Przejdź do treści

Gdzie produkowane są oryginalne buty Puma?

oryginalne buty puma jak rozpoznać

Logo marki Puma jest równie popularne, co przerabiane. Jednak dokładna analiza zakupionej pary butów szybko pozwoli na weryfikację, czy są one oryginalne czy fejkowe. Znakiem rozpoznawczym marki jest puma w logo i to właśnie ten symbol najczęściej krzywdzą fałszerze butów. Rozciągnięty kot, żyrafa, a nawet pies – na podróbkach butów marki Puma dosłownie można znaleźć całe zoo, ale spokojna głowa, czytaj dalej, a powiemy Ci, na jakie szczegóły powinieneś zwrócić uwagę.
Gdzie produkowane są oryginale buty Puma

W dzisiejszej ofercie butów firmy Puma znajdziesz niezliczoną ilość modeli i kolorów. Wszystkie łączy je jakość i staranność w wykonaniu detali. Jednak trwałość i komfort użytkowania mają swoją cenę, dlatego tanie pumy od niepewnego sprzedawcy powinny spowodować zapalenie się ostrzegawczej lampki w Twojej głowie. Jak odróżnić oryginalne buty marki Puma od podróbek?

Gdzie produkowane są oryginale buty Puma

Jak rozpoznać oryginalne buty Puma?

W dzisiejszej ofercie butów firmy Puma znajdziesz niezliczoną ilość modeli i kolorów. Wszystkie łączy je jakość i staranność w wykonaniu detali. Jednak trwałość i komfort użytkowania mają swoją cenę, dlatego tanie pumy od niepewnego sprzedawcy powinny spowodować zapalenie się ostrzegawczej lampki w Twojej głowie. Jak odróżnić oryginalne buty marki Puma od podróbek?
Gdzie produkowane są oryginale buty Puma

Jak rozpoznać oryginalne pudełko Puma ?

Opakowanie to pierwsza rzecz, z którą mamy styczność kupując buty. Kontakt z pudełkiem bez logo lub z etykietą zawierającą informację o innej parze obuwia niż to, które znajdziesz w środku, powinien dać Ci do myślenia.

Oryginalne opakowanie Puma zostało wykonane z dobrej jakości tektury, posiada logo i oznaczenia korespondujące z modelem butów, które zakupiłeś.Zobacz: Jak sprawdzić, czy buty Converse są oryginalne?
oryginalne pudełko puma
Przeanalizujmy, jak wyglądają oryginalne pudełka butów marki Puma. Choć mogą różnić się w zależności od modelu, pewne elementy zostają stałe, jak choćby logo w lewym górnym rogu na stronie z naklejką.
oryginalne pumy pudełkoTeraz skupmy się na niej. Pierwsza linijka to nazwa modelu, w naszym przypadku jest to Packer Next Cage. Zaraz pod nią mamy nazwę koloru (Birch-Pebble), który odpowiada indeksowi z etykiety wewnątrz buta. Na naklejce musi pojawić się także kod kreskowy, numeracja z oznaczeniem, czy but jest przeznaczony dla dorosłego czy dla dzieci oraz wskazanie, jaki jest to rozmiar w Wielkiej Brytanii, Europie, USA oraz długości wkładki wyrażonej w centymetrach. Pod kodem kreskowym musi znaleźć się kraj produkcji.
Oryginalne pumy powstają w Chinach, Wietnamie, Kambodży, Bangladeszu albo Indonezji. Patrz oryginalne etykiety powyżej: (Made in China, Made in Vietnam, Made in Bangladesh uwaga to tylko kraje które sklep Butyjana.pl posiada w ofercie – jest ich więcej)
oryginalne buty puma pudełko
Zwróć także uwagę na papier ochronny.
oryginalne pudełko puma
Kolejna ważna sprawa to naklejka wewnątrz opakowania. QA oznacza Quality Audit i daje Ci gwarancję tego, że Twoje buty przeszły przez ręce osoby odpowiedzialnej za sprawdzenie ich jakości.

Metka w oryginalnych butach Puma

Analiza metki i sprawdzenie, czy wszystkie zawarte na niej informacje są zgodne z nakleją na opakowaniu to podstawa. Numeracja oraz długość wkładki podana w centymetrach muszą się zgadzać. Podobnie jak kraj produkcji – w tym przypadku jest to Made in Vietnam.
Zobacz: Jak możesz sprawdzić, czy Twoje Vansy są oryginalne?
oryginalne buty puma metka
Po kolei: najpierw mamy logo i rozmiarówkę z Wielkiej Brytanii, później europejską i amerykańską, na końcu długość wkładki w centymetrach. Kolejna linijka to kraj, w którym wyprodukowano pumy oraz numery modelu i indeks, który musi odpowiadać temu z naklejki z opakowania. Z lewej strony metki umieszczony jest przerywany pasek wykonany z hologramu, a na samym jej dole znajduje się kod kreskowy.
Nie rozszyfrowaliśmy jedynie do czego odnosi się „Factory”, więc jeśli posiadasz wiedzę na ten temat, podziel się nią z nami w komentarzach!

Logo w oryginalnych butach Puma – jak rozpoznać ?

Oryginalne logo przedstawia nazwę firmy i pumę – nie kota domowego, nie geparda, jaguara i nie lwa, ani nie wilka.
oryginalne buty puma logo
Symbol marki umieszczany jest zawsze na wkładce, w okolicach języka i na nim oraz z tyłu na pięcie. W niektórych modelach pojawia się w okolicach palców.
oryginalne buty puma język
oryginalne buty puma wkładka
oryginalne buty puma logo
I oczywiście nie może zabraknąć go na podeszwie.
oryginalne buty puma podeszwa

Szwy w oryginalnych butach Puma

Pumy słyną z precyzji wykonania, dlatego powinieneś przyjrzeć się szwom w butach. Muszą być równiutkie i starannie wykonane – w żadnym wypadku nie mogą być rozdarte, rozszarpane czy niesymetryczne. Podobnie warto przeanalizować jakość materiałów. Producent starannie dobiera jedynie te najwyższej jakości, a wszystko po to, by obuwie było trwałe i odporne na zniszczenie.
oryginalne buty puma szwy

Kolory oryginalnych pum

Buty marki Puma dostępne są w określonej gamie kolorystycznej, jeśli kupujesz nowy model, porównaj kolor z tym opisanym na oficjalnej stronie producenta. Projektanci butów nie wymyślają nowych barw, a posługują się wzornikami firm poligraficznych np. Pantone, dlatego wszelkie podejrzane odcienie powinny wzbudzić Twoją czujność. Przykładowo model ze zdjęcia został wykonany w kolorze Birch-Pebble, który jest tożsamy z indeksem wymienionym zarówno na naklejce na pudełku, jak i na metce wewnątrz buta.
oryginalne buty puma kolory
Jest zatem kilka sposobów umożliwiających rozpoznanie oryginalnego obuwia Puma. Pamiętaj o tym, żeby zawsze sprawdzać opinie sprzedawcy i analizować produkt, który kupiłeś.

Zwrot w Butyjana – jak krok po kroku go zrobić?

Zakup przez internet to wielka wygoda – nie musisz odwiedzać często zatłoczonych galerii, a wyboru dokonujesz na wygodnej kanapie w zaciszu domu. Niestety taka forma zakupów ma też swoje wady – nie zawsze trafisz z odpowiednim rozmiarem. Nie musisz się czytaj....

Zobaczcie co nowego w galerii buty sportowe adidas, Nike i Kappa!

Rok 2013 zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o obuwie sportowe. Już teraz dodaliśmy kilka nowych modeli z takich kolekcji jak kultowe Nike Air Max 90 i 1, Nike Air Force 1 "Zebra Pack", kilka fajnych modeli butów sneakers i czytaj....