Przejdź do treści

ETAPOWA TRIADA LETNIA – relacja i wyniki

Sezon biegowy cały czas trwa, a my wracamy do pięknych wspomnień z 3 i 4 lipca.
W tych dniach odbyła się Etapowa Triada Letnia, a firma Butyjana była jednym z trzech głównych sponsorów.

Zacznijmy od początku, czyli od wyjaśnienia, czym jest Triada. Jest to etapowy bieg, który polega na ukończeniu trzech biegów na różnych pasmach górskich. Zawodnicy mieli do wyboru 3 dystanse: intro, ultra oraz super ultra.

Jeśli jesteś zainteresowany relacją innego biegu trailowego, przeczytaj artykuł Zamczyska Trail Bieg Górski 2021 – relacja i wyniki. 

Etapowa Triada

Jak wyglądała trasa na Etapowej Triadzie?

Najkrótszy dystans mierzył łącznie 33 km. Podzielony na etapy wyglądał następująco:
– Grywałd – Wieża Lubań – Marszałek – Krościeńsko nad Dunajcem: 16 km.
– Krościenko nad Dunajcem – Stajkowa – Stok Narciarski – Krościenko nad Dunajcem: 6 km.
– Szczawnica – Pod Bereśnikiem – Dzwonkówka – Groń – Krościenko nad Dunajcem: 11 km.

Triada Krościeńko

etapowa triada wyniki

Po każdym ukończonym etapie na zawodników czekał piękny medal, a łącznie można było zdobyć ich aż 3! Sportowcy zaczynali pierwszy wyścig o poranku w sobotę. Na dystansie 16 km najtrudniejszym momentem było zdobycie szczytu – czyli wieżę w Lubaniu (1211 m n.p.m). Tego samego dnia wieczorem wyruszali na 2 Etap. Trasa 6 km, wydawałaby się dla każdego najłatwiejsza, ale wcale taka nie była. Otóż tak zwana „szóstka na Strajkową” kończyła się finishem na stoku narciarskim 100 metrów w górę. To był prawdziwy killer i test charakteru! W niedzielę czekał na zawodników już ostatni Etap 3. Na początku było ciężej, bo szlak ukierunkowany był ciągle pod górę, jednak można było odpocząć sobie przy zbiegu i ruszyć na metę.

obuwie startowe trailowe

Opis trasy Ultra na Etapowej Triadzie

Pośredni dystans wynosił łącznie już znacznie więcej, bo równe 70 km. Etapy już były trudniejsze do zdobycia:
– Krościenko nad Dunajcem – Marszałek – Średni Groń – Baza namiotowa Lubań – Ochotnica Dolna – Wieża Lubań – Marszałek – Krościenko nad Dunajcem: 33 km.
– Krościenko nad Dunajcem – Stajkowa – Stok Narciarski – Krościenko nad Dunajcem: 6 km.
– Krościenko nad Dunajcem – Groń – Dzwonkówka – Bereśnik – Czarda – Przehyba – Skałka – Dzwonkówka – Krościenko nad Dunajcem: 31 km.

etapowa triada relacjaetapowa triada relacja

Zawodnicy zaczynali swój pierwszy etap w sobotę rano. W tym roku organizatorzy wydłużyli, a przy tym utrudnili trasę uczestnikom. Z 16 km zmienili dystans na 33 km. Na sportowców czekał do zdobycia szczyt Lubania, następnie gigantyczny zbieg i znowu wspinaczka na wieżę w Lubaniu. Po tak wyczerpującym, pełnym wrażeń szlaku, w bardzo małej przestrzeni czasowej już oczekiwał na nich wieczorny sobotni 2 etap na Stok Narciarski. Wreszcie po zdobyciu ciężkiego drugiego wyścigu mogli się zregenerować. Na drugi dzień w niedzielny poranek została im do przebiegnięcia ostatnia trasa etapu 3 wynosząca 31 km.

bieganie trailowe

Dystans Super Ultra

Najtrudniejszym i zarówno najdłuższym, bo wynoszący 80 km był właśnie dystans super ultra. Etapy, jakie musieli zdobyć zawodnicy:
– Krościenko nad Dunajcem- Marszałek – Średni Groń – Baza namiotowa Lubań – Ochotnica Dolna – Wieża Lubań – Marszałek – Krościenko nad Dunajcem: 33 km.
– Krościenko nad Dunajcem- Stajkowa – Stok Narciarski – Krościenko nad Dunajcem: 6 km.
– Szczawnica – Durbaszka – Przełęcz Rozdziela – Obidza – Radziejowa – Przehyba – Skałka – Dzwonkówka – Krościenko nad Dunajcem: 39 km.

etapowa triada wynikiodzież trailowa

Każdy 1 Etap zaczynał się o poranku w sobotę. Tutaj zawodnicy mieli twardy orzech do zgryzienia, ponieważ musieli zdobyć dwukrotnie Lubań, od strony Krościeńka, a potem od strony Ochotnicy. Na samym końcu na uczestników jeszcze czekała wieża w Lubaniu. Po tak intensywnym etapie, już wieczorem musieli pojawić się na starcie na słynnej trasie wynoszącej 6 km na Stok Narciarski. Ostatni przygotowany Etap 3 zaczynał się startem w Szczawnicy prowadzącą przez polanę, ale później już lekko nie było. Po wbiegnięciu na ponad 1200 m zawodnicy byli zmęczeni, a przed nimi był do zdobycia ostatni szczyt Dzwonkówka. Po przebiegnięciu całości najcięższej trasy czekała już tylko ostateczna meta triady.
Przeczytaj również naszą relację z biegu Ultramaraton Jaga – Kora 2021.

trail bieganie

Ostateczne wyniki Etapowej Triady Letniej:

Dystans Intro (kobiety):
1. Holc Katarzyna (3:32:43)
2. Sędzik Kinga (3:38:03)
3. Niziołek Małgorzata (4:07:18)

triada intro- wyniki kobiet

Dystans Intro (mężczyźni):
1. Kłosowski Daniel (2:55:29)
2. Targosz Michał (2:58:47)
3. Szczepaniak Damian (2:58:51)

triada intro wyniki mężczyzn

Dystans Ultra (kobiety):
1. Szkoda Kasia (5:34:32)
2. Górna Anita (5:49:53)
3. Smorawińska Maria (5:59:46)

triada ultra wyniki kobiet

Dystans Ultra (mężczyźni):
1.Wołąkiewicz Piotr (4:16:08)
2. Szkoła Wojciech (4:45:26)
3.Rogoziński Łukasz (5:06:07)

triada ultra - wyniki mężczyzn

Dystans Super Ultra (kobiety):
1. Kłęczek Katarzyna (9:42:12)
2. Graboś Nina (10:07:06)
3. Nowak Anna (11:50:00)

triada super ultra wyniki kobiet

Dystans Super Ultra (mężczyźni):
1. Adamczyk Maciej (8:03:48)
2. Cioch Cezary (8:16:45)
3. Majcher Piotr ( 8:21:14)

triada super ultra - wyniki mężczyzn

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników! A firma Butyjana dziękuje za możliwość bycia współorganizatorem. Mamy nadzieje, że widzimy się wkrótce!

 

 

Ultramaraton Jaga-Kora 2021 relacja i wyniki
jaga kora ultramaraton wyniki

Sezon biegowy w pełni. Po długiej przerwie na nowo ruszyły imprezy i wszyscy miłośnicy biegania w końcu mogą dać upust swojej zmagazynowanej energii. 22 maja odbył się piąty Ultramaraton Jaga-Kora w Rymanowie-Zdroju. W tym roku Butyjana został sponsorem znakomitego wydarzenia, czytaj....

Ultramaraton Podkarpacki 2021
ultramaraton podkarpacki bieg rzeszów

Ultramaraton Podkarpacki to impreza, która pojawiła się na biegowej mapie Polski w 2014 roku. Był to czas, kiedy biegi ultra zaczynały już trochę „wychodzić z szafy”, a bieganie długich dystansów zyskało z roku na rok coraz większe grono miłośników. Wcześniej czytaj....