Przejdź do treści

Jak czyścić buty Nike?

buty nike jak czyscic

Czy można prać buty Nike w pralce ?

Pierwsze o czym musimy pamiętać i bezwzględnie brać pod uwagę to że: NIE PIERZEMY W PRALCE ! Każdy teraz zapyta: ale dlaczego?Przecież jest łatwo szybko i wygodnie.

A dlatego że żadne buty nie tylko marki Nike nie są do tego przystosowane. Konstrukcja podeszwy i cholewki podczas prania ulega osłabieniu a materiały z których są wykonane mogą ulec zniszczeniu. W większości przypadków nie zobaczymy zniszczeń gołym okiem. Tuż po praniu wyciągniemy z pralki nasze najki ładne i pachnące, jednak w całym bucie zaszły już niewidoczne i nieodwracalne zmiany które spowodują w przyszłości kolejne mechaniczne uszkodzenia.

jak czyscic buty nike

Tuż przed pierwszym założeniem

Dobra rada od Jaśka: „zawsze po zakupie, a przed pierwszym założeniem zaimpregnuj swoje obuwie odpowiednimi pastami lub preparatami (zapytaj u nas w sklepie a doradzimy) – to zdecydowanie wydłuży ich żywotność i ułatwi późniejsze czyszczenie”

Aby wyczyścić swoje buty w należyty sposób postępuj tak:

  1. Aby zwiększyć skuteczność twoich zabiegów czyść swoje buty tuż po tym jak uległy zabrudzeniu, nie odstawiaj zabrudzonych butów na półkę gdyż później możesz się ich nie doczyścić.
  2. W pierwszej kolejności usuń „grubsze” zabrudzenia jak błoto, pył, kurz używając szczotki do butów lub starej szczoteczki do zębów. Usuń zabrudzenia tak aby pozostawić podeszwę czystą.
  3. W kolejnym kroku przygotuj sobie ciepłą wodę z dodatkiem detergentu służącego do prania.
  4. Przy pomocy gąbki, kawałka szmatki lub szczoteczki z miękkim włosiem i ciepłej wody z detergentem usuń plamy i zabrudzenia z cholewki.
  5. Następnie wysusz swoje obuwie w temperaturze pokojowej.
  6. Jeśli będziesz postępować w powyższy sposób unikniesz trwałych zabrudzeń i uciążliwych plam.

UWAGA: Nie polecamy używania „agresywnych” metod czyszczenia ani detergentów jak chlor czy wybielacz. (Szorowanie cifem też odpada :)). Takie metody mogą trwale uszkodzić twoje obuwie.

Aby usunąć brzydki zapach z butów należy:

  1. Wyjmij wkładki z butów i postępuj tak jak w przypadku czyszczenia cholewki.
  2. Dobrze wysusz je zanim włożysz je z powrotem do butów.
  3. Jeśli odór nadal nie ustępuje możesz wymienić wkładki na nowe – polecamy Ci wkładki typu Ortholite gdyż mają specjalne właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne.
  4. Możesz także stosować specjalne dezodoranty zapachowe które również zapobiegają przykremu zapachowi.

Po więcej domowych sposobów odsyłamy do artykułu, jak usunąć przykry zapach z butów?

Autor: Jan Bałdyga

Sportowa saszetka adidas Adicolor Classic Waist Bag – wygodne zastępstwo dla torebki

Wygodne akcesoria na lato w sklepie Butyjana Denerwuje Cię spadająca torebka z ramienia? Wypróbuj nerkę adidas Adicolor Classic Waist Bag! Pomieści wszystkie Twoje niezbędne rzeczy osobiste, a dodatkowo świetnie uzupełni stylizację. Na naszej stronie dostępna w jeszcze innych kolorach. Zapisz się czytaj....

Męskie buty sneakers New Balance M5740CBA – czarna klasyka powraca

NOWOŚĆ w sklepie Butyjana! Klasyczny, czarny kolor w nowoczesnym wydaniu – to właśnie męskie sneakersy New Balance M5740CBA. Obuwie będzie świetnie pasowało do każdej stylizacji. Buty są niesamowicie wygodne, a do dzięki idealnie dopasowującej się cholewce do stopy. Dodatkowo gumowa czytaj....

Dodaj komentarz