Przejdź do treści

Jak czyścić buty z siateczki? O pielęgnacji obuwia słów kilka

Ile rodzajów obuwia tyle też porad na temat ich pielęgnacji. Ciężko się w tym wszystkim połapać, dlatego postanowiliśmy udzielić Wam kilku krótkich rad aby dbanie o Wasze buty weszło Wam na dobre w krew.

jak czyscic buty z siateczki

  • Utrzymanie w czystości butów z siateczki czy też różnych materiałów tekstylnych przysparza najwięcej problemów. Nowe cieszą oko ale po jakimś czasie lubią szarzeć i po prostu się zużywają. Jest i na to sposób: przede wszystkim zwróćcie uwagę na to czym chcecie wyczyścić dany materiał. Pamiętajcie, że wszystkie ostre szczotki czy też gąbki o grubej gradacji tylko pogłębią problem. Im sztywniejsze włosie na szczotce tym bardziej zmechaci materiał na cholewce buta. Wybierajcie delikatne ściereczki i gąbki. Druga sprawa to kosmetyki: wybieramy te sprawdzone i przeznaczone do obuwia (żaden Cif! albo inne mocne środki chemiczne przeznaczone do czyszczenia chociażby łazienki). Reasumując: pakiet startowy to delikatna gąbeczka + letnia woda + kosmetyk do ręcznego prania obuwia + miska i trochę chęci.

buty z siateczki jak czyscic

  • Bardzo ważne jest też suszenie. Jak wiadomo-prać butów w pralce nie wolno (kolejny post obiecuję, że będzie o tym)to samo tyczy się suszenia mechanicznego i pozostawiania butów na słońcu czy też kaloryferze. Wysoka temperatura powoduje rozpuszczanie się kleju w konstrukcji buta, przebarwienia oraz odkształcenia cholewki(widoczne zmarszczenia materiału i pęknięcia).

buty do biegania z siateczka

Kilka nawyków, a Twoje buty z siateczki będą zawsze wyglądały jak nowe – no może prawie nowe;)

To teraz dla utrwalenia:

  1. Impregnuj od początku i regularnie.
  2. Pierz ręcznie kosmetykami do tego przeznaczonymi.
  3. Korzystaj z delikatnych akcesoriów (gąbki, ściereczki itp.)
  4. Susz naturalnie bez użycia ciepła, suszarek mechanicznych i promieni słonecznych.
  5. Zabezpieczaj impregnatem suche i wyczyszczone już obuwie.
  6. Obserwuj zmiany, jakie pojawiają się na Twoich sneakersach i reaguj. Nie pogłębiaj wady, chodząc w nich aż wyzioną całkowicie ducha;).

 

Ania Kamińska

Autor Facebook: Ania Kamińska

Weryfikujemy damskie Nike Air Max 1 319986-102

Sara podesłała nam kolejny model Air Maxów do weryfikacji. Tym razem zgodnie z metką jest to Wmns Nike Air Max 1 319986-102.Buty zakupione w outlecie. Co powiecie na ich temat ? Oryginalne ?

Stare kontra nowe logo marki Converse. Jak znana firma zmieniła swój znak rozpoznawczy?
Stare kontra nowe logo marki Converse

Converse to gigant w sprzedaży butów lifestylowych, a kultowe trampki Chuck Taylor, które powstały w 1917 roku, rozchodzą się znacznie lepiej niż świeże bułeczki. Dzisiaj opowiemy Ci krótką historię marki oraz pokażemy, jak na przestrzeni lat zmieniło się jej logo. czytaj....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *