wysokiej jakości obuwie, sprzęt do sportów zimowych i alpinizmu, sprzęt turystyczny oraz odzież przeznaczoną specjalnie dla wszystkich tych dyscyplin. Produkty są opracowywane w firmowym centrum projektowym Annecy, gdzie inżynierowie, projektanci i sportowcy współpracują, aby tworzyć innowacyjne rozwiązania, które nieustannie poprawiają doświadczenia na świeżym powietrzu tych, którzy postrzegają naturę jako rozległy plac zabaw. Hasłem „Time to play” zachęca wszystkich do odkrywania, jak wiele radości przynosi outdoorowa aktywność.

Jeżeli chcesz poznać inne fascynujące historie zagranicznych marek, to polecamy Ci artykuł, jak rozpoznać oryginalne buty Dr. Martens?

Co Salomon ma w swojej ofercie?

Pierwszy raz naprawdę głośno o marce Salomon zrobiło się dzięki wprowadzeniu rewolucyjnych wiązań narciarskich z automatycznym wypinaniem pięty. W 1966 roku wiązania Salomon zostały użyte na mistrzostwach świata w Chile. Od tego momentu sprzęt i odzież Salomon są bardzo chętnie wybierane przez sportowców biorących udział w najważniejszych zimowych zawodach, w tym olimpiadach.buty salomon sense ride 4 wiazanie

Na początku lat 90. firma rozszerzyła ofertę o sporty letnie. Obecnie plecaki, odzież i przede wszystkim buty Salomon są już dobrze znane miłośnikom górskiej turystyki. Szczególnym uznaniem cieszą się projektowane przez Salomon buty do biegania oraz trekkingu.

Każdego roku Salomon zaskakuje innowacjami powstającymi przy współpracy z zawodowymi narciarzami, alpinistami i biegaczami. Wszystkiemu przyświeca ciągle hasło  „Time to play”, co pokazuje, że nadal jednym z najważniejszym celów firmy jest po prostu umożliwienie ludziom dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Aby to osiągnąć, Salomon oferuje wysokiej jakości odzież i buty, na które z pewnością warto zwrócić większą uwagę.

Wkładka Arch Fit – co to jest?
wkladka arch fit co to jest

Zależy Ci na wygodnych butach, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Jakie technologie wspierają komfort chodzenia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dalszej części artykułu. Na czym polega technologia Arch Fit? Marka Skechers jest pionierem czytaj....

Jakie crocsy dla dzieci?
buty dla dzieci jakie wybrac

Szukasz obuwia dla dzieci, które sprawdzi się prawie w każdej sytuacji? Jedna para na wiele okazji? Polecamy buty marki Crocs, które są bardzo funkcjonalne i praktyczne. Czytaj dalej, a dowiesz się, dlaczego. Gdzie przydadzą się Twojemu dziecku buty Crocs? Tak czytaj....