Przejdź do treści

Stopy dźwignią ciała – jak dobrać buty do biegania?

Wiele osób, które upodobały sobie formę aktywności fizycznej, jaką jest bieganie, bardzo dobrze wie, jak zaplanować i zrealizować efektywny trening, przygotować zdrowy posiłek czy dobrać odzież, która uprzyjemni pokonywanie kolejnych kilometrów. Ile jednak z nich zna swoje stopy na tyle, by mieć pewność, że prawidłowo dobrało buty biegowe?

Z pomocą poznania biomechaniki stóp i wskazówek, które zadbają o ich zdrowie, przychodzi nowoczesna technologia oraz eksperci marki ASICS, którzy opracowali metodę badania o nazwie FOOT ID. Opiera się ona na wykonaniu trójwymiarowego skanu stóp (z dokładnością co do milimetra) i analizie ruchów, co pozwala wykryć ich ewentualne wady, mogące utrudniać trening i skutkować wystąpieniem kontuzji. Badanie ułatwia zatem precyzyjny dobór butów do biegania, które zadbają o zdrowie stóp biegacza.
Jak dobrać buty do biegania

Jak wygląda badanie ASICS FOOT ID?

Analiza składa się z czterech etapów:

I ETAP
Udział w ankiecie, w której podajemy m.in. wiek, wagę ciała, wzrost, płeć – ma ona charakter informacyjny i wspomaga proces analizy otrzymanych w badaniu wyników.

II ETAP
Ekspert przeprowadzający badanie oznacza na stopach badanego 3 punkty, które pomogą stworzyć ich trójwymiarowy obraz i wskazać ewentualne nieprawidłowości.

III ETAP
Każda stopa jest osobno skanowana w specjalnym urządzeniu za pomocą zaawansowanego systemu mapowania stóp 3D, czyli wiązek lasera i kilku mikro-kamer. Rezultatem tego etapu jest powstanie trójwymiarowego obrazu stóp, który następnie jest przetwarzany i analizowany przez system oraz eksperta ASICS. Wykonane pomiary obejmują: długość stopy, szerokość przedniej części stopy, obwód kuli, wysokość łuku i nachylenie pięty.

Jak dobrać buty do biegania po asfalcie
Jak dobrać buty do biegania sklep Rzeszów
IV ETAP
Otrzymane wyniki są porównywane z bazą obuwia do biegania marki ASICS w celu doboru modelu najlepszego dla danej osoby – stopy neutralnej, pronującej lub supinującej. Przeprowadzona analiza trafia do ogólnej bazy, dzięki czemu nie ma potrzeby ponownego wykonywania badania w przypadku doboru kolejnych butów biegowych.
Jak dobrać buty do biegania rozmiar

Serdecznie zapraszamy!
Sklep Butyjana.pl

Na czym polega badanie ułożenia stopy sprzętem ASICS Run Analyzer?
asics running analyzer pomiar

Wydawałoby się, że nikt i nic nie zna naszego ciała i predyspozycji lepiej od nas samych. Przecież doskonale wiemy, jakie mamy potrzeby, możliwości i ograniczenia. Jednak czy słyszałeś, że 4 na 5 biegaczy ma źle dobrane buty? Zaskoczony? Okazuje się, czytaj....

Gdzie kupić buty do biegania w Rzeszowie?
buty do biegania asics

Mieszkasz w Rzeszowie lub w okolicach i zastanawiasz się, gdzie mógłbyś kupić buty do biegania? Szukasz sklepu, w którym miałbyś biegówki do wyboru, do koloru? Miejsca, w którym można przymierzyć, a nawet dobrać idealne buty do treningu biegowego, które będą czytaj....

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *